Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Працівники ЦНАПу приїдуть до Німецької Мокрої, аби надати горянам послуги з переоформлення документів

Працівники ЦНАПу приїдуть до Німецької Мокрої, аби надати горянам послуги з переоформлення документів

09:00, 16.02.16
378
Суспільство
Працівники ЦНАПу приїдуть  до Німецької Мокрої,  аби надати горянам послуги  з переоформлення документівЗ  4 лютого у Тячівському районі вже немає села під назвою Комсомольськ. Адже цього дня Верховна Рада України проголосувала за перейменування більше сотні сіл, міст та районів, що носили комуністичні назви. Серед  цього списку й село Комсомольськ, тепер йому повернуто історичну назву – Німецька Мокра.
Чи зміна назви села вплине на життя його мешканців та які клопоти на них чекають – про це говоримо з сільським головою Руськомокрянської сільської ради Анатолієм Барною.
Зі слів Анатолія Михайловича, Верховна Рада, проголосувавши за перейменування села, зробила важливий, але лише один  з кроків непростого процесу декомунізації.  Й надалі на органи місцевого самоврядування чекає ще чимало роботи. Зокрема, сільська влада має потурбуватись про те, аби оформити ряд документів, пов’язаних зі зміною назви населеного пункту. Крім того, паралельно з перейменуванням поселення буде змінено назву його головної вулиці. Згідно з рішенням Руськомокрянської сільської ради вулиця Олега Кошового у с. Німецька Мокра стане вулицею Марії-Терезії
– Тепер у Німецькій Мокрій треба перейменувати освітні та медичні заклади. Також місцеві мешканці мають внести нову адресу до паспорта та змінити документи на право власності. Хоч згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу. Такі зміни можна зробити, коли буде зручно – наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання. Не потрібно відразу й змінювати документи на право власності, – зазначив Анатолій Барна.  – Однак їх переоформити таки доведеться. І для багатьох мешканців села ця процедура буде клопітка. Адже, аби змінити ті чи інші документи, селянам доведеться звернутись до центру надання адміністративних послуг у Тячів. У той же час, серед жителів півтисячного поселення є чимало людей літнього віку та осіб з особливими потребами, а їм пересуватись найважче, тим паче, їхати до райцентру, що знаходиться за 70 км від села.
Тож, аби полегшити процес переоформлення документів для жителів Німецької Мокрої, начальник ЦНАПу Наталія Горват, на прохання Руськомокрянської сільської влади, погодилась організувати виїзний прийом документів. Відтак, група спеціалістів ЦНАПу сама приїде у село, де впродовж кількох днів надаватиме послуги місцевим мешканцям. Попередньо передбачивши,  це відбудеться на початку березня.
Згодом у сільській владі доведеться ще вирішити ряд питань, пов’язаних з перейменуванням села та вулиці. Зокрема, це виготовлення таблички з назвою вулиці та дорожнього знака з назвою «Німецька Мокра». Хоча зазначає Анатолій Михайлович,  великої потреби у встановленні такого знака на початку села немає, адже більше 5 років тому там встановлено декоративно оформлену табличку з історичною назвою населеного пункту. До речі, територію навколо цього знака ближчим часом буде облагороджено.  
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.