Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Вимоги диктує ринок праці

Вимоги диктує ринок праці

10:20, 05.03.18
369
Суспільство / Освіта
Вимоги диктує ринок праціМіжшкільним навчально-виробничим комбінатам відведено важливе місце в освітньому процесі, як закладам, що здійснюють допрофесійну та професійну підготовку робітничих кадрів за різними напрямами. Проте ситуація на ринку праці постійно змінюється – одні професії втрачають актуальність, інші стають більш затребуваними. Причому, в різних регіонах картина виглядає по-різному. Тому для МНВК  вкрай важливо будувати свою роботу з врахуванням реальних потреб регіонального ринку праці на сучасному етапі. Саме про це йшлося на спільній нараді керівництва Тячівського центру зайнятості, управління освіти, директорів міжшкільних НВК, загальноосвітніх закладів району, учні яких відвідують МНВК, що відбулася в Тернівському міжшкільному комбінаті 22 лютого.

Відкрила її начальник управління освіти РДА М.В.Думнич, а виступаючі – директор Тячівського ЦЗ В.В.Кушілка та керівники Тернівського, Солотвинського, Тячівського, Калинівського міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, а також головний спеціаліст управління освіти РДА В.Ю.Танчинець поділилися власними думками і пропозиціями з приводу покращення надання освітніх послуг відповідно до ліцензій Міністерства освіти і науки України. Микола Тимофійович Бердар, зокрема, зазначив, що у поточному навчальному році учнівський контингент – це 322 юнаків і дівчат, з яких 142 – навчаються за програмами підготовки кваліфікованих робітників, решта – отримують допрофесійну підготовку. Перша категорія школярів здобуває в закладі професії водія транспортних засобів категорій «С», «С1», «В», а також – секретаря керівника (організації, підприємства, установи).
Допрофесійну підготовку проходять на базі комбінату учні, які прагнуть оволодіти тракторною справою, здобути навички швачки, кухаря, оператора комп’ютерного набору.
Підготовка кваліфікованих робітничих кадрів здійснюється відповідно до типових навчальних планів та державних стандартів з кожної професії і відповідає їхнім вимогам.
Микола Тимофійович згадав період, коли юнаки і дівчата набували у стінах комбінату теоретичних й практичних знань з овочівництва, бджолярства й, навіть, навики машинного доїння та килимарства, проте на одні професії попит упав, інші виявились «непідйомними» для навчальної бази через погіршення загальної ситуації в країні. Та попри це, на сьогодні лишень Тернівський і Горінчівський (Хустський район) МНВК можуть похвалитися широким спектром напрямів до- та професійної підготовки: Тернівський – 10-ма, Горінчівський – 9-ма.
– У новому ж навчальному році плануємо відкрити спеціальність молодшої медичної сестри по догляду за хворими, а також відродити різьбу по дереву й перукарство, – поділився М.Т.Бердар.
Цікаву пропозицію подав директор Центру зайнятості Василь Кушілка: на базі Тернівського МНВК готувати фахівців з числа безробітних, що перебувають на обліку в ЦЗ. Адже багатьом бажаючим працевлаштуватись бракує кваліфікації, що є затребуваною у районі. А можливість здобувати її без відриву від місця проживання – неабияка зручність. Вигода намічається обопільна – МНВК отримуватиме відповідне фінансування за оренду приміщень тощо, а Центр зайнятості успішніше виконуватиме своє призначення. Тож ініціатива заслуговує на схвалення й підтримку.
Розмова виявилась корисною для всіх її учасників, оскільки ознайомила з проблемами й перспективами надання якісних освітніх послуг з професійної підготовки, спонукала до аналізу ситуації й подальших правильних кроків.
Ганна Макаренко.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.