Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Коли місцеве самоврядування – у жіночих руках

Коли місцеве самоврядування – у жіночих руках

08:22, 09.03.20
180
Місцеве самоврядування / Сільське життя
Напередодні Міжнародного дня жінок ми поспілкувалися з прекрасними представницями нашого району, яким односельці довірили непросту ношу – очолити місцеве самоврядування населеного пункту. Як справляються зі своїми обов’язками жінки-керманичі сільських рад та яких успіхів добилися для громад за останній рік роботи, дізнаємося у розмові з сільськими головами Красної, Тарасівки, Новоселиці та Біловарців. 
Сільський голова Красної Марія Носа запевняє, що 2019 рік був доволі успішний для краснянської громади. Адже вдалося спільними зусиллями місцевої, районної та обласної влади, а також за підтримки спонсорів здійснити ряд заходів з покращення інфраструктури населеного пункту.
Найперше, завершено будівництво двох дамб на річці Тересва, які забезпечать захист осель від можливих паводків. Вдалось частково вирішити й одне з найболючіших питань – ремонт дороги загального користування у межах села. Так, тогоріч проведено довгоочікуваний капремонт головної вулиці на відстані 1 км. Профінансувались ці роботи з ДФРР та  з місцевого бюджету. Передбачено відремонтувати ще 1 км центральної дороги. Також буде продовжено роботи з реконструкції освітлення центральної вулиці, які розпочато тогоріч, здійснено благоустрій території перед сільською радою за кошти з сільського бюджету,  встановлено ігровий майданчик за сприяння групи енергетичних компаній «Ренер». Тож зараз місцева дітвора має де проводити дозвілля та відпочивати. Для найменших краснянців, які відвідують дитсадок, сільська рада придбала новий посуд та інвентар.  
Також покращено умови у Краснянській ЗОШ І-ІІІ ст., проведено роботи з будівництва внутрішніх вбиралень за субвенційні кошти освіти. Як зазначає Марія Носа, місцева влада має намір виготовити й проектно-кошторисну документацію для реконструкції-добудови ще одного корпусу навчального закладу. Поліпшился медичні послуги для сельчан. Адже нещодавно Краснянська АЗПСМ отримала санітарний автомобіль. Тепер на виклики до хворих лікар може приїздити вчасно та оперативно надавати необхідну допомогу. Також невдовзі, після проведення тендерних процедур, буде розпочато й будівництво нової амбулаторії. Марія Михайлівна запевняє, що й надалі робитиме все можливе, аби Красна процвітала, а громада жила у комфортному селі.Любов Руснак, очільниця Тарасівської сільської ради, також поділилася з нашими читачами підсумками роботи органу місцевого самоврядування. 
Як зазначає Любов Василівна, тогоріч спільними зусиллями сільської ради, керівництва районної державної адміністрації, районної ради, обласної та громади було вирішено одну з назрілих проблем – будівництво ДНЗ. У минулому році  на будівлі було перекрито другий поверх та зведено дах, встановлено  вікна, двері та зроблено фасад. А цьогоріч, після того, як надійдуть кошти, будівельні роботи буде продовжено. Заплановано здійснити внутрішні ремонти та фарбування фасаду будівлі. 
Частково було вирішено й питання ремонту дороги, адже на головній вулиці села  проведено поточний ремонт. Однак наразі автошлях знову необхідно ремонтувати. 
Заплановано ближчим часом капітально відремонтувати фасад Тарасівської АЗПСМ. Покращення очікує й місцева школа – наразі триває виготовлення проектно-кошторисної документації для добудови корпусу навчального закладу.  Має вирішитися питання створення ОТГ. Любов Василівна сподівається, що це дасть можливість вирішити ряд питань, пов’язаних з ремонтом доріг, у тому числі і  комунальних, та загалом покращити соціально-економічне становище населеного пункту. 
Василина Орябко, сільський голова Новоселиці, розповіла про зміни у населених пунктах Новоселиця та Тисалово, які відбулися за підтримки місцевої, районної, обласної влади та благодійників. 
Так, за співфінансування районного та місцевого бюджетів та за підтримки спонсорів було зведено дитячий майданчик у Новоселиці, а за спонсорські кошти таку площадку збудовано у  Тисалові. 
Подбали благодійники й про вихованців Новоселицького ДНЗ. За спонсорські кошти проведено внутрішні ремонтні роботи у закладі, а на подвір’ї збудовано ігровий павільйон. Приємні зміни відбулися й у Тисалівській ЗОШ І-ІІ ст, де на початку року завершено будівництво внутрішніх вбиралень за субвенційні кошти освіти. 
Як розповідає Василина Орябко, за співфінансування районного та сільського бюджетів було придбано для Новоселицької АЗПСМ  медичне обладнання, а також санітарний автомобіль – за рахунок державної субвенції. 
Що ж до подальших перспектив розвитку сіл,  то вона  покладає великі надії на створення ОТГ. Адже ще тогоріч мешканці сіл  Новоселиця, Тисалово,  Тарасівка, Терново, Вишоватий, Петрушів, Нересниця та Підплеша висловили бажання об’єднатися у ОТГ з центром у Нересниці. До речі, Нересницьку ОТГ внесено до Перспективного плану створення ОТГ Закарпатської області. 
Про клопоти на посаді сільського голови Біловарців розповіла й Галина Войтенко.
Як зазначає Галина Володимирівна, оскільки Біловарська сільська рада є дотаційною, то всі роботи з покращення інфраструктури населеного пункту, які  проводилися тогоріч, були виконані за фінансової підтримки району, області чи благодійників. 
Зокрема, з районного бюджету було виділено кошти на заміну вікон та дверей у будинку культури. Також оновлено фасад закладу та підключено електричне опалення  у приміщенні. У планах сільської ради – провести ще й реконструкцію площі перед будинком культури. 
Варто додати, що минулого року у Біловарцях, на базі будинку культури, проходив всеукраїнський марафон «Мистецтво єднає Україну», завдяки якому до села завітало чимало митців з усієї України. Організовували свято керівник будинку культури за підтримки відділу освіти РДА та спонсорів. 
Благодійники також допомагають  у покращенні умов у місцевому садочку, де виховують не тільки дітей з Біловарців, а й з сусідньої Бедевлі. Зокрема, тогоріч було придбано інвентар та іграшки для дошкільнят. Відновлено й фасад закладу. 
Приємні зміни очікують й на Біловарську ЗОШ І-ІІ ст., тут буде замінено  вікна та двері на енергозберігаючі. Також заплановано  збудувати внутрішні вбиральні. 
Між сільською  радою, місцевою школою та Карпатським біосферним заповідником підписано меморандум щодо співпраці. Так, провідний інженер відділу науково-дослідної роботи і сталого розвитку  заповідника Василь Регуш веде у місцевій школі екологічний гурток, організовує з дітьми просвітницькі заходи. 
Сільська рада дбає про покращення екології села. Зокрема, ліквідовано стихійний смітник в урочищі поблизу річки. 
 Є невирішені питання, які потребують доопрацювань. Це, зокрема, реконструкція будівлі дільниці лікаря, яка перебуває в аварійному стані. 
Галина Войтенко наразі вважає головним  те, щоб мешканці Біловарців та Бедевлі відстояли своє право на створення ОТГ з центром у Бедевлі та внесення їхньої громади  до Перспективного плану створення  ОТГ Закарпатської області. 
Підготувала Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.


Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.