Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Рік, що осяяний сузір’ям перемог

Рік, що осяяний сузір’ям перемог

15:09, 02.01.18
413
Спорт
Рік, що осяяний сузір’ям перемогТячівська ДЮСШ – на особливому рахунку серед спортивних шкіл області, адже ось уже впродовж 16 літ вважається однією з кращих. І справа тут не в кількісному контингенті чи тренувальній базі, а насамперед у переконливих результатах, які демонструє талановита юнь, впевнено примножуючи добру спортивну славу Тячівщини. Яким же був для них та тренерів-наставників рік 2017-ий і які висоти сподіваються  взяти у році новому, якими особливостями позначений розвиток спорту в районі загалом і що він привносить у життя небайдужих до нього людей – про це та інше – в розмові з директором Тячівської ДЮСШ В.І.Варгою.

– Василю Івановичу, розкажіть, будь ласка, про свій шлях до керівника ДЮСШ.
– Любов до спорту, який вабив ще зі шкільної парти, привела мене в 1985 році на факультет фізичного виховання Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту. Здобувши освіту, працював вчителем фізичного виховання у рідній Грушівській школі, в ДСТ «Спартак», який діяв у райцентрі. Потім була служба в армії, після чого влаштувався тренером-викладачем відділення греко-римської боротьби в Тячівській ДЮСШ. Цінним досвідом стала й робота з дітьми в обласній комплексній ДЮСШ «Динамо». А з 2011 року очолюю колектив Тячівської дитячо-юнацької спортивної школи.
– Яка «спадщина» Вам дісталася, чи все Вас влаштовувало і вселяло оптимізм?
– Найбільшою проблемою був корпус ДЮСШ №2, який відверто нагадував «авгієві стайні», де навіть можна було зачепитися ногою за проломи в підлозі. Тож основний вектор зусиль було зосереджено на проведенні капітального ремонту корпусу. Звичайно, без підтримки міської та районної влади зробити це було б неможливо. У цьому плані нам допомагає й «людський фактор», адже чимало впливових людей свого часу самі займалися в ДЮСШ, або ж зараз відвідують її їхні діти, тож їхня зацікавленість у тому, аби у школі було все гаразд, лишень на користь справі. Правда, корпус №1 відстояти не зуміли, зате у вихованців відділень гандболу, баскетболу, настільного тенісу, тенісу і футболу з’явилася можливість тренуватися у залах нововідкритої спортивної арени.
– Охарактеризуйте структуру ДЮСШ загалом.
– Всього працює в закладі 7 відділень, окрім уже згаданих, це й відділення греко-римської боротьби, легкої атлетики та волейболу. Навчально-тренувальні заняття проводяться у 86 групах. Процес забезпечують 38 тренерів-викладачів, окрім директора і його заступника. Про рівень їх кваліфікованості промовляють звання й категорії. Адже серед тренерів ДЮСШ – 4 відмінники освіти України, 5 майстрів спорту СРСР і України, двоє мають вищу тренерську кваліфікаційну категорію, троє – першу, четверо – другу, одному з наших колег – Й.Ю.Болдижару присвоєно звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту». І всі, без винятку, є дипломованими спеціалістами з вищою освітою. Інакше просто не може бути, адже відповідальна робота з дітьми вимагає серйозної підготовки. Тренер має бути і знаючим наставником, і хорошим психологом, і старшим другом та порадником для дитини.
Все це забезпечує не лишень базова освіта, а й курси вдосконалення кваліфікації, які час від часу проходять працівники.
– Друга складова успіху – це спортивна база…
– У Тячівській ДЮСШ таких дві. Перша – це п’ять грунтових тенісних кортів та один корт хард, з тренерською кімнатою та підсобними приміщеннями, що є одними з кращих в Україні.
Друга –  це вже згаданий, основний і осучаснений корпус ДЮСШ №2, який має два зали для греко-римської боротьби, тренажерний зал, тренерську, підсобні приміщення. Найбільше не  вистачає на сьогодні тренувальних майданчиків на тенісних кортах та легкоатлетичної доріжки. Остання начебто й є на футбольному стадіоні, проте з огляду на покриття і рельєф, годиться швидше для тренувань на пересічній місцевості. Цю проблему ДЮСШ не під силу вирішити самотужки, тож нині умов для проведення навчально-тренувальних занять з бігових програм практично немає. Тішить те, що з ініціативи голови Тячівської об’єднаної територіальної громади І.І.Ковача на наступний рік заплановано реконструкцію міського стадіону, яка включатиме й облаштування бігових доріжок.
– Які «зіркові» досягнення зуміли вписати цьогоріч ваші вихованці у славний літопис ДЮСШ?
– Спортивна молодь впевнено тримає марку – вона відмінно виступила у змаганнях обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів. Так, серед вихованців відділення тенісу маємо цьогоріч 8 чемпіонів області, 4 переможців всеукраїнських змагань, чемпіона й призера міжнародних. Це – безпосередній результат наставницької праці тренерів відділення, майстрів спорту СРСР Г.З.Белені та К.Е.Мечей, старшого тренера відділення В.Ю.Павлишинця. Не підвели й легкоатлети, які взяли участь у 15-ти офіційних змаганнях. Гордість школи – Андрій Гусар, який на чемпіонаті України в м. Кіровограді виборов друге місце, був включений до складу збірної юнацької команди України з потрійного стрибка і в м. Суми виборов третє місце. Тетяна Палінкаш у складі збірної України взяла участь у чемпіонаті Європи в м. К’єво (Італія). На всеукраїнських змаганнях в  м. Кам’янець-Подільський наші вихованці завоювали сім перших місць. Безперечно, в цьому немала заслуга старшого тренера В.М.Гусара та тренерів В.В.Гусара, Й.С.Трайтлі, Я.Я.Іляшко.
Вдалим був календарний рік і для футболістів ДЮСШ. Вперше в історії Тячівщини команда спортивної школи дебютувала в чемпіонаті України ДЮФЛ двома віковими складами у першій лізі. Команда дівчат також стала срібним призером області з жіночого футболу серед команд ДЮСШ. Готували команди протягом року ст. тренер Ф.П.Приходько, тренери П.Г.Іванчов, Ю.І.Ціпле, Г.І.Венгрин, Ю.М.Болог, Ю.Ю.Шкиндя та інші.
Зуміли продемонструвати рівень й дівчата-гандболістки, які, крім обласної першості й чемпіонатів, виступали й у Всеукраїнських змаганнях, де  посіли 2, 3 та 4-те місця. А вихованка Олександра Жолобович у складі збірної України взяла участь у чемпіонаті Європи (8 місце).
Оксана Бондарєва стала чемпіонкою України в складі Львівського УФК U-15 і виконала нормативи кмс. Команди відділення гандболу протягом року виїжджали на товариські зустрічі в Румунію і Угорщину. Тут слід віддати належне тренеру Ю.П.Божук. У змаганнях на першість області серед команд ДЮСШ в м. Берегово наші юнаки стали чемпіонами (тренер Є.В.Попович).
Переможцями обласних змагань неодноразово ставали аматори настільного тенісу Себастьян Мігалі та Михайло Шайтан, призерами області – 18 вихованців (тренери І.І.Максимчук, С.С.Талапко, З.Й.Сенек, І.І.Меклеш, В.І.Вінд).
Ще порівняно «молоде» відділення волейболу – воно лишень кілька років працює в смт Дубове (тренер Я.І.Шеверя), інше відкрито минулоріч в Глибокому Потоці (тренер В.Ю.Мовнар), та серед команд ДЮСШ області обидві вони стали третіми.
Лишень другий рік «пішов» відділенню баскетболу, проте успіхи вже є: в обласному суперництві дівчата 2002 р.н. посіли третє місце, юнаки 2001 р. – друге. Готувалися до них під рукою тренера Ф.Ф.Костя.
Немалий список заслуг у вихованців відділення греко-римської боротьби. В чемпіонатах області різних вікових категорій перші місця посіли 50 борців, другі – 44, треті – 35. У чемпіонаті та зональних чемпіонатах серед юнаків і кадетів Євген Стойка став чемпіоном, Юрій Лупан та Іван Бердар – другими, Євген Марко, Василь Степа та Іван Візичканич – третіми, Юрій Лупан виконав вимоги кмс та включений до складу юнацької збірної України (тренер Й.Ю.Болдижар). У 2017-му році до складу Національної збірної України зараховано Богдана Ковернюка, Василя Степу та Євгена М’ягкого. Від перемоги до перемоги борців ДЮСШ ведуть їхні досвідчені наставники – ст. тренер відділення Й.Ю.Болдижар, тренери В.І.Варга, М.І.Попович, В.О.Ковернюк, М.В.Гусар та Т.М.М’ягкий.
А 17 травня в тячівському залі греко-римської боротьби вихованцям ДЮСШ подав майстер-клас бронзовий призер Олімпійських ігор в Атланті (США), срібний призер чемпіонату світу (1989), бронзовий призер чемпіонату світу (1994), Кубка світу (1994) та чемпіонату Європи (1995), чемпіон Європи (1996р.) А.М.Калашніков.
– Що ще, окрім особистих й командних досягнень слугує гарним стимулом для юнаків і дівчат з ДЮСШ?
– Завдяки Програмі Тячівської РДА «Обдарована молодь» переможці змагань щорічно нагороджуються грошовими преміями. Багато важить для них розуміння й підтримка з боку батьків. До речі, є серед них і такі, які супроводжують дітей – учасників змагань в поїздках й за межі області. А таке співпереживання, як відомо, подвоює сили.
– Чи вже відомий рейтинг ДЮСШ за підсумками року?
– В огляді-конкурсі зі спортивної майстерності серед ДСЮШ департаменту освіти і науки  Закарпатської ОДА Тячівська спортивна школа знову на першому місці у рейтинговій таблиці.
– Які основні завдання на найближче майбутнє ставите перед колективом закладу?
– Найзаповітніше прагнення кожного з нас – аби діти зростали міцними й здоровими. А для цього вони повинні дружити зі спортом, тим паче, що йдеться нині про «комп’ютерне покоління», схильне віддавати перевагу віртуальному світу, який не вимагає жодних фізичних зусиль.
Тому намагатимемося залучати до систематичних занять спортом й дітей пільгових категорій, допомагатимемо загальноосвітним школам у організації методичної, фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, будемо тісніше взаємодіяти з батьками у питаннях підготовки юних спортсменів і, звичайно, покращувати якість навчально-тренувального процесу.
– Що ж, успіхів Вам! Нехай все задумане здійсниться у році Новому!
– Дякую за розмову.
Ганна Макаренко.
Рік, що осяяний сузір’ям перемогРік, що осяяний сузір’ям перемогРік, що осяяний сузір’ям перемогРік, що осяяний сузір’ям перемогРік, що осяяний сузір’ям перемогРік, що осяяний сузір’ям перемог
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.