Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Презентували українсько-чеську книгу «Фрагменти з Майдану»

Презентували українсько-чеську книгу «Фрагменти з Майдану»

09:21, 06.06.17
568
Суспільство
Презентували українсько-чеську книгу  «Фрагменти з Майдану»25 травня у Тячівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги чеської благодійниці Вероніки Мехової «Фрагменти з Майдану» («Stripky z Majdanu»), виданої українською та чеською мовами за сприяння благодійного фонду «Карітас» (Чехія) у рамках освітнього проекту на грант Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. У виданні посприяли керівник тячівського благодійного фонду ім.О.Хіри Іван Фіцай та Василина Наконечна.
Вихід книги приурочено третій річниці Революції гідності. Це результат дворічного збору правдивих історій, оповідей та фотографій звичайних людей, які брали участь у подіях, пов’язаних із Революцією гідності в Україні з кінця 2013 року. Загалом, таких розповідей у книзі 26.
На заході були присутні представники районної влади, активісти, громадські діячі, учасники Революції гідності та українсько-російської війни на сході держави. Зокрема, перший заступник голови Тячівської РДА Михайло Полажинець, учасники Майдану, чиї розповіді увійшли до книги «Фрагменти з Майдану», – Віталій Бенчак, волонтер Богдан Колодницький, керівник Тячівської районної організації ВО «Свобода» Володимир Гапун, голова Асоціації українців Ірландії, волонтер Микола Круцик, письменник, сценарист,  автор книг «Карпатський капкан», «Казка старого мельника» Сергій Ухачевський, учасники 8-ї Афганської сотні Майдану (нині – учасники бойових дій на сході України), активісти, бібліотечні працівники району.
Власною поезією про Майдан розпочала зустріч юна поетеса з Буштина Аліна Вовчок. Всіх активістів, які загинули на Майдані, вшанували хвилиною мовчання.
Керівник благодійного фонду ім.О.Хіри Іван Фіцай розповів про історію появи видання:
«Спілкуючись із колегами з Чехії, ми дійшли висновку, що у Чехії не знають, чому виник Майдан, якими були його здобутки і наслідки. Тому вирішили написати правдиву історію, в якої було би багато авторів – учасників Майдану, серед яких люди різних професій, студенти. Це книга правдива, адже в ній немає прив’язки до політичних сил», – зазначив співорганізатор заходу.
Ініціаторам видання подякував перший заступник голови РДА Михайло Полажинець.
Своїми міркуваннями та спогадами про історичні події на Майдані у Києві й Ужгороді та знайомство з авторкою книги Веронікою Меховою поділились активіст, учасник російсько-української війни Віталій Бенчак, волонтер Богдан Колодницький, «свободівець» Володимир Гапун.
Майдан був знаковою подією в історії України, яка продемонструвала, що попри підступні плани «братньої» Російської Федерації Україна вистояла і показала всьому світу свою силу, переможе вона і в сьогоднішній війні, – переконані  активісти.
Слово мав також письменник Сергій Ухачевський, який теж брав активну участь у подіях на Майдані.
«Україна – це єдиний живий організм, який живе життям мурах: де проблема – всі кидаються туди, щоб її вирішити», – порівняв він.
Також гість спростував твердження, що закарпатці не підтримували Майдан, навпаки – вихідців із Закарпаття там було багато. Також Сергій Ухачевський зауважив, що ідеологічна книга «Фрагменти з Майдану» видана волонтерами, в той час як цією роботою повинна займатись влада, і така література повинна виходити масовими накладами, перекладатись на різні мови. На згадку про зустріч письменник подарував бібліотеці свої книги з автографом.
До слова, презентовану книгу «Фрагменти з Майдану» можна безкоштовно завантажити за посиланням http://adoptujsi.cz/wp-content/uploads/Publikace-St%C5%99%C3%ADpky-z-Majdanu.pdf.

Н.Маджара. Фото автора.Презентували українсько-чеську книгу  «Фрагменти з Майдану»Презентували українсько-чеську книгу  «Фрагменти з Майдану»Презентували українсько-чеську книгу  «Фрагменти з Майдану»Презентували українсько-чеську книгу  «Фрагменти з Майдану»
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.


Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.