09:27, 02.01.21

234
Місцеве самоврядування / Економіка / Сільське життя

24 грудня під керівництвом голови Буштинської ОТГ Руслана Янчія відбулося четверте пленарне засідання першої сесії Буштинської селищної ради восьмого скликання. У залі зареєструвались 24 депутати. Вже традиційно була організована пряма трансляція засідання.
Найперше, депутати розглянули процедурне питання – припинили Вонігівську, Новобарівську, Тереблянську, Кричівську, Дулівську, Чумалівську сільські ради та їх виконавчі комітети шляхом приєднання до Буштинської селищної ради та її виконавчого комітету.
Утворили нові структурні підрозділи Буштинської селищної ради – фінансовий відділ та відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту, затвердили положення про них.
Відтак внесли зміни до бюджету Буштинської селищної ради на 2020 рік – виділили 46 тис. грн. субвенції фінансовому управлінню РДА, яке надавало послуги з розробки бюджету Буштинської ОТГ. Оскільки у новостворених громадах ще немає відповідних фахівців, спеціалісти управління надавали допомогу в розробці бюджетів усім громадам району.
«Оскільки у нас цей відділ лише утворено і спеціалістів у даній галузі нема, для того, аби був збалансований бюджет для розвитку нашого краю, тим займаються фахівці, які працюють з цим уже 20 років, і надають супровід для нашого бюджету», – зазначив Руслан Янчій.
Під виділені фінансистам кошти прийняли і відповідну Програму.
Затвердили рішення комісій з питань бюджету та управління майном, прийняті у міжсесійний період.
Зрештою, затвердили бюджет Буштинської територіальної громади на 2021 рік. Розрахований він у сумі 158 539 тис. грн., з них по загальному фонду – 156 272 тис. грн, спеціальному – 2267 тис. грн. Власні надходження плануються в сумі 34 157 тис. грн, базова дотація – 46 710 тис. грн, освітня субвенція – 73 328 тис. грн, додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 3 434 тис. грн, субвенція на закупівлю інсуліну – 445 тис. грн, інклюзивні освітні потреби – 462,8 тис. грн. Всього державних трансфертів планується в сумі 124 382 тис. грн. Джерелами надходжень будуть податок на доходи фізосіб, єдиний податок, акцизний збір, податок на нерухоме майно.
Щодо видатків, то вони плануються у сумі 158 539 тис. грн. Зокрема, на зарплати апарату селищної ради планують виділити 8 790 тис. грн., на освітні видатки заплановано 135 354 тис. грн. З них 10 902 тис. грн. – на утримання техперсоналу шкіл, 73 328 тис. грн. освітньої субвенції – на оплату праці педагогів (при потребі у 105 млн грн.).
Під час обговорення цього питання Руслан Янчій зауважив, що сесія Буштинської ТГ буде звертатись до Кабінету Міністрів України з тим, щоб дофінансували недостатню для виплати зарплат педагогам суму коштів.
Близько 5 млн. грн. передбачено на фінансування різних програм – медичного забезпечення, організації громадських робіт, посилення соцзахисту та допомоги малозабезпеченим, культурно-видовищних заходів, благоустрою та озеленення, утримання та ремонту доріг тощо.
Також депутати прийняли цілий ряд програм на 2021 рік.
Останнім питанням депутати Буштинської громади прийняли у комунальну власність Тячівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який фінансувався з районного бюджету та функціонував при Тячівській РДА. Як зазначив Руслан Янчій, у майбутньому громади будуть співфінансувати утримання цього закладу, який обслуговує весь район.
Вл.інф.