Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » «Промінчик» зігрів дитячі серця

«Промінчик» зігрів дитячі серця

09:11, 26.03.18
362
Суспільство / Події
«Промінчик» зігрів дитячі серця«Сонячні діти» – так у народі називають діток з синдромом Дауна. «Сонячні», тому, що вони відкриті, довірливі і дуже добрі – риси, яких, на жаль, так не вистачає нашому суспільству. В їх очах немає ворожнечі, зради і хитрощів. Стільки тепла, щирості і надії, як випромінюють ці дитячі оченята, мабуть, не знайти ніде. Та, не дивлячись на це, батьки особливих діток нерідко стикаються з певними проблемами, непорозуміннями, доволі неприємними поглядами і коментарями «зі сторони». Тому найчастіше порозумітись їм вдається з родинами, де виховуються такі ж діти – з обмеженими можливостями.

Напередодні Міжнародного дня людей з синдромом Дауна, яке відзначається 21 березня, в Тячівському відділенні Закарпатського обласного центру комплексної реабілітації дітей-інвалідів проведено благодійну акцію «Промінчик». Цікаві розваги, ігри, музичні номери за участю мультяшних героїв Сімки та Нолика неабияк сподобались дітворі. Кульмінацією заходу стало створення картини з відтисків маленьких рученят, під назвою «Щастя у наших долонях». Відтак на малечу чекав ще один приємний сюрприз – солодкий стіл і подарунки.
Тячівське відділення Закарпатського обласного центру комплексної реабілітації дітей-інвалідів функціонує вже 10 років. Нещодавно в закладі відбулись кадрові зміни, його завідуючою стала Віталія Пущинська (на фото).
«Промінчик» зігрів дитячі серця Продовж двох місяців вагомі зміни відбулись і в роботі самого відділення. Про що Віталія Іванівна і повідомила присутніх:
– За сприянням голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля наразі оформляються відповідні документи на суборенду приміщення першого поверху обласного Фонду держмайна, по вул. Голлоші. Туди відвідувачам закладу буде добиратись зручніше. Незабаром розпочнуться ремонтні роботи, сподіваємось, що восени заняття будуть проводитись вже в новому приміщенні, – зауважила Віталія Пущинська.
За словами завідуючої відділення, у багатьох батьків з віддалених сіл виникає проблема з транспортними засобами. Щоб доставити дитинку на заняття, потрібно винаймати авто, а послуга не з дешевих. Через таку проблему деякі дітки взагалі не відвідують заняття. На щастя,  питання з транспортом в деякій мірі вирішилось. Адже незабаром за складеним графіком, тричі на тиждень, курсуватиме спеціальний автобус для підвозу дітей з сіл, що обслуговуються Тячівським УСЗН.
Також завідуюча відділення подякувала батькам за співпрацю та допомогу в організаційних питаннях.
– Тільки тримаючись разом, ми зможемо допомогти нашим діткам адаптуватись у цьому складному світі. А також допомогти один одному подолати невпевненість і відчуття самотності у вирішенні наболілих проблем, – наголосила Віталія Іванівна.
Також зазначила, що подібні акції неодноразові і проводяться завдяки спонсорам та благодійникам. Добре, що є такі люди, які, розуміють, що чужих дітей не буває, систематично допомагають й підтримують діток з обмеженими можливостями. Зокрема, це брати Андрій та Богодар Маханці з Тячева, родини М.М.Вурсти та Марії Чонки з Вільхівців, І.Ю.Поповича, Любові і Володимира Павлюків-Підгурних з Буштина, Віри Бринзяник, а також подружжя Руслана та Віталії Пущинських з Тячева.
Завідуюча Тячівського відділенні Закарпатського обласного центру комплексної реабілітації дітей-інвалідів розповідає, що дуже часто батьки дітей з обмеженими можливостями, через певні міркування, не визнають статусу власної дитини. Можливо, в деякій мірі, така поведінка батьків виправдовується з моральної сторони. Та Віталія Іванівна вважає, що для самої дитини краще буде знаходитись під наглядом фахівців, спілкуватись з ровесниками, це дасть більші шанси адаптуватись у соціумі. Адже головна мета працівників закладу – асимілювати дітей з обмеженими можливостями у суспільство, навчити їх самостійності.
Нерідко підтримка та допомога потрібна і самим батькам. Тому на базі центру систематично  проводиться робота і з ними. Це консультації, настанови, співбесіди, а також обговорення різних питань.
– Долати щоденні труднощі батькам особливих діток особливо важко з моральної сторони. Це щоденна боротьба – за здоров’я і життя, за місце в суспільстві, за достойне право, в деяких ситуаціях просто опускаються руки. І дуже важливо, щоб у такі моменти їх підтримали, адже вони подеколи потребують зовсім небагато – прояву уваги, доброти і порозуміння з нашої сторони, – каже співрозмовниця.      
Загалом на Тячівщині проживає 358 дітей з обмеженими можливостями. У відділенні ж реабілітацію проходять тільки 25 дітей.
– Заклад працює щодня з 9 по 15 год., четвер і вівторок – діагностичні дні. Всі заняття проходять в присутності батьків, але за бажанням останніх, вихованців у центрі під час занять можна залишати і на повну опіку фахівців. А поки дітки займаються, батьки мають можливість поспілкуватись та перейняти досвід, – розповідає Віталія Іванівна.
Загалом навчально-реабілітаційний процес забезпечують 6 фахівців: заввідділом і за сумісництвом соціальний педагог Віталія Іванівна Пущинська, логопед Олена Василівна Кучерява, соціальний вихователь Віра Іванівна Кут, фізреабілітолог Ніколетта Сергіївна Палінкаш, психолог Наталія Володимирівна Мадар, невропатолог Катерина Іванівна Шпряха.
– Нещодавно всі фахівці пройшли спеціальні курси підвищення кваліфікації для роботи з особливими дітками. У навчально-реабілітаційному процесі також нововведення – більшість занять проводитимуться за новими технологіями, що дасть можливість вихованцям легше засвоювати реабілітаційні та навчально-виховні моменти. Для деяких дітей розроблені індивідуальні програми розвитку. Наразі за новими методиками у центрі створено групу ризику, до якої входять дітки з різними психологічними та фізичними вадами, віком від народження – до 3,8 років. З цією метою відповідно обладнані кімнати, – підсумовує Віталія Іванівна.
В реабілітаційному центрі займаються діти до 18 років. Відтак перед підлітками з обмеженими можливостями та їх батьками постає не менш актуальне питання подальшої зайнятості.
– Більшість дітей з обмеженими можливостями – надзвичайно здібні і творчі натури. Звісно, працювати повноцінно вони не можуть, але індивідуальний стиль роботи, чесно кажучи, подеколи вражає особливим почуттям витонченості і неймовірною фантазією. Добре було б, якби вони були затребувані і мали змогу заробляти власними силами. Але для цього потрібно створювати спеціальні робочі місця, відкривати майстерні, відповідні фабрики, – каже співрозмовниця.
За словами завідуючої відділенням, тривають переговори з власниками приватних підприємств зі Львова. В перспективі – створення робочих місць для молодих людей з обмеженими можливостями на базі Тячівського відділення Закарпатського обласного центру комплексної реабілітації дітей-інвалідів.
А поки дорослі вирішують життєві труднощі і проблеми, дітки щиро радіють кожному дню, друзям, новим знайомим і небайдужим людям, даруючи взамін тепло своїх сердець. Адже в їх сонячному світі, огорнутому батьківською турботою і любов’ю, все по-особливому...
Ганна ЗУБАНИЧ.
«Промінчик» зігрів дитячі серця«Промінчик» зігрів дитячі серця«Промінчик» зігрів дитячі серця
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.