Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Спеціалісти допомагають особливим дітям інтегруватися у суспільство

Спеціалісти допомагають особливим дітям інтегруватися у суспільство

14:31, 03.10.16
348
Суспільство
Спеціалісти допомагають особливим дітям інтегруватися  у суспільствоПівроку тому у Дубовому відкрито реабілітаційне відділення обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей з особливими потребами. Існування цього закладу у гірському селищі стало можливе завдяки керівнику МСРЦ «Дорога життя» Олегу Кириленку. Активно підтримують розвиток відділення депутат обласної ради Василь Федурцьо, селищний голова Василь Носа та керівник Дубівського територіального центру Іван Канюка.
Керує відділенням Світлана Канюка. Окрім логопеда-психолога Вікторії Чендей та соціального вихователя Євгенії Сойми, віднедавна у закладі працює ще  й масажист Мар’яна Чендей.
Спеціалісти  надають безкоштовні послуги з діагностики розвитку дитини,  логопедичну, педагогічну та психологічну корекцію, масажну гімнастику, інформаційну допомогу сім’ям. А пройти реабілітацію у відділенні мають змогу діти з особливими потребами з найвіддаленіших сіл району. Паралельно з цим, працівники відділення проводять виїзні обстеження таких неповнолітніх.
Як розповідає Світлана Іванівна, реабілітації у закладі підлягають близько 200 неповнолітніх, які мають ураження ЦНС, ДЦП, хворобу Дауна, вади опорно-рухового апарату, інтелектуальні, поведінкові та мовні порушення, що проживають у навколишніх селах від Тернова до Німецької Мокрої. Наразі ж до Дубівського реабілітаційного відділення навідуються понад 30 діток, з них 22 з установленою групою інвалідності, решта – перебувають у групі ризику. Серед них є діти з Широкого Луга та Німецької Мокрої.
Передбачають, що кількість підопічних у закладі буде й надалі збільшуватись, адже щомісячно записують на консультації 2-3 нових дітей.
Проводячи заняття з неповнолітніми, спеціалісти враховують індивідуальні особливості, вікові потреби, рівень розвитку, їх фізичний та психологічний стан.
– Займаємося з кожною дитиною тричі на тиждень, – каже Світлана Канюка, – спеціалісти вміють знаходити спільну мову з вихованцями, тож діти з великим задоволенням приходять на розвиткові заняття чи масажні гімнастики.
Задоволені роботою закладу й батьки дітей. Кажуть, їх чада отримують ті навики й знання, які допомагають їм адаптуватись у суспільстві.
– Сподіваємось, що ближчим часом зможемо розшити функції й відкриємо групу з денним перебуванням для особливих дітей. А це має збільшити  ефективність їх реабілітації, – каже завідувач відділення Світлана Канюка. – Також плануємо облаштувати гімнастичний зал зі спеціалізованим обладнанням. Та спершу необхідно у приміщенні закладу провести капітальний ремонт.  Є надія, що допоможуть нам у цьому представники чеського краю Височина, які нещодавно здійснили візит на Тячівщину й побували у закладі. Гості зацікавились роботою відділення й запевнили, що готові вкласти кошти у його розвиток. Також обіцяє підтримку закладу й керівництво обласного реабілітаційного центру. Тож вже наступного року очікуємо на покращення матеріально-технічного забезпечення закладу, – резюмує  Світлана Канюка.  
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.