Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Оздоровчому закладу «Берізка» – десять років

Оздоровчому закладу «Берізка» – десять років

09:02, 10.12.18
521
Суспільство / Освіта / Здоров'я
Десять років тому, 8 грудня 2008 року, у Вонігові запрацював цілорічний дитячий оздоровчий заклад «Берізка». 


Його відкриттю передувала величезна робота. Щоправда, було багато скептиків, які не вірили у майбутнє «Берізки». Сумніви й острахи були і в колективу. Та з часом усім стало зрозуміло: «Берізка» – це не просто дитячий табір з цілодобовим перебуванням. Це унікальний заклад, де школярі, відпочиваючи, розкривають свої, часом приховані, таланти і здібності, вчаться бути самостійними, комунікувати одне з одним, відчувають себе потрібними. Фінансується заклад, в основному, з районного бюджету. Тільки незначну частину витрат тут покривають за рахунок продажу путівок. Колектив «Берізки» не обмежується інструкціями, положеннями та планом роботи, бо головне – щоб хлопчикам і дівчаткам хотілось сюди повертатись знов і знов, і щоби спогади про відпочинок зігрівали якомога довше.
«Починати було нелегко, – згадує начальник оздоровчого закладу Нінель Стойка. – Колись у цій будівлі був панський маєток, який у народі називали «палата». За переказами, його історія сягає 18-го століття. У радянські часи, до 1987 року, тут була восьмирічна школа. Відтак у 1987 році будівлю передали Тячівській райспоживспілці, де було організовано оздоровчий табір «Берізка». Він проіснував приблизно три роки. Відтак до 2008 року будівля пустувала. Після рішення сесії у травні 2008 року розпочався її капітальний ремонт». 
Для того, щоби привести занедбану будівлю до ладу, треба було працювати в поті чола. Це було нелегке завдання для перших працівників закладу, яких на той час було всього п’ятеро, очолюваних Нінель Йосипівною Стойкою. Згодом ї на підмогу прийшли й інші працівники, які мали бажання працювати у закладі.  Зараз, порівнюючи фотознімки тих часів із сучасними, «Берізку» не впізнати. Доглянуте подвір’я з фонтаном та ігровими майданчиками, затишний спальний корпус, зали для занять хореографією та спортом у підвальних приміщеннях, світла простора їдальня – на юних відпочивальників завжди чекають комфорт та сприятливі для гармонійного розвитку умови. А ще – п’ятиразове калорійне харчування, насичене дозвілля, участь у змаганнях, конкурсах та вікторинах із заохочувальними призами, захоплюючі екскурсії. 
З часом вдалося вирішити і транспортну проблему – у «Берізки» є власний автобус, тож діти мають можливість їздити на екскурсії та до школи. 
Функціонування закладу надає унікальну можливість для оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій 7-17 років (сиріт, дітей із багатодітних, малозабезпечених сімей, талановитих, обдарованих та інших). Упродовж кожної зміни набираються сил 60-70 дітлахів. Відпочинок поєднаний з навчанням – школярі відвідують уроки у Вонігівській ЗОШ І-ІІІ ст. підбір дітей проводиться з допомогою дирекцій шкіл району. 
За десять років у «Берізці» оздоровилися майже 9 тисяч дітей. Серед них є такі, що з часу відкриття закладу відпочивають майже щороку. Це Каміла Демченко з Нересницької ЗОШ І-ІІІ ст., Денис Стойка та Дарина Спащук з Углянської ЗОШ І-ІІІ ст., Анастасія Рак, брати Юліан та Василь Швалі з Буштинського ліцею. Дехто з «берізківців», вже маючи власні сім’ї, навідуються до улюбленого табору. 
Один із секретів успіху «Берізки» – в майстерності та небайдужості педагогічного колективу. Тут працюють не тільки досвідчені педагоги, віддані своїй справі, а люди з чуйною душею, які вміють знайти ключ до дитячих сердець і організувати цікаве дозвілля. Оздоровчий заклад повністю укомплектований кваліфікованими кадрами. З дітьми працюють директор, старший вихователь, тринадцять  вихователів (з них 4 – за сумісництвом), керівник гуртка, культорганізатор, інструктор з фізкультури, психолог. Педагоги перебувають у постійному пошуку нових ідей та форм роботи, вони не тільки наставники для дітей, а й старші друзі. 
Керівник «Берізки» Нінель Стойка каже: усім завдячують сприянню та розумінню районної влади, яка дбає про достатнє фінансування установи.  
На досягнутому в «Берізці» не зупиняються: у планах – двоповерхова добудова до основного корпусу з душовими, туалетами, пральнею та кімнатами для персоналу. Це дасть можливість збільшити кількість ліжко-місць. Проект уже виготовлений, справа – за фінансуванням. Одним із можливих варіантів є залучення грантових коштів. У старій будівлі, де зараз розташований кабінет директора, планують створити музей старожитностей. Його вже почали облаштовувати. А ще тут мріють про басейн та літній амфітеатр, адже поки що залом для виступів юних талантів слугує їдальня.  
Задумів багато, а головне  – у колективу є бажання працювати з тим, щоби оздоровчий заклад «Берізка» з кожним роком розцвітав і наповнював радістю дитячі серця.  
Наталія Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.