Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Тячівська районна ДЮСШ знову лідер в області

Тячівська районна ДЮСШ знову лідер в області

09:13, 20.02.17
1 746
Спорт
Тячівська районна ДЮСШ знову лідер в областіЗа підсумками 2016 року серед ДЮСШ департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Тячівська районна ДЮСШ знову лідер. Власне, ці позитивні показники – результат роботи керівництва та тренерсько-викладацького складу. Оскільки популярність спортивних занять серед молоді району зростає, до школи йдуть не лише прихильники фізичних навантажень, а й справжні спортсмени, які власними зусиллями, під чітким керівництвом та настановами тренерів регулярно здобувають високі спортивні звання та перемоги. Про те, як спортсменам вдалося досягти таких позитивних результатів, говоримо з директором Тячівської ДЮСШ Василем Варгою.

– Отже, Василю Івановичу, які види спорту приваблють нині юних?
– У Тячівській районній дитячо-юнацькій спортивній школі працює 7 відділень спорту – теніс, греко-римська боротьба, гандбол, настільний теніс, легка атлетика, футбол та волейбол. Навчально-тренувальні заняття проводяться в 82 групах з 1064 вихованцями. У порівнянні з попереднім роком,  їх стало більше на 36 учнів.
– Спортивні здобутки вихованців школи – не лише результат здібностей самих спортсменів, а й клопіткої роботи та настанов тренерів. Чи не так?   
– Безперечно. З учнями працює досвідчений висококваліфікований тренерсько-викладацький склад колективу. Серед тренерів ДЮСШ– 4 відмінники освіти України, 6 майстрів спорту СРСР і України, двоє мають вищу кваліфікаційну категорію, 3 – першу та 4 – другу, одному – присвоєно звання  «Заслужений працівник фізичної культури і спорту». Загалом всі 35 тренерів-викладачів приділяють увагу кожній дитині, діляться власним досвідом, дають корисні поради та настанови.
Викладачі школи активно проводять навчально-тренувальні заняття в 15 населених пунктах району: в Тересві, Грушові, Нижній Апші та ін. Віднаходять здібних спортсменів й у віддалених гірських куточках Ганич, Нересниці, Дубового,  Усть-Чорної, Руської Мокрої та ін.
– Над якими пріоритетними напрямками працюватиме колектив?
– Насамперед – зміцнення матеріально-технічної бази школи та збереження відповідного контингенту вихованців. Удосконалення принципів спортивного відбору дітей до школи згідно з програмними вимогами. Також, проведення фізкультурно-оздоровчої та виховної роботи серед дітей та підлітків.
Дбаємо й про підвищення якості навчально-тренувального процесу, завдяки виховній роботі в групах із застосуванням сучасних методик. Окрім роботи з дітьми, тренери-викладачі систематично працюють над підвищенням професійного рівня з використанням науково-методичної літератури та практичного досвіду. І це ще далеко не все.
– Які види спорту особливо популярні серед сучасного покоління?
– Безпосередньо у місті Тячів досить поширений великий та настільний теніс, греко-римська боротьба, легка атлетика та футбол, якими тут зайнято 325 учнів.
У Буштині цікавляться футболом, серед спортсменів селища Дубове також популярний  футбол, настільний теніс та  волейбол. Солотвинці надають перевагу футболу та гандболу. Чимало тересвянців займаються легкою атлетикою, греко-римською боротьбою, в Усть-Чорній здебільшого грають в настільний теніс.  В сільській місцевості переважає захоплення футболом, зокрема, в Бедевлі, Нересниці та Нижній Апші. Також в Грушові та Ганичах популярною є греко-римська боротьба, у Руській Мокрій – настільний теніс. У Красній та Лопухові  – легка атлетика та ін.
– Василю Івановичу, чи створені умови для проведення тренувань та підготовки спортсменів?     
– Маємо 3 спортивні бази – орендований корпус ДЮСШ № 1, в якому знаходяться ігровий спортзал, тренерські та підсобні приміщення. Корпус ДЮСШ № 2, в якому є дві зали для занять греко-римською боротьбою, тренажерний зал, тренерські та підсобні приміщення. А також, 5 грунтових тенісних кортів, які є одними з кращих в Україні, з тренерською кімнатою та підсобними приміщеннями. Найближчим часом плануємо влаштування тренувальних площадок на тенісних кортах.
На жаль, керівництво ДЮСШ не може самостійно вирішити питання легкоатлетичної доріжки та можливості забезпечити умови для проведення навчально-тренувальних занять бігових програм.
Триває процес введення в експлуатацію сучасного спортивного комплексу у м.Тячів. Для ДЮСШ в новому спорткомплексі гарантують виділити приміщення для тренерів і місце для проведення навчально-тренувальних занять. Відтак, вихованці школи матимуть змогу тренуватися круглорічно на більш якісному рівні, а також буде можливість проводити в місті Всеукраїнські та міжнародні змагання і зустрічі, що підвищить рейтинг та престиж району, міста та ДЮСШ загалом.
– Якою є співпраця ДЮСШ з районною владою та органами місцевого самоврядування?
– Керівництво райдержадміністрації, міської та районної ради надають відчутну підтримку ДЮСШ, оскільки майже на всі змагання юні спортсмени мають можливість виїжджати за державні кошти. Так, у 2016 році вихованці нашої школи відмінно виступали у змаганнях обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів.
– Отож, розкажіть про успіхи юних спортсменів та їх тренерів.
– Вдало виступали вихованці відділення тенісу, котрі взяли участь у 6  змаганнях. Також зіграли на  турнірах різних рівнів. Відтак, маємо 8 чемпіонів області, чотирьох переможців Всеукраїнських змагань, чемпіона та призера міжнародних змагань. На V Спортивних  іграх вихованці відділення посіли 2-е командне місце. Призерами обласних змагань стали 18 спортсменів. Підготовлено одного вихованця І розряду. Це досягнення та наслідки роботи тренерів відділення, майстрів спорту СРСР Г.З. Белені та К.Е.Мечей, а також старшого тренера відділення  В.Ю. Павлишинця.
– Як виступали легкоатлети?
– З початку року вихованці відділення взяли участь у 15 офіційних змаганнях. На літньому чемпіонаті України в м.Кіровограді вдало виступив Андрій Гусар, котрий виборов 2-е місце і був включений до складу збірної юнацької команди України з потрійного стрибка. Вихованка відділення Тетяна  Палінкаш у складі збірної команди України на Чемпіонаті Європи в м.Тбілісі (Грузія) посіла 8-е місце в бігу на 2000 м з перешкодами та взяла участь у Чемпіонаті Європи в м.Кєво (Італія). На всеукраїнських змаганнях в м.Кам’янець-Подільський вихованці школи завоювали сім перших місць. Чемпіонами та призерами чемпіонату Закарпатської області стали 26 вихованців. У V Спортивних іграх школярів області 2016 команда легкоатлетів зайняла призове 3-є місце.
До високих результатів своїх вихованців доклали зусилля тренери відділення легкої атлетики – старший тренер В.М.Гусар, тренер В.В. Гусар та тренери-сумісники Й.С.Трайтлі, Ф.Ф.Кость та Я.Я.Іляшка.
– Василю Івановичу, як зіграли юні футболісти?
– В Чемпіонаті ДЮФЛ Закарпатської області вони зіграли у складі трьох команд – 2000-2001 р.н., 2002-2003 р.н., та 2004-2005 р.н. Всі переможці зональних змагань, а також – п’яті у фінальних змаганнях. Зігравши за Кубок Закарпатської області з міні-футболу, молодші юнаки зайняли 3-є місце, а старші – 2-е місце (тренери Ф.П. Приходько та  П.Г.Іванчов). У складі шкільної команди с.Бедевля юнаки 2005-2006 р.н. тренера Ф.П. Приходько стали чемпіонами області з футзалу, а на Всеукраїнських змаганнях  футзальної ліги посіли 7-е місце. Варто відзначити, що в цих змаганнях на різних рівнях взяли участь понад 3000 команд шкіл України. Вперше в історії Тячівщини команда Тячівської ДЮСШ дебютувала в чемпіонаті України ДЮФЛ І ліга двома віковими складами 1999-2000р.н. та 2001-2002 р.н.
Неабияк порадувала й команда дівчат, у V Спортивних іграх школярів області 2016 р., вони зайняли призове 3-є місце, а  юнаки 2001-2002 р.н. стали чемпіонами області з футболу серед команд ДЮСШ. Також наші футболістки стали чемпіонами області з жіночого футболу серед команд ДЮСШ.
Приємно, що вихованцями ДЮСШ цікавляться й інші команди. За відомі команди вдало грають футболісти Максим Кодря (тренер Ф.П. Приходько) у ″Зорі″ Луганськ, Василь Дан (тренер Г.І. Венгрин) – у ″Мункач″ Мукачево, Іван Сензюк (тренер Ю.І.Ціпле) – ″Прикарпаття″ І.Франківськ.  Кортолі Антал і Філіп Іштван (тренер П.Г. Іванчов ) передані в команду Сомботгей  (вища ліга) Угорщина, Андріан Бабич – ФК «Тернопіль» перша ліга України. Семеро вихованців  тренера Ю.М. Болога навчаються в академії міста Торп, це – Ростислав Рацин, Іван Немеш, Михайло Немеш, Арман Апіян, Дмитро Мельник, Іван Левринц та Дмитро Лазар.
Готували команди старший тренер Ф.П.Приходько, тренери  П.Г.Іванчов, Ю.І.Ціпле, Г.І.Венгрин, Ю.М.Болог, Ю.Ю. Шкиндя та ще 6 тренерів-сумісників.
– Гандбол потребує значних фізичних навантажень. Як справлялися зі своїми завданнями вихованці цього відділення?
– Протягом звітного періоду гандболісти взяли участь у 9 офіційних змаганнях. Виступали на  чемпіонатах та першостях області, також грали на Чемпіонаті України та Всеукраїнських турнірах і змаганнях, зокрема, у м.Києві, де зайняли 2-е місце, в м.Жидачів (4-е місце), та в Рівному, де посіли призове 3-є місце. На першості області серед команд ДЮСШ та СДЮШОР вихованки 2002-2003 р.н. зайняли – 2-е місце,  2004-2005 р.н.  – 5-е місце, 2005-2006 р.н. -3-є місце.
На чемпіонаті області серед команд ДЮСШ та СДЮШОР ″Дитяча ліга″  дівчатка 2003-2004 р.н. посіли  – 3-є місце, у зганнях ″Стрімкий м’яч″  гандболістки 2002-2003 та 2003-2004 р.н. зайняли другі місця. У V Спортивних іграх школярів області в м.Ужгороді команда дівчат також посіла 2-е місце. Вихованки відділення (2002-2003 р.н.) взяли участь у Чемпіонаті України ″Дитяча ліга″. Гандболістка Олександра Жолобович грала у Чемпіонаті Європи у складі збірної команди України ( 8-е місце). Оксана Бондарєва (2002 р.н.) стала чемпіонкою України в складі Львівського УФК і виконала нормативи КМСУ.
Крім того, команда відділення гандболу протягом року виїжджала на товариські зустрічі в Румунію та Угорщину. Це велика заслуга тренера відділення Ю.П.  Божук. Також на змаганнях за першість області серед команд ДЮСШ (юнаки 2000-2001 р.н.) в Перечині вихованці школи посіли 2-е місце. У  V Спортивних іграх школярів області у м.Берегово команда юнаків посіла 3-є місце. Тренер Є.В.Попович.
– Якими є здобутки вихованців відділення настільного тенісу?
– Спортсмени взяли участь у 6-ти змаганнях – за першість області серед команд ДЮСШ, у першості районної ДЮСШ та в турнірі пам’яті майстра спорту тренера ДЮСШ В.Роспопи. Тренерами відділення проведено 5 товариських зустрічей. Переможцями обласних змагань неодноразово ставали вихованці відділення Себастьян Мігалі та Михайло Шайтан. Призерами області стали 18 вихованців.
За успіхи своїх вихованців активно вболівають тренери-наставники відділення – І.І.Максимчук, С.С.Талапко, З.Й.Сенек,  І.І. Меклеш та В.І. Вінд.
– Чи є вже напрацювання у волейболістів?
– Безперечно. У Дубовому вже кілька років активно функціонує відділення волейболу, а  в минулому році аналогічне відділення було відкрито в с.Глибокий Потік. На першості області серед команд ДЮСШ вихованці відділення взяли участь у 4-х змаганнях. Команда дівчат (тренер Я.І.Шеверя) зайняла 3-є місце. Команда дівчат 2002-2003 р.н., котрих  тренує В.Ю. Мовнар, посіла серед команд ДЮСШ області  3-є місце.
– Чим порадували юні борці?
– Відділення греко-римської боротьби – одне з найпотужніших. Протягом 2016 року вихованці взяли участь у 39-ти змаганнях різних рівнів, де стали першими, як з греко-римської, так і з вільної боротьби. В чемпіонатах області посіли перші місця 50 борців, другі місця вибороли 44 вихованці і треті призові місця зайняли 35 спортсменів. У чемпіонатах України кращі результати показали спортсмени Олександр Белоцький, який серед юніорів зайняв 2-е місце, Михайло Сятиня – 3-є місце, двічі бронзову сходинку посідав Василь Степа. У зональних чемпіонатах серед юнаків та кадетів Євген Стойка став чемпіоном, Юрій Лупан та Іван Бердар стали другими, Євген Марко, Василь Степа та Іван Візічканич – третіми. Спортивні звання та розряди виконали Олександр Белоцький – майстер спорту, Євген Марко та Євген Стойка – кандидати в майстри спорту, 10 вихованців виконали І розряд та 12 вихованців  – ІІ розряд.
Великих зусиль до досягнення вихованцями таких результатів доклали наставники: старший тренер відділення Й.Ю. Болдижар, тренери В.І.Варга, М.І.Попович, В.О. Ковернюк, І.М.Лукач, М.В.Гусар та Т.М.Москаль.
– Василю Івановичу, що у планах на майбутнє?
– Насамперед, хотів би відзначити, що завдяки вихованцям школи управління освіти Тячівської РДА зайняло загальне 2-е місце у V Спортивних іграх школярів області 2016 року з 17 видів спорту. Позитивним є також те, що в школі постійно проводяться бесіди, наради та обмін досвідом зі старшими тренерами відділень, що схвально відображається на практичній роботі. Крім того, для підготовки вихованців школи у змаганнях різних рівнів постійно проводяться навчально-тренувальні збори з усіх видів спорту, що дає нам хороший показник у виступах учнів ДЮСШ. Завдяки Програмі Тячівської РДА «Обдарована молодь» вихованці-переможці змагань  щорічно нагороджуються грошовими преміями. Сподіваємося, що така підтримка з боку влади буде і надалі, ми ж, у свою чергу, будемо намагатися тримати марку, працювати, не збавляючи темпів, та гідно представляти наш район на теренах Батьківщини та іноземних країн.
– Дякую за розмову.
І. Плиска.Тячівська районна ДЮСШ знову лідер в областіТячівська районна ДЮСШ знову лідер в областіТячівська районна ДЮСШ знову лідер в областіТячівська районна ДЮСШ знову лідер в областіТячівська районна ДЮСШ знову лідер в області
 
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.