Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Інвалідність -це не вирок, а спосіб життя

Інвалідність -це не вирок, а спосіб життя

10:12, 04.12.18
199
Суспільство / Здоров'я
Третього грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день започатковано у 90-х роках двадцятого століття Генеральною Асамблеєю ООН з метою привернення уваги суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.
Піклування про людей, які втратили працездатність внаслідок трудового каліцтва, є одним із основних завдань роботи Тячівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області. Відділення виконує основні статутні завдання – проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, створення стабільного захисту потерпілих незалежно від економічного стану підприємств міста та району, забезпечення регулярних виплат їм страхових сум, сприяння у створенні умов для відновлення здоров’я та працездатності, відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їх сімей.


Станом на 1 грудня 2018 року на обліку у відділенні перебувають 288 потерпілих на виробництві, які отримують від Фонду щомісячні страхові виплати. Із них 4 – особи з інвалідністю І групи, 33 – ІІ групи, 194 – ІІІ групи та 57 – без групи інвалідності. Окрім них, страхову виплату у зв’язку зі смертю годувальника отримують 20 утриманців. Цьогоріч було виплачено щомісячні страхові виплати на загальну суму 6 266,2 тис. грн., у зв’язку з втратою годувальника – 393,7 тис. грн. Крім того, три особи з інвалідністю І групи отримують відшкодування на сторонній догляд та побутове обслуговування, за поточний рік на ці потреби було виплачено 68,9 тис. грн. Також три сім’ї, які втратили годувальника у зв’язку з нещасним випадком на виробництві, отримали допомогу в сумі 606,2 тис. грн.
Особливу увагу відділення приділяє забезпеченню санаторно-курортного лікування, медико-соціальної реабілітації, відновлення здоров’я та працездатності осіб з інвалідністю. Цього року було оздоровлено у санаторіях 14 осіб  на суму 186,5 тис. грн. Відшкодовуються навіть витрати на проїзд потерпілого до санаторію і назад. Також ті потерпілі, які цього потребують, забезпечені ортопедичним взуттям, проведено виплати на придбання протезів на суму 81,5 тис. грн., лікарських засобів – на 13,5 тис. грн.
Але не лише виплатами коштів обмежується спілкування спеціалістів відділення з особами з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. У відділенні завжди доброзичливо ставляться до кожного відвідувача, надсилають потерпілим вітальні листівки до свят, відвідують їх вдома, залучають до громадського життя, зокрема, шляхом проведення щорічних спартакіад серед потерпілих на виробництві «Сила духу». Цього року на обласних відбірних змаганнях VI Всеукраїнської спартакіади район представили Юрій Іванович Лукач, Василь Михайлович Федак, Іван Юрійович Руснак, Юрій Іванович Магула, Іван Ілліч Цубера, Василь Михайлович Цубера, Василина Миколаївна Цубера, Іван Іванович Магула та Ігор Васильович Думнич. Команда здобула перше місце з армспорту, друге – з дартсу та гирьового спорту третє місце – з настільного тенісу та бомбаскету.
Звертаюся зі словами глибокої поваги та пошани до всіх, хто виявляє виняткову силу волі і мужність, долаючи нелегкі випробування долі. Також хочеться звернутися зі щирими словами подяки до людей, які віддають тепло своїх сердець, допомагають вирішувати проблеми людям з обмеженими можливостями, турбуються про них. Від щирого серця бажаю всім потерпілим та їх рідним доброго здоров’я, щастя, активного довголіття, родинного затишку, достатку, любові і радості в домі, мудрості і витримки у всіх життєвих випробуваннях.
І.Феєр, начальник Тячівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області.
На фото: учасники змагань VI Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» та працівники відділення Д.Ю.Гаджега та Н.І.Фаловська.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.