Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Вчимося доброті

Вчимося доброті

09:28, 19.02.18
760
Суспільство
Багато хто з нас пам’ятає оповідання В.Сухомлинського про дівчинку, яка не хоче, щоб бабуся сиділа за святковим столом тому, що в неї трусяться руки, а їжа з ложки розливається на скатертину. Якби дівчинка мала добре серце, вона б сказала: «Бабуся мене любить! Її не можна ображати!». Те, що ми вважаємо добротою, менеджери з персоналу називають емоційним інтелектом і все частіше пишуть про те, що для кар’єри він такий же важливий, як і професіоналізм. У дітей немає природженого інстинкту битися, грубіянити. Бажання співчувати і думати про інших закладене в нас природою. Дитина страждає від відсутності доброти тільки у випадку деяких патологій, наприклад, аутизму і синдрому гіперактивності. У першому випадку вона не розуміє, що робить комусь боляче. А гіперактивні діти не встигають подумати про наслідки своїх дій для інших. Трапляється доброта, що як чудова, але незахищена польова квітка при дорозі, гине від незграбних кроків дорослих. Складно почути голос доброго дитячого серця, якщо у власній душі емоційна порожнеча. Байдужість притаманна дітям, на яких батьки часто сердяться, суворо карають або ігнорують. Якщо дитина переповнена невиказаними (скажеш – покарають!) негативними емоціями, вона не може сприймати почуття інших людей. Психологи радять батькам максимально активно проявляти доброту і любов, ніяк не реагуючи на дитячий гнів і недобрі вчинки по відношенню до себе. Навіть ледь помітні дрібниці, врешті-решт роз’їдають велике добре серце,з яким народжується кожен з нас.


Найбільший відсоток великодушних дітей – серед тих, які бачили поведінку дорослих, що демонстрували щедрість мовчки, не даючи ніяких порад. Справжній вчинок той, яким не хваляться. Та інколи слова все-таки потрібні, адже важливо вияснити, які почуття в яких ситуаціях з’являються, як і коли слід поспівчувати. Не поспішайте засуджувати людей, котрі зробили зло вам чи дитині. Спробуйте знайти причину такої поведінки співчутливо. Це не означає, що треба підтримувати відносини з людьми, з котрими вам незатишно. Просто в серці вашої дитини не будуть накопичуватися злість і образа на світ. Зате знайдеться місце для любові та розуміння, котрі допоможуть бути щасливим.

Мирослава Божа, лікар-терапевт КЗ «Тячівська РП».
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.