Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » » ФК «Карпати»: з футболістів-аматорів – у професіонали

ФК «Карпати»: з футболістів-аматорів – у професіонали

15:23, 12.10.17
1 820
Футбол
ФК «Карпати»: з футболістів-аматорів – у професіонали Футбол – улюблена гра багатьох й один з найпоширеніших видів спорту у нашому районі. Але у селах, на жаль, цьому виду спорту  приділено значно менше уваги. Однак футбол має перспективу, адже є ті, кому небайдуже, що буде з ним завтра.

Саме завдяки настирливості та ініціативності небайдужих громадян, які об’єдналися та створили громадську організацію «Карпати Дубове», футбольний  клуб селища Дубове «Карпати» не просто має можливість існувати, а й досягає значних успіхів. Про роботу громадської організації та досягнення футболістів, говоримо з одним з тренерів ФК «Карпати» Михайлом Руснаком.
Гравець і вболівальник – партнери
Футбольний клуб Дубового був заснований ще у 1953 році й мав він різні назви – «Червона зоря» («Красная звезда»), «Колгоспник» та інші. Нинішня назва – «Карпати» – за клубом закріпилася дещо пізніше. За роки свого існування ФК гідно представляв та прославляв Дубове не тільки на районному, а й на всесоюзному рівнях. Якось команда ФК «Карпати» виграла Кубок області з футболу та грала у фіналі Кубку газети «Радянська Україна», де протистояла команді «Торпедо» (Запоріжжя), що виступала в другій лізі чемпіонату СРСР. Та, на жаль, окрім злетів, були і падіння. Так, непросте випробування спіткало команду у 1998 році, коли нищівний  паводок пошкодив стадіон у селищі. Через відсутність поля для тренувань, футбольна команда потроху почала розпадатися. Ще якийсь час «карпатівці» грали в чемпіонаті області, а потім припинили брати участь навіть у районному чемпіонаті. Відтак,  для клубу настала довга пауза затишшя, тривалістю цілих 7 років. Допоки за відновлення давньої слави ФК «Карпати» та відродження футболу у селищі не взялися ентузіасти.
У 2014 році, шанувальники та ветерани футболу згрупувалися у громадську організацію «Карпати Дубове» та розпочали формувати юнацький та дорослий склад футбольного клубу. І ось вже за 4 сезони гравці ФК «Карпати» успішно завойовують прихильність уболівальників, показуючи хороші результати в іграх чемпіонату району та області.
Очолив ГО «Карпати Дубове» Михайло Балабан, а до складу керівної групи увійшли: Сергій Цубера, Тарас Венчур, Роман Савула, Мирон Сойма, Василь Ухаль, Сергій Бабич, Василь Чендей, Михайло Руснак та інші. Над вирішенням різного роду назрілих питань працюють спільно уся керівна група та голова організації.
Якщо більшість ФК сіл та селищ «живуть» за рахунок одного чи двох спонсорів, або ж їх фінансовим забезпеченням піклується тільки місцева влада, то ФК «Карпати» існує завдяки підтримці вболівальників. Налагоджено відповідну співпрацю громадської організації з прихильниками футболу. Так, ГО «Карпати Дубове», згідно зі статутом, отриману фінансову підтримку від вболівальників використовує для покращення й розвитку клубу. За зразок було взято європейську практику. За такою схемою, окрім ФК «Карпати», не працює жоден футбольний клуб району та області.
– Наразі формують бюджет клубу близько 70 осіб, серед яких бізнесмени, активісти. І це ті люди, від яких не потрібно просити кошти на розвиток футболу, вони самі ініціюють внески й раді тому, що інвестують у футбол, бо є фанатами цього виду спорту. Кошти йдуть, в основному, на організацію проведення матчів, – зазначає керівництво Клубу.

Професійну зміну для основної команди готують самі тренери клубу «Карпати»
Основний склад, ФК «Карпати» – це не лише дубівчани, але й мешканці інших населених пунктів. До структури клубу входять: основна (доросла), юнацька та 4 дитячі команди.
Склад дорослої команди було сформовано ще 4 роки тому. Тренує команду Сергій Цубера. За 4 сезони ігор дорослі гравці клубу показують покращення  результатів на обласному рівні. В зимовому Чемпіонаті області команда ввійшла до четвірки найкращих колективів, поступившись у півфіналі команді «Севлюш» з Виноградова. Дубівчани є учасником східної зони першості області, де змагається за «бронзу».
А ось юнацьку команду клубу сформовано три роки тому з перспективних молодих дубівчан, частина з яких раніше грала при ДЮСШ. Тренує хлопців Михайло Руснак. За три сезони показали хороші результати. Адже у минулому сезоні юнаки ФК «Карпати» стали абсолютними чемпіонами першої ліги області. Грають та знову лідирують юнаки у чемпіонаті цьогорічного сезону. Тож, ймовірно, що здобудуть чергову перемогу.
Михайло Руснак каже, що його вихованці дуже перспективні гравці. А кількох юних футболістів, які цьогоріч стануть повнолітніми, радо приймуть до дорослої команди. Зокрема, це Іван Носа, Іван Декет, Ярослав Плиска, Євгеній Плиска, Олег Бережник.
– І це будуть перші вихованці ФК «Карпати», які підсилять основний склад дорослої команди, – зазначає Михайло Михайлович.  
При клубі минулого року почали діяти молодші групи, де з охочими до футболу дітлахами займаються тренери. Наразі вдосконалюють свої спортивні вміння близько 70 дітей, віком від 8 до 14 років, розподілені вони на 4 вікові команди. Тренують найменших футболістів Віктор Шеверя та гравець основного складу ФК «Карпати» Владислав Галац.
Мають й певні досягнення найменші «карпатівці», адже з минулого року грають від клубу у дитячо-юнацькій лізі області.
Метою ж ФК є виховати гравця, який зможе продовжити за контрактом професійну кар’єру не тільки при ФК «Карпати», а й у відомих футбольних клубах.
Наразі до дитячих груп відібрано значно більше дітей, ніж необхідно для гри у 4 командах. До речі, є серед вихованців мешканці не тільки Дубового, а й сусідніх сіл. Відбір до клубу проходять хлопчики, успішно виконавши певні тестові завдання. Основними критеріями відбору є не тільки бажання дітей грати у футбол та їх спортивні задатки, а й інтелектуальні можливості, враховуються й успіхи у школі, бо футбол – це не стільки гра фізично сильних, як стратегічно мислячих людей.
Набір найменших футболістів триває й надалі. Днями відбувся черговий тур. Так, під час тестування 24 кандидатів тренери помітили 4 дітей з доволі хорошими спортивними даними. Однак «зелену дорогу» дали всім хлопчикам, що виявили бажання займатися при клубі.
– І хоч не всі нинішні вихованці у майбутньому будуть професійними футболістами, проте, відвідуючи спортивні тренування, беручи участь у футбольних баталіях, у дітей формується характер, відповідальність, витримка та воля до перемоги. А головне – вони зайняті справою й вчаться досягати мети, – зазначає тренер.
Також при ФК «Карпати» сформовано з колишніх гравців (віком від 35 до 60 років) ветеранську команду. Ці футболісти захищають честь клубу на різних футбольних матчах району та області. Нещодавно найстарші «карпатівці» здобули перемогу на турнірі з футболу на Кубок Л.Бийреша, що проводився з нагоди святкування Дня Тячева. Незабаром відбудеться ветеранський турнір пам’яті Д.Д Подольського – багаторічного директора ЗВВО та палкого вболівальника футболу, без якого в минулому не було б і славної історії «Карпат». Турнір проводуть щ15 жовтня.

Оновлення стадіону – назріла потреба
Аби досягти хороших результатів у будь-якому спорті, необхідні систематичні та грамотні тренування. Зазвичай, наймолодші спортсмени вчаться футбольної гри на спортивному майданчику, що знаходиться  на території місцевої школи, у цьому дирекція закладу йде на – зустріч футбольному клубу. А ось гравці юнацької та дорослої команд тренуються на футбольному полі місцевого стадіону. Щоправда, це поле далеке від ідеального.
– Два роки тому ГО «Карпати» Дубове за підтримки вболівальників та селищної ради провели ремонт трибуни стадіону та оновили роздягальню. На селищному стадіоні можна проводити матчі чемпіонату області. Зокрема, хочемо встановити на полі систему автоматичного поливу газону, також не вистачає для проведення тренувань й майданчика (60х40м) зі штучним покриттям. Якби вдалося виконати всі ці пункти, то ФК «Карпати» могли б грати у вищій лізі області. І цим би мала перейматися не тільки громадська організація, а й, у першу чергу, селищна влада, адже стадіон на балансі органу місцевого самоврядування.
Та все ж Михайло Руснак стверджує, селищна рада намагається за своїми можливостями допомагати клубу. Минулими роками селищний голова Василь Носа вручив юним гравцям форму, а цьогоріч спортивний одяг планують придбати для новобранців – найменших футболістів.
Втішно, що ФК «Карпати» за 4 сезони ігор переконливо виправдовує надії вболівальників. Якщо гравці та тренери працюватимуть так злагоджено та наполегливо й надалі, то результати будуть ставати все кращими. Тож побажаємо дубівським футболістам витримки та вдалих ігор у цьому сезоні.
Л.БІЛАК.
ФК «Карпати»: з футболістів-аматорів – у професіонали
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Дубовому та Ужгороді відзначать 100-ліття з дня народження Івана Чендея
20 травня на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка. 

Шановні читачі!
«Укрпошта» розпочала передплатну кампанію на 2022 рік. Тож віднині можна оформити передплату на тячівську районну газету «Дружба» у всіх стаціонарних і пересувних поштових відділеннях.


Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.