Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Рятувальники дбають про безпечний відпочинок туристів

Рятувальники дбають про безпечний відпочинок туристів

14:48, 30.10.17
460
Надзвичайне
Рятувальники дбають про безпечний відпочинок туристівЩорічно помилуватись краєвидами та вдихнути гірського повітря до нашого району з’їжджаються понад 2 тисячі туристів з усієї України та закордоння. Одні полюбляють навідуватися до Карпат у зимовий час, аби вдосталь покататися на лижах, інші – надають перевагу літнім горам, та є й такі, що приїздять до нашого району на відпочинок у міжсезоння.

Аби убезпечити відпочинок та перебування всіх мандрівників у горах, в районі  діє гірський пошуково-рятувальний пункт, що розміщений в Усть-Чорній. Про безпеку подорожуючих дбають  троє рятувальників, фельдшер та водій.  Керує їх роботою молодий та перспективний рятувальник Артур Дикун, якому допомагає колишній начальник й фельдшер пункту – В’ячеслав Дикун. З ним й ведемо розмову про те,  як  пройшов  цьогорічний літній туристичний сезон на Тячівщині й чи «спекотним» він був для рятувальників.
Як зазначає В’ячеслав Васильович, щорічно кількість візитерів до району збільшується. Так, цьогоріч Тячівщина прийняла на 20% більше туристів, ніж торік. Посприяли цьому багатосніжна зима й спекотне літо, а наприкінці літнього сезону туристів заманював до лісу врожай грибів.
Загалом, з травня по вересень рятувальники зареєстрували 186 туристичних груп, а це близько 1200 осіб навідалося до нашого регіону. Однак, фактично, мандрували горами понад 2-3 тис. туристів.
– Зареєструвати ж усіх мандрівників ми не можемо. Адже туристи самі цього не бажають та часто, нехтуючи своєю безпекою у горах, не з’являються для інструктажу до пункту. Якби туристи були більш свідомі й відповідально ставилися до власного здоров’я, то не ризикували б, а йшли по консультацію й реєстрацію до рятувальників. Це убезпечило б багатьох мандрівників від нещасних випадків у горах, а рятувальникам набагато полегшило б роботу, – каже В’ячеслав Дикун. – Туристи часто травмуються під час проходження маршрутів, іноді втрачають у хащах орієнтир й блукають. А допомогти постраждалим чи заблукалим мандрівникам, про перебування яких у горах відомо рятувальникам, набагато легше.  
Як розповідає В’ячеслав Дикун, лише у цьому літньому сезоні працівники  підрозділу проводили шість разів роботи з порятунку туристів у горах, коли залучалася рятувальна спецтехніка. З них два виїзди були здійснені для порятунку життя учасникам туристичних груп.
Приїжджали цьогоріч туристи як з України, так й іноземці. Серед них одесити, львів’яни, кияни, харків’яни, бували й мешканці Чеської Республіки, Словаччини.
Якщо для одних достатньо пройтися горами чи подолати туристичний маршрут з метою отримання естетичної насолоди від краєвидів, то інші мандрівники прагнуть адреналіну. Тому все більшої популярності набуває джипінг та мототуризм. На жаль, цей вид відпочинку не такий безневинний, як звичайні мандри, піші чи велосипедом. Адже нерідко лихачі їздять не лісовими дорогами, а полонинами чи галявивами, й під габаритними колесами джипів зривається трав’яна поверхня, що може призвести до ерозії ґрунту.
Найбільшою ж популярністю у піших туристів користуються маршрути через Свидовецький хребет, гору  Красна та Горгани.
Разом з тим, рятувальники часто рекомендують туристам для подорожі й інші маршрути, не настільки популярні, але не менш цікаві. Деякі з них розробляють самотужки для гостей, що не мають необхідної підготовки для проходження складних лісових стежок, чи подорожують разом з дітьми.
– Для розвитку нашого регіону і пропаганди туризму намагаюся розробляти і вивчати нескладні оздоровчо-пізнавальні маршрути не тільки в Усть-Чорній, але і в сусідніх селах – Р. Мокрій, Красній, Лопухові, Німецькій Мокрій. Але це велика робота і, на жаль, зовсім нефінансована. Допомагають розробляти такі стежки працівникам Усть-Чорнянського гірського пошуково-рятувального відділення й волонтери, які зацікавлені у розвитку туризму, – ділиться В’ячеслав Васильович.
Поряд з цим, рятувальники проводять й розчищення вже існуючих турмаршрутів. Однак, аби здійснювати цю роботу, їм вкрай не вистачає спецтехніки. Як зазначає співрозмовник, деякі популярні маршрути пролягають на відстані десятків кілометрів. Для їх розчищення потрібен спецінвентар, а у розпорядженні усть-чорнянських рятувальників тільки один автомобль.
– У Тячівському районі найбільше туристичних маршрутів. Всіх їх прочистити й привести у належний стан непросто кільком особам з однією автівкою. Тому, на жаль, мобільності нам не вистачає для продуктивної роботи. Та і матеріальна база воліла б бути кращою. За останні роки немає ніякої підтримки й від районної адміністрації, на відміну від інших районів області, де влада надає немалі кошти на ГПРВ і розвиток туризму. Відрадно, що допомагають колеги. Особлива подяка Івано-Франківському туристичному товариству «Карпатські стежки», з якими співпрацюємо з  установлення на маршрутах інформаційних стендів з телефонами нашого ГПРВ. Також ця організація допомагає нам у маркуванні й розчищенні від заломів туристичних маршрутів і виготовленні карт з доповненням назвами вершин і потічків. Але ця робота проводиться на високогір’ях, що межують з хащами Івано-Франківської області, в районі Горганів. Інші маршрути не маємо змоги оснащувати наглядною агітацією.
Наразі усть-чорнянські рятувальники готуються до зимового туристичного сезону. Але убезпечити відпочинок туристам їм буде непросто. Адже, зі слів В’ячеслава Дикуна, у служби відсутня спецтехніка для рятувальних робіт на засніжених вершинах і схилах. Тож будуть сподіватися, що взимку туристи поводитимуться в горах обачно й не наражатимуться на небезпеку.
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.