Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Тернівський сільський голова Василь Кустрьо: «Робимо акцент на добробуті підростаючого покоління»

Тернівський сільський голова Василь Кустрьо: «Робимо акцент на добробуті підростаючого покоління»

14:36, 09.12.19
261
Місцеве самоврядування / Сільське життя
Найближчою до громадян владою є органи місцевого самоврядування: сільські, селищні міські ради та їхні виконкоми. Саме на них покладено обов’язок вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність. Оскільки деякі ради на Тячівщині є дотаційними й не мають фінансової можливості самостійно вирішити нагальні проблеми, то активно залучаються підтримкою районних, обласних рад чи державних фондів. Серед таких сільських рад і Тернівська. За кілька останніх років, попри те, що вона є дотаційною, тут проведено значні роботи з покращення інфраструктури. Керує органом місцевого самоврядування з 2006 року Василь Юрійович Кустрьо. Тож з ним й ведемо розмову про те, які має напрацювання  за рік та які насущні проблеми сіл Терново, Вишоватий і Петрушів вдалося вирішити завдяки тісній співпраці всіх рівнів влади.


– Василю Юрійовичу, як Тернівській сільській  раді, яка є дотаційною, вдається покращувати рівень життя тернівчан? 
– Перш за все, це бажання всіх  мешканців робити все можливе задля процвітання малої батьківщини. А головне – це злагоджена та продуктивна співпраця виконкому та депутатського корпусу. Також значну підтримку відчуваємо від районного та обласного керівництва. Роблять  вагомий вклад у розвиток сіл Тернівської сільської ради  як депутати районної, так  і обласної рад, зокрема, Василь Кушілка, Валерій Мурга, Роман Каптола. Ряд проектів вдалося реалізувати, завдячуючи фінансовій підтримці Мінрегіонбуду.
– Розкажіть, будь ласка, які найактуальніші проблеми для селян вдалося вирішити цьогоріч.
– Основний акцент у цьому році зробили на покращення інфраструктури освітніх закладів – школи та садочка. Так,  вдалося здійснити масштабну роботу з будівництва нового корпусу Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст. Відповідно до проекту, новий корпус місцевої школи реконструюється з недобудованої амбулаторії. Тогоріч на об’єкті зроблено перекриття другого поверху, встановлено вікна та двері, виконано частину внутрішніх робіт, а в цьому році зведено третій поверх і дах. Наразі будівельники здійснюють перекриття даху й продовжують внутрішні роботи. На це з обласного бюджету було виділено 2 млн. грн., а з Мінрегіонбуду – 4 млн. 900 тис. грн. Виконує роботи підрядник – підприємець Руслан Жупанин з смт Буштино. 
– А що зроблено для покращення дошкільної освіти?
– Вдалося провести капітальний ремонт даху Тернівського ДНЗ, заміну вікон та зовнішніх дверей. Також було добудовано на основному корпусі ганок перед входом. Проект співфінансується з місцевого бюджету та  Мінрегіонбуду, вартість робіт – 1 млн. 686 тис. грн. З держбюджету кошти було виділено за сприяння народного депутата минулого скликання Василя Амельченка («Радикальна партія Олега Ляшка»). У наступному році, якщо буде надходження коштів, маємо намір провести роботи з утеплення фасаду. 
Ще в одному дошкільному закладі – у Вишоватському ДНЗ – рік тому було проведено капітальний ремонт опалювальної системи. А цьогоріч – додаткові роботи на суму 35 тис. грн. Якщо раніше заклад опалювався твердим паливом за допомогою застарілих грубок, то зараз  проведена централізована система опалення з котлом на природному  газі. Ці роботи здійснено за сприяння народного депутата України Василя Петьовки. 
– А як сільська влада дбає про дозвілля тернівської молоді?
– Майже два роки велося будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям на території Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст. Цьогоріч на свято Останнього дзвоника відбулося офіційне відкриття міні-стадіону. Тепер і шкільна юнь, і спортсмени-тернівчани мають можливість займатись на майданчику та з користю проводити дозвілля. До речі, тут тренується навіть сільська футбольна команда. Спортом займатись тут можна й у вечірній час, адже поле підсвічується ліхтарями. А будувався об’єкт в основному зусиллями всієї громади. Так,  за кошти Мінрегіонбуду придбано  тільки штучне покриття для міні-поля, а все решта – спонсорська підтримка підприємців, депутатів-земляків, зокрема, депутата обласної ради Валерія Мурги. Натомість, сільська рада виготовила проект з будівництва спортивного майданчика та профінансувала його експертизу.  
– Більшість населених пунктів району мають одну й ту ж проблему – незадовільний стан доріг.  Як це питання вирішує орган місцевого самоврядування Тернова?
– Безперечно, ряд доріг у Тернівській сільській раді потребують капітального ремонту. Тож місцева влада докладає всіх зусиль, аби дорожнє питання вирішувалося. Ще тогоріч розпочато реалізацію раніше розроблених проектів з капремонту доріг загального користування в напрямку сіл Вишоватий та Петрушів. Найперше, тендерною процедурою визначено виконавців, які розпочали ремонтні роботи. Так, цієї весни дорожня фірма І.Дудли заасфальтувала 800 м шляху Терново-Вишоватий, а восени – ще 270 м. А вінницька дорожня фірма, що займається реалізацією проекту з капремонту шляху Терново-Петрушів, встелила більше 1 км шляху, а цьогоріч – ще 108 м. Роботи виконувалися за кошти з районного та обласного бюджетів. 
У перспективі маємо намір заасфальтувати усі комунальні вулиці на території  ради. Тому за кошти з сільського бюджету в цьому році виготовлено 14 нових проектів капітального ремонту комунальних вулиць на суму 262,914 тис. грн. Три з  них стосуються асфальтування шляху, що веде до нового корпусу школи.  До речі, цьогоріч проведено вуличне освітлення й цієї дороги.  Роботи здійснено за фінансової підтримки районної ради – 156,917 тис. грн. Сільська рада розробила також проект з вуличного освітлення вул. Южинської на суму 19,500 тис. грн.
– Які завдання ставите перед собою на  прийдешній рік?
–  Основний акцент сільська влада робитиме на добробуті підростаючого покоління. Зокрема, це завершення робіт з реконструкції корпусу школи та початок  будівництва другого корпусу. Потребують уваги влади й заклади культури у селах Вишоватий та Петрушів. Адже застарілі системи опалення необхідно переобладнати на електро- чи газоспоживання. Працюватимемо над тим, аби відшукати кошти для реалізації проектів з капремонту сільських вулиць та їх освітлення. А у сільських установах необхідно провести заходи з теплозбереження, зокрема, утеплити фасади будинків. Також маємо намір завершити процедуру виготовлення Генерального плану села, яка наразі на фінішній прямій. 
– На часі – об’єднання населених пунктів у територіальні громади. Чи плануєте об’єднуватися з сусідніми селами?
– Нещодавно було отримано пропозицію від Нересницької сільської ради створити ОТГ з центром у Нересниці. До її складу мають увійти Нересницька, Тернівська, Новоселицька, Тарасівська та Широколузька сільські ради. Ймовірно, що і Ганичівська теж приєднається. На черговій сесії Тернівської сільської ради питання об’єднання в ОТГ  буде внесено на обговорення депутатів. Якщо сільські обранці проголосують за таке об’єднання, то будемо проводити громадські слухання і вже спільно вирішувати подальшу долю наших сіл. 
– Дякую за розмову. Успіхів Вам. 

Розпитувала Лідія БІЛАК.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Передплата на «Дружбу» на 2020 рік розпочалася
Шановні читачі нашого сайту! Ми вдячні вам за вашу незмінну підтримку, за ваші лайки і перепости на наші публікації! Сподіваємося, що ви підтримаєте і паперовий варіант газети, передплативши її у своєму поштовому відділенні.Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.