Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Потрібна координація зусиль правоохоронних та органів влади, місцевого самоврядування

Потрібна координація зусиль правоохоронних та органів влади, місцевого самоврядування

09:33, 05.02.18
193
Суспільство
Потрібна координація зусиль правоохоронних та органів влади, місцевого самоврядуванняМинулого вівторка у Тячівській місцевій прокуратурі проведено координаційну нараду з керівниками правоохоронних органів Тячівського та Рахівського районів. Обговорено стан протидії злочинності та розкриття кримінальних правопорушень на території юрисдикції Тячівської місцевої прокуратури упродовж 2017 року, першочергові завдання щодо організації діяльності піднаглядних правоохоронних органів зі зміцнення законності та охорони громадського порядку.

Зокрема, відмічено проведення певної організаційної та практичної роботи, завдяки якій вдалося зменшити по Тячівському району особливо тяжкі злочини на 15,9%.
Також спостерігається позитивна тенденція щодо зменшення злочинів проти волі, честі та гідності особи по Тячівському району на 100% (з 5 до 0).
Вжитими спільними заходами вдалося зменшити злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи у Тячівському районі – 85,7% (з 7 до 1).
При загальному рості злочинів проти власності, крадіжки по Тячівському району зменшилися на 13,5% (з 347 до 300), вимагання на 50% (з 2 до 1).
Всього виявлено осіб, які вчинили кримінальні правопорушення (з урахуванням кримінальних правопорушень минулих років) 761 проти 602 у 2016 році (Тячівський район +27,2%, Рахівський +25,2%).
Значно покращилась робота слідчих підрозділів Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області.
До суду з обвинувальним актом скеровано 632 кримінальні провадження проти 509 у 2016 році (Рахівський район +15,2%, Тячівський +30,4%).
Спостерігається ряд проблемних питань, які потребують негайного вирішення спільними зусиллями.
Зокрема, рівень злочинності по Тячівському районі зріс на 20,6%, по Рахівському на 1,4%.
Окрім цього, на території Тячівщини зросли особливо тяжкі злочини на 12,5%, середньої тяжкості на 43,9%, невеликої – на 53,4%.
У Тячівському районі зросла кількість облікованих злочинів проти життя та здоров’я особи на 6,4% (з 171 до 182), у тому числі умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого, на 100% (з 2 до 4). Поряд з цим, кількість умисних вбивств збільшилися по Рахівському району на 200% (з 1 до 3), а по Тячівському на 100% (з 3 до 6).
Послаблена робота оперативних підрозділів стала каталізатором росту злочинів проти власності. По Тячівському району такі зросли на 5,8% (з 400 до 423). Слід виокремити грабежі, які зросли на 40% (з 5 до 7), розбої – на 50% (з 4 до 6), шахрайства - на 290,5% (з 21 до 82).
Про послаблену роботу слідчих та оперативних підрозділів свідчить зменшення кількості облікованих злочинів, пов’язаних із привласненням, розтратою майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Зокрема, таких по Тячівському району обліковано 17 проти 13 у 2016 році (-23,%), по Рахівському з 47 до 9 (-80,9%).
Одночасно, по Тячівському району зросли злочини проти громадського порядку та моральності на 47,8%, проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян на 191,4%, проти громадської безпеки на 137,5%, проти безпеки руху та експлуатації транспорту на 9,9%.
Не скеровано до суду жодного кримінального провадження у земельній сфері слідчим підрозділом Тячівського відділу поліції.
Необхідно зазначити, що при значному обсязі доходів та видатків бюджетних коштів, закінчені провадження у формі скерування обвинувального акту до суду стосуються різного роду соціальних виплат, а не реальної протидії таким злочинам.
Практично згорнуто протидію корупції, насамперед хабарництву.
Незважаючи на постійні публікації в засобах масової інформації, а також систематичне інформування громадян по спецлінії «102», впродовж 2017 року не скеровано до суду жодного кримінального провадження за фактом зайняття гральним бізнесом.
Незважаючи на наявність державного кордону, через який здійснюється незаконне переправлення осіб, жодного такого факту працівниками поліції не задокументовано.
Актуальним є питання протидії незаконним рубкам лісу. Однак, за такими фактами лише 8 проваджень скеровано до суду Рахівським ВП, та 1 – Тячівським ВП.
Незважаючи на активізацію діяльності правоохоронних органів, спрямовану на документування фактів збуту наркотичних засобів і психотропних речовин, згорнуто роботу щодо виявлення осіб, які організовують діяльність, пов’язану з їх виготовленням, вирощуванням чи постачанням.
Послаблена оперативно-розшукова діяльність правоохоронних органів, Тячівським ВП не скеровано до суду жодного провадження.
Викликає також занепокоєння стан профілактичної діяльності. З урахуванням правопорушень минулих років, спостерігається ріст вчинених злочинів: неповнолітніми або за їх участю +88% (з 25 до 47), особами, які раніше вчиняли злочини +79,3% (з 82 до 147), групою осіб на 55,3% (з 47 до 73).
Вжиття більш дієвих та рішучих заходів з цих питань повинно обумовлюватись аналізом криміногенної ситуації на території юрисдикції Тячівської місцевої прокуратури, своєчасним виявленням та постановкою на профілактичний облік осіб, схильних до вчинення правопорушень, опрацюванням публікацій у електронних ЗМІ.
Отже, стан боротьби зі злочинністю, а також її профілактики потребує скоординованих зусиль всіх правоохоронних органів, вжиття комплексних заходів за участі органів державної влади та місцевого самоврядування.
С. Жовнір, керівник Тячівської місцевої прокуратури, молодший радник юстиції.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.