Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Олег Терпак: «Попри нестачу особового складу, розкриваємо злочини та попереджаємо правопорушення»

Олег Терпак: «Попри нестачу особового складу, розкриваємо злочини та попереджаємо правопорушення»

14:31, 23.07.18
1 894
Суспільство / Правопорядок
Олег Терпак: «Попри нестачу  особового складу, розкриваємо злочини  та попереджаємо правопорушення»Два роки тому у рамках правоохоронної реформи на базі Тячівського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Закарпатській області було створено новий підрозділ – Дубівське відділення поліції. На відміну від міліції, яка до того часу займалася правопорядком у селищі та навколишніх селах, нинішні поліцейські отримали дещо більше повноважень та обов’язків. Про результати роботи дубівських поліцейських й криміногенну ситуацію на підпорядкованій відділенню території, говоримо з начальником відділення Олегом Терпаком.

– Олеже Васильовичу, розкажіть, будь ласка, про структуру відділення та обов’язки поліцейських.
– Дубівські поліцейські забезпечують правопорядок на доволі великій території  району – від Нересниці до Німецької Мокрої. Загалом, це 13 населених пунктів з понад 64 тис. населенням. А допомагає начальнику відділення організовувати роботу підрозділу заступник І.І.Данилич. У  відділенні діють слідче відділення, яке очолює І.М.Дьордяй  (він також є  заступником начальника), сектор кримінальної поліції, чотири сектори реагування патрульної поліції та сектор превенції.
– Чи вже повністю укомплектовано  особовий склад підрозділу?
– Дубівське відділення поліції досі залишається недоукомплектоване на понад 30 відсотків. У підрозділі працюють тільки  50 осіб. Ще 15 робочих місць залишаються вакантними. Найбільше вільних посад (11) є у секторі реагування патрульної поліції. Кілька тижнів тому доукомплектовано двома правоохоронцями слідче відділення, у якому ще на початку року працював тільки один слідчий. Важливим є те, що у підрозділі почав працювати  технік-криміналіст, завдяки цьому робота відділення у розкритті крадіжок стала ефективнішою та оперативнішою. Також особовий склад доповнили й два дільничні офіцери. Зараз у підрозділі працюють 6 дільничних, які надають послуги 64 тис. населення,  у той час, як один офіцер повинен обслуговувати не більше  3 тис. населення. Тобто ще одна вакантна посада дільничного вільна. Вже ближчим часом штат відділення поліції доповнять  два працівники, які проходять поліцейські курси.    
– А яка ситуація з матеріально-технічним забезпеченням у відділку?
– У цьому році завдяки керівництву Нацполіції Дубівське відділення поліції отримало для групи швидкого реагування два нові автомобілі марок «MITSUBISHI Outlander» та «Skoda Rapid». Загалом, автопарк підрозділу нараховує 9 автомобілів. У користуванні ГШР – 6 автівок. Наявні службові авто й у працівників кримінального сектору та патрульної поліції.
–  Розкажіть про  результати роботи поліцейських за перше півріччя.
– Впродовж 6 місяців цього року обліковано 1165 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. За аналогічний період минулого року таких заяв та повідомлень було лише 1106, збільшилася кількість звернень до поліції на 5,3 відсотки. Тобто населення почало більше довіряти правоохоронцям. Усіх облікованих заяв та повідомлень про вчиненні кримінальні правопорушення 200 – зареєстровано в ЄРДР й за ними розпочато досудове розслідування (за 6 місяців минулого року їх було 247). Це свідчення того, що вжиті цьогоріч заходи з профілактики злочинності дали позитивні результати – скоєних громадянами кримінальних правопорушень поменшало на 19%. У 950 випадках заяви та повідомлення про вчинення кримінальних правопорушення розглянуто у відповідності до вимог закону України «Про звернення громадян».
– Яка наразі криміногенна ситуація на території, підпорядкованій відділенню?
– Впродовж січня-червня цього року завдяки узгодженим та скоординованим діям поліції було досягнуто значне зниження загальної злочинності у порівнянні з аналогічним періодом у минулому році (без врахування закритих за п.п. 1,2,3,4,6 ч.1 ст. 284 КПК України) – з 127 справ до 106. Поменшало й шахрайств – з 9 до 5 випадків. Так же і зі справами щодо хуліганства – з 9 до 7. Позитивна тенденція спостерігається й у сфері обігу наркотичних речовин: якщо тогоріч поліцейські викрили 4 такі факти, то цьогоріч – лише 3. Триває також досудове розслідування щодо 5 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних речовин. А у ході операції «Мак-2018» дубівські поліцейські виявили два факти незаконного  вирощування снодійного маку – у мешканця Новоселиці вилучено 127 стебел наркотичної рослини, а у тарасівчанина – 319 стебел маку. Вчинено громадянами й дещо менше тяжких та особливо тяжких злочинів – 23 .
– Які резонансні справи довелося розслідувати поліцейським?
– Великого резонансу у районі та області набуло вбивство громадянки Мацоли у Дубовому у середині січня. Слідчими діями Дубівського ВП було внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбачені ч.1 ст. 115 КК України, – навмисне вбивство. Впродовж кількох днів спільними діями працівників Дубівського ВП, працівниками управління карного розшуку та Тячівського відділу поліції було встановлено підозрюваного у вбивстві, ним виявився неодноразово судимий чоловік, що раніше вже відбував 10-річний термін ув’язнення у Російській Федерації, – Віталій Ковальов. Після затримання підозрюваний зізнався у скоєнні вбивства громадянки Мацоли. 17 квітня справу направлено до суду. Резонансною справою стало й затримання дубівськими поліцейськими двох громадян – Цубери та Савули, які перебували у розшуку з 2005 року за скоєння розбійного нападу (кримінальне правопорушення – ч. 2 ст. 187 КК).
А зараз дубівські правоохоронці проводять розслідування злочину, пов’язаного з виявленням гранатомету у с. Нересниця. Деталі справи поки що не розголошуємо.
– А яка ситуація з крадіжками на ввіреній території?
– Сектор кримінальної поліції на території Дубівського відділення поліції вже розкрив 26 крадіжок майна громадян. Найбільша трапилася у смт Усть-Чорна, де з дому місцевого жителя зловмисник викрав велику суму грошей. Поліцейським вдалося розшукати злочинця. Також працівниками кримінальної поліції було затримано мешканця с. Калини, який займався крадіжками з помешкань односельчан та громадян навколишніх сіл. Його звинувачено у вчиненні 6 таких правопорушень, наразі триває слідство й розглядається його причетність до скоєння інших крадіжок. Досі нерозкритими залишаються ще 8 крадіжок з будинків громадян. У червні до Дубівського відділу поліції звернувся дистриб’ютор з м. Чернівці, який заявив про те, що з його автомобіля, який був припаркований біля продуктового магазину у с. Ганичі, було викрадено велику суму грошей. Зловмисників, які скоїли цей злочин, за гарячими слідами було затримано у Рахівському районі за співпраці дубівських та рахівських поліцейських. Ними виявилися громадяни Грузії. Зловмисникам висунуто обвинувачення та передано справу до суду. А грошові кошти повернуто постраждалому.
– Доволі актуальним є питання охорони навколишнього середовища та незаконні рубки. Чи правоохоронці працюють у цьому напрямку?
– Безперечно, поліцейські не стоять осторонь цих питань. Вживаються всі можливі заходи, аби розкрити вже задокументовані справи з незаконних рубок. Так, вже порушено 6 кримінальних проваджень щодо незаконних рубок на територіях Мокрянського та Брустурянського лісгоспів. Слідчим відділення проводиться досудове розслідування. Також, дбаючи про природу, працівники поліції притягують до відповідальності й тих, хто забруднює навколишнє середовище. Наразі складено 5 адмінпротоколів на громадян за порушення благоустрою населених пунктів. Два випадки зафіксовані поліцейськими у Калинах, по одному – у Красній, Дубовому та Нересниці.  
– Чи результативно спрацювали дільничні офіцери?
– Дільничні офіцери найчастіше та найбільше контактують з громадськістю, адже саме їм доручено контролювати порядок на ввіреній території. Слід віддати належне всім дільничним офіцерам, які виявляють небайдужість до людських проблем, є добрими порадниками та помічниками у вирішенні багатьох питань. Це додає авторитету органам внутрішніх справ. Так, за це півріччя дубівські дільничні офіцери склали 237 адміністративних протоколів. Більшість складено на громадян за керування автомобілем у нетверезому стані (16 осіб), за вчинення сімейного насилля. Також наші «шерифи» розшукали 5 злочинців, які знаходилися у розшуку й переховувалися від слідства та суду за вчинення кримінальних правопорушень. Офіцерами поліції також розкрито 24 кримінальні правопорушення – хуліганства, нанесення тілесних ушкоджень, крадіжки, ухилення від військового обліку. А один з офіцерів задокументував факт незаконного поводження зі зброєю (ст. 263).
– Що можете розказати про результати роботи груп швидкого реагування?
– Працівники ГШР також виконують важливу роботу з недопущення та профілактики правопорушень, стежать за порядком на підпорядкованій території. Одним з результатів їх роботи стало те, що за півроку правоохоронці склали 22 адміністративні протоколи на громадян за керування ними транспортом у нетверезому стані, ще 250 адміністративних протоколів складено за порушення правил  дорожнього руху. А також за гарячими слідами  працівниками ГШР розкрито 15 злочинів.
– Яка робота проводиться безпосередньо з громадськістю?
– Обов’язком поліцейських є також стежити за тим, аби не було допущено порушень громадського порядку під час проведення масових заходів. Так, за цей рік дубівські поліцейські забезпечували публічний порядок на святі Проводів на полонину, футбольних матчах, під час хресних ходів та у дні релігійних свят – Різдва Христового та Великодня.  Поліція тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування. Представники сільських та селищних рад, місцеві активісти надають інформаційну підтримку поліцейським. Крім того, вони намагаються також  сприяти у роботі  з наведення правопорядку у населених пунктах. Зокрема, у Дубовому та Нересниці місцеві органи влади  встановили на території населених пунктів камери відеоспостереження. До речі, завдяки камерам у Дубовому було розкрито вбивство дівчини. Такі ж камери відеонагляду заплановано встановити у Ганичах та Калинах. Хочу зазначити, що поліцейські радо йдуть на контакт з громадськими організаціями та громадянами, готові їм допомагати та спільно вирішувати назрілі проблеми. Адже населення має відчути, що поліція – це не каральний орган, а служба, що надає підтримку та здатна забезпечити дотримання прав і законних інтересів громадян.
– Дякую за розмову. Успіхів.

Цікавилася Лідія БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Дубовому та Ужгороді відзначать 100-ліття з дня народження Івана Чендея
20 травня на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка. 

Шановні читачі!
«Укрпошта» розпочала передплатну кампанію на 2022 рік. Тож віднині можна оформити передплату на тячівську районну газету «Дружба» у всіх стаціонарних і пересувних поштових відділеннях.


Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.