Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Розширення річного русла: чи виправдані побоювання?

Розширення річного русла: чи виправдані побоювання?

13:26, 29.10.18
345
Суспільство / Сільське життя / Довкілля
До редакції зі скаргою звернувся мешканець Грушова П.М.Мазур. У своєму листі він, зокрема, зазначає:
«Неможливо миритися з тим, як знищується берегова зона річки Тиса, де ведеться її варварське руйнування вивезенням гравію та піску. …Розриті береги до 600 метрів довжиною та 50 – шириною, куди при наводненні хлине вода, і запобігти лиху ніхто не зможе, а постраждають мешканці Грушова, як це не раз бувало у попередні роки.
Чи знають про це районні служби, які повинні слідкувати та відповідати за збереження довкілля?
Декілька років у цьому кар’єрі щоденно працює потужна техніка, навіть у період нересту… Сусіди, румуни, свої береги укріплюють, а наші – руйнуються. Хіба не варто подумати, що такими діями знищуємо навколишню природу, і задуматись про те, що залишимо майбутнім поколінням?!!!».

Прокоментувати ситуацію ми попросили начальника Тячівського міжрайонного управління водного господарства Сергія Степановича Стойку. Він інформує:
«З метою зниження гідрологічного навантаження на лівий корінний берег річки Тиса, забезпечення безперешкодного проходження високих рівнів води, відновлення природного стану русла, для збільшення пропускної спроможності русла річки Тиса, на замовлення ФОП Гирич М.І. відділом комплексного проектування Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса у 2015 році розроблено робочий проект «Розчистка русла річки Тиса на території Грушівської сільської ради в районі 113278-279 Закарпатської області. Даний проект погоджений з усіма належними установами та організаціями – Тячівською РДА, Грушівською сільрадою, Тячівським МУВГ, Управлінням Держкомземагентства у Тячівському районі, Закарпатським гідрологічним центром, Департаментом екології та природних ресурсів при Закарпатській ОДА, Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Закарпатській області і затверджений Держводагентством України.
…Згідно укладеного договору, технічний нагляд за дотриманням проектних рішень веде Тячівське МУВГ, і наразі роботи проводяться в межах будівельного майданчика, згідно діючого проекту».
 В усній розмові Сергій Степанович додав також, що розширення русла погоджено й із румунською стороною, оскільки  здійснюється на прикордонній території. Наголосив і на тому, що роботи тут розпочалися із розчистки сміттєвих териконів на побережжі, які отруювали річкові води й ближнє довкілля. Що ж до попередніх паводків у Грушові, то їх спричиняла  невеличка захаращена Апшиця. Отже, Тиса в цьому районі місцевим мешканцям нічим не загрожує. 
У тому ж, що руслорегулювальні роботи завершаться берегоукріплювальними, начальник управління не впевнений, оскільки державне фінансування протипаводкового захисту фактично припинено.
Отже, схрестилися два протилежні погляди на одну й ту ж ситуацію. І, напевно, лишень чергове повноводдя зможе визначити, в чиїх словах більше істини...
Ганна МАКАРЕНКО.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.