Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Денис Каганець: «Докладаю максимум зусиль, аби досягти сталого розвитку Дубівської громади»

Денис Каганець: «Докладаю максимум зусиль, аби досягти сталого розвитку Дубівської громади»

09:26, 22.11.21
977
Місцеве самоврядування / Сільське життя
У жовтні минулого року завершився процес децентралізації, й після оголошення результатів місцевих виборів зафункціонували новостворені територіальні громади. Серед них й Дубівська селищна громада, яка об’єднала Калинівську та Краснянську сільські ради з Дубівською селищною радою. І ось вже рік цей орган місцевого самоврядування очолює Денис Васильович Каганець. Тож яким видався перший рік роботи, яких результатів вдалося досягти та з якими проблемами довелося зіткнутися місцевій владі на етапі становлення Дубівської громади, говоримо з селищним головою Денисом Каганцем.


– Денисе Васильовичу, розкажіть, будь ласка, з яких першочергових кроків Ви, як керівник громади, розпочали роботу?
– Найперше, моїм завданням було згуртувати команду, яка б могла ефективно та цілеспрямовано працювати на благо громади. Оскільки до повноважень селищної ради перейшло багато функцій, необхідно було сформувати нові структурні підрозділи. Рішенням сесії утворили відповідні відділи. Паралельно була створена комісія, яка ретельно підбирала спеціалістів для роботи в селищній раді. Непростою справою стала процедура прийому-передачі майна від району у комунальну власність громади. З цим завданням теж впоралися. Нині більшість майна вже є комунальною власністю громади. Однак залишається невирішеним питання передачі земель, які РДА надала у постійне користування ДП «ЗВВО». 
– Чи фінансово спроможною виявилася Дубівська територіальна громада?
– Після об’єднання новостворений орган місцевого самоврядування мав бути у фінансовому плані спроможний, відповідно й надходження до місцевого бюджету громади мали збільшитися. Зокрема, з податку на доходи фізичних осіб, з якого 60 відсотків направляються до казни громади, та акцизного податку. Частково сподівання виправдалися, однак не на всі 100 відсотків. Так, за 10 місяців 2021 року є недовиконання бюджету, адже із запланованих трохи більше 147 млн. грн. (з урахуванням трансферів) до селищного бюджету надійшло менше на 10,7 млн. грн. Надходження з податку на доходи фізичних осіб виконано тільки на 86 відсотків, а з акцизного збору – на майже 90 відсотків. Деякі надходження виконано на понад 100 відсотків, однак суми ці невеликі. До прикладу, надходжень з туристичного збору планували отримати 3 тис. грн., а надійшло 3240 грн. Причина такої ситуації – це те, що бізнес працює у тіні: одні не оформляють працівників, інші не у повному обсязі сплачують земельний податок та інше. 
Варто відмітити тих підприємців, які сплачують найбільше податків. Зокрема, з ПДФО: у Калинах це є Куцин Ольга Іванівна, Куцин Ганна Іванівна, у Дубовому – ТОВ «Навчальний центр Автолюбитель», ТОВ «КІК» та ФОП Ребар Павло Серафимович, а у Красній – МПП «Оріон». Також ДП «Мокрянське ЛМГ» сплатило до селищної казни рентну плату у сумі понад 800 тис. грн.
Підприємцям треба зрозуміти одну просту річ: без належної сплати податків не буде наповнюватися казна громади. А це означає, що і фінансувати значну частину закладів у громаді не буде чим. На повному фінансуванні з місцевого бюджету – садочки, школа мистецтв, МНВК тощо. Можуть залишитися без зарплат технічні працівники закладів освіти. 
– Які методи застосовуєте, щоб підприємці працювали чесно та відкрито?
– Всі можливі. Це й звернення та прохання узаконити свій бізнес, це і приписи за порушення законодавства. Так, ще на початку року створили комісію з перевірки суб’єктів підприємницької діяльності на дотримання законодавства про працю. Найперше, намагаємося пояснити підприємцям, що сплачувати податки – то їхній прямий обов’язок. 
Втішно, що певних результатів уже вдалось досягнути із взаємодії з бізнесом. Не всі, але багато з тих, хто працював у тіні, поступово оформляють необхідну документацію.
– На початку своєї каденції Ви говорили, що розвиток освітньої галузі буде серед пріоритетних. Яких позитивних змін у цій сфері вже вдалося досягти?
– Безперечно, освіта для місцевої влади є пріоритетним напрямком роботи. Створюємо у навчальних закладах сприятливі умови для навчання та виховання дітей. Влітку проведено перекриття даху на будівлі Калинівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. Старий дах комісія ТЕБ та НС визнала аварійним, і була загроза того, що школа не зможе запрацювати з 1 вересня. На щастя, вдалось провести роботи, і навчальний процес розпочався вчасно. Наразі триває реалізація ще одного проєкту з добудови чотирьох класних приміщень у Дубівському ЗЗСО І-ІІ ст. №1, де також проводиться й перекриття даху. Чимало зусиль доклали, аби у рамках державної програми Дубівський ОЗЗСО І-ІІІ ст. отримав новенький автобус. А на днях розпочато роботу із заміни вікон на будівлі Дубівського опорного закладу. Кошти на проведення цих ремонтних робіт виділено з державного бюджету за сприяння народного депутата Василя Петьовки. 
Створено КУ «Інклюзивно-ресурсний центр», який опікується дітьми з особливими освітніми потребами. Тимчасово цей заклад функціонував у приміщенні Калинівської школи. Вже розроблено проєктно-кошторисну документацію на ремонт приміщення колишньої їдальні Калинівського МВНК під КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр». До речі, фахівці центру вже працюють з близько 50 дітками. 
Розпочато розробку проєктно-кошторисної документації на добудову нового корпусу на понад 200 місць у Краснянському ЗЗСО І-ІІІ ст., де вкрай не вистачає класних приміщень для навчання учнів у першу зміну. Потребує реконструкції й будівля Дубівського ЗЗСО І-ІІ ст №2. Плануємо розробити проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію цієї школи з добудовою нового навчального корпусу. Проведено корегування проєктів «Реконструкція частини приміщень ДНЗ №2 під реабілітаційний центр» та «Будівництво дитсадка на 100 місць у с. Калини». 
– Як влада дбає про охорону здоров’я мешканців громади?
– Маю відмітити, що тогоріч завдяки спільним зусиллям влади, громадськості та бізнесу у Дубівській лікарні вдалося зберегти стаціонарне та поліклінічне відділення. З утворенням Дубівської територіальної громади лікарню у статусі комунального некомерційного підприємства передали в її власність. Спочатку заклад підписав договір з НСЗУ на надання двох пакетів послуг – стаціонарної та поліклінічної допомоги, а зараз лікарня поширила перелік послуг і надає також паліативну допомогу. Заклад, загалом, обслуговує близько п’ятдесяти тисяч населення. Це й мешканці сусідніх громад.
Важливо, аби у громаді була лікарня, тому підтримуємо роботу закладу. До речі, з місцевого бюджету спрямовуємо за рік близько 1 млн гривень на оплату комунальних платежів. Також розроблено проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт будівлі медзакладу. Намагаємося залучати й грантові кошти, аби оновити медичне обладнання. А будівлі обох амбулаторій у хорошому стані. Зокрема, завершено будівництво Краснянської АЗПСМ. На черзі – облаштування приміщення медичним обладнанням та меблями. 
– Розкажіть про результати роботи у сфері соціального обслуговування населення.
– Загалом, ЦНАПом прийнято 1536 заяв на різні види соціальних послуг. Розроблено цільові програми з підтримки вразливих верств населення, з протидії насильства у сім’ї тощо. Спільно з освітніми закладами відділ соціального захисту населення та служба у справах дітей організовують просвітницькі заходи на актуальні соціальні теми. Зокрема, бере участь у проведенні благодійних акцій, які ініціює керівництво громади. Так, напередодні Великодня було придбано та вручено паски малозабезпеченим мешканцям громади. Крім того, відділ організовує відпочинок та оздоровлення обдарованих діток та дітей пільгових категорій. Впродовж цього року оздоровитись у санаторіях «МДЦ Артек», «Артек-Прикарпаття», «Молода Гвардія», ГРК «Горбок» мали змогу 26 дітей.
Велика робота проводиться й службою у справах дітей, на обліку якої перебуває 45 дітей, позбавлених батьківського піклування, діти-сироти, діти-напівсироти та діти, що опинилися у складних життєвих обставинах. Служба у справах дітей прагне реалізувати права кожної дитини на виховання в сім’ї, зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в державних закладах. 
– Які послуги пропонує Центр надання адміністративних послуг?
– Мешканці громади мають можливість користуватися понад 90 адміністративними послугами, частина з яких – це реєстрація місця проживання, актів цивільного стану, соціальні послуги та інші. У приміщенні Центру також працює співробітник Пенсійного фонду, який приймає документи для призначення пенсії та надає консультації (3 пенсійні послуги). Утворено віддалене робоче місце в селі Калини та в с. Красна, а обов’язки адміністратора покладено на старосту, тут надаються 64 адміністративні послуги. 
З 15 березня по сьогодні ЦНАПом було надано 6397 послуг, найбільше – з видачі довідок форми 13, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання, соціальні та послуга «пакунок малюка», земельного характеру, видач довідок, надання усних консультацій.
– Що змінилося після створення нового комунального підприємства «Дубівське»?
– Комунальна служба у селищі була у занедбаному стані, а послуги, які вона надавала – зовсім неякісні. Тож нині ці установи проходять процедуру банкрутства. Натомість зафункціонувало нове комунальне підприємство «Дубівське». З ним мешканці багатоповерхівок укладають угоди на комунальні послуги. Варто додати, що для прозорості роботи тепер оплата комунальних послуг проводиться через банк, а не через контору УЖКГ. Щоб служба не була збитковою, збільшено тарифи на послуги. 
Селищна рада планує встановити два потужні насоси, аби вирішити проблему недостатнього тиску у мережі централізованого водопостачання. Розроблено проєктно-кошторисну документацію на будівництво каналізаційних очисних споруд та водопровідних мереж. Однак на все потрібен час і кошти. 
– Очевидним є процес покращення дорожньої інфраструктури у селищі...
– Ремонт комунальних автошляхів теж серед пріоритетів. Спільно з мешканцями населених пунктів проводимо ремонт комунальних вулиць. Наразі частково проведено поточний ремонт шляхів у с. Красна та смт Дубове. У Калинах заасфальтовано частини вулиць Бачинського, Івана Франка, Залізнична та Гагаріна. І що дуже втішно, вдалося знайти спільну мову з обласною владою і провести ремонт дороги обласного значення у межах Дубового. На відстані 3 км капітально відремонтовано головну вулицю громади. Також за кошти з селищного бюджету проведено ямкові ремонтні роботи на центральній дорозі через усі села.
– Яким є культурно-туристичний потенціал громади?
– Пандемія внесла певні корективи в цю сферу життя. За 2020 рік майже не проводилися масові заходи та й підприємства у сфері туризму відмічали дефіцит візитерів. Однак вже у 2021 році, влітку та на початку осені, епідеміологічна ситуація дозволяла проводити такі бажані святкові заходи. Спільними зусиллями влади, бізнесу, молодіжної ради і талановитих вихованців Дубівської школи мистецтв було проведено ряд святкових заходів. Це велопробіг, турніри, а також святкові концерти до Дня молоді та Дня Конституції, Дня Незалежності, гастрономічний фестиваль «Яфина-фест» тощо. З метою налагодження співпраці влади та бізнесу у сфері туризму нещодавно було проведено семінар на базі комплексу «Великий» за участі провідних туризмознавців області з презентацією іменного торта Дубового, дегустацією виробів крафтових виробників та представленням Топ-20 туристичних магнітів громади. 
Налагоджуємо і транскордонні зв’язки. Нещодавно приймали делегацію з Чехії. Задля популяризації та збереження культурного надбання громади заплановано провести ще кілька тематичних свят. Зокрема, Андріївські вечорниці, «Вертеп-2022» та відродити свято «Весняний полонинський хід». І, звісно, будуть урочисті заходи з нагоди 100-ліття від дня народження лауреата Шевченківської премії, нашого земляка, відомого письменника Івана Чендея. Організуємо і ряд інших заходів.
– Як селищна влада вирішує питання благоустрою населених пунктів?
– Ще навесні проведено акцію з прибирання території громади від сміття, ліквідовано найбільші стихійні смітники. А надалі, аби попередити утворення звалищ, хочемо встановити систему відеонагляду, яка водночас допоможе й поліцейським контролювати криміногенну ситуацію у регіоні. 
На днях буде реалізовано проєкт з реконструкції вуличного освітлення по центральній вулиці у смт Дубове та с. Калини. А при в’їзді та на виїзді буде встановлено стели «Дубівська громада». Проведемо реконструкцію скверу та дитячого майданчика у селищі, для цього вже розроблено ПКД.
– Чи є в громаді умови для активного відпочинку?
– Для того, аби молодь і доросле населення були здоровими та мали можливість з користю проводити дозвілля, селищна влада сприяє створенню відповідного простору. Так, біля стадіону «Карпати», на території Дубівського ЗЗСО І-ІІ ст. №1 завершуються роботи зі встановлення майданчика з тренажерами – воркаут. Роботи здійснюються за кошти з державного бюджету, які виділено за сприяння нардепа Василя Петьовки. Також спортивний майданчик з вуличними тренажерами буде встановлено на території Калинівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. Цей проєкт фінансується за грантові кошти. КУ «Агенція розвитку Тячівського району» у партнерстві з селищною радою подала цей проект на конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, що проводила Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» і виграла його. Працюємо над тим, аби ближчим часом реконструювати й стадіон у Дубовому. Крім того, намагаємося залучати до спорту мешканців громади, організовуючи та проводячи різні спортивні заходи. Зокрема, до Дня Конституції було проведено яскравий і цікавий велопробіг «Пий буркут – крути педалі». Понад 50 мешканців громади здійснили велозаїзд від центральної дороги у с. Красна до мінерального джерела «Красношурка». Проведено до Дня фізичної культури та спорту спринтерські забіги, волейбольні та футбольні турніри. А нещодавно, з нагоди дня народження першого директора ЗВВО Дмитра Подольського, проведено іменний футбольний турнір. 
До речі, підтримують розвиток спорту у громаді й наші партнери ГС «Асоціація європейського розвитку Карпатського регіону», які нещодавно подарували ФК «Карпати» та волейбольній шкільній команді спортивний інвентар. 
– Дубівська громада – одна з небагатьох новостворених громад у районі, де діє Молодіжна рада. Розкажіть про роботу цього дорадчого органу.
– Молодіжна рада – це колектив успішних, креативних та ініціативних молодих мешканців. Очолив раду перспективний й талановитий співак, режисер Віталій Горбей. Під його керівництвом молодь організовує святкові концерти, флешмоби, проводять вечірні покази кінофільмів у будинку культури, щотижня з юними мешканцями громади організовують дні настільних ігор, долучаються до громадського життя. Нещодавно спільно з селищною радою провели акцію й висадили 50 дубочків вздовж вул. Набережна. Має Молодіжна рада і свою, так звану, фішку. Започаткували та розвивають ютуб-канал, знімають сюжети про святкові заходи, про туристичні родзинки краю, про автентичні страви тощо. Вірю, що за такою молоддю майбутнє нашої громади.
– Поділіться планами на наступний рік. 
– Задумів багато, а роботи ще більше. Найперше, хочеться завершити розпочаті ремонтні роботи в освітніх закладах, проектно-кошторисну документацію на згадувані вище добудови Краснянської школи і Дубівського ЗЗСО І-ІІ ст №2, а також на будівництво очисних споруд. Маємо намір також провести реконструкцію стадіону «Карпати», котельні у Дубівському опорному закладі. За можливості будемо асфальтувати комунальні шляхи. Заручившись підтримкою громади, дуже сподіваюся, що намічені плани вдасться реалізувати. 
– Успіхів Вам. Дякую за інтерв’ю. 
Розпитувала Л.БІЛАК.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Шановні читачі!
«Укрпошта» розпочала передплатну кампанію на 2022 рік. Тож віднині можна оформити передплату на тячівську районну газету «Дружба» у всіх стаціонарних і пересувних поштових відділеннях.


Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.

У Солотвині відзначать 30-ліття Незалежності України та День шахтарського селища
28 серпня Солотвино запрошує усіх  відсвяткувати 30-у річницю Незалежності України та День шахтарського селища  біля нового скверу  по вулиці Європейській (на території Солотвинського ЗЗСО №1).