Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Оздоровчому закладу «Берізка» – десять років

Оздоровчому закладу «Берізка» – десять років

09:02, 10.12.18
263
Суспільство / Освіта / Здоров'я
Десять років тому, 8 грудня 2008 року, у Вонігові запрацював цілорічний дитячий оздоровчий заклад «Берізка». 


Його відкриттю передувала величезна робота. Щоправда, було багато скептиків, які не вірили у майбутнє «Берізки». Сумніви й острахи були і в колективу. Та з часом усім стало зрозуміло: «Берізка» – це не просто дитячий табір з цілодобовим перебуванням. Це унікальний заклад, де школярі, відпочиваючи, розкривають свої, часом приховані, таланти і здібності, вчаться бути самостійними, комунікувати одне з одним, відчувають себе потрібними. Фінансується заклад, в основному, з районного бюджету. Тільки незначну частину витрат тут покривають за рахунок продажу путівок. Колектив «Берізки» не обмежується інструкціями, положеннями та планом роботи, бо головне – щоб хлопчикам і дівчаткам хотілось сюди повертатись знов і знов, і щоби спогади про відпочинок зігрівали якомога довше.
«Починати було нелегко, – згадує начальник оздоровчого закладу Нінель Стойка. – Колись у цій будівлі був панський маєток, який у народі називали «палата». За переказами, його історія сягає 18-го століття. У радянські часи, до 1987 року, тут була восьмирічна школа. Відтак у 1987 році будівлю передали Тячівській райспоживспілці, де було організовано оздоровчий табір «Берізка». Він проіснував приблизно три роки. Відтак до 2008 року будівля пустувала. Після рішення сесії у травні 2008 року розпочався її капітальний ремонт». 
Для того, щоби привести занедбану будівлю до ладу, треба було працювати в поті чола. Це було нелегке завдання для перших працівників закладу, яких на той час було всього п’ятеро, очолюваних Нінель Йосипівною Стойкою. Згодом ї на підмогу прийшли й інші працівники, які мали бажання працювати у закладі.  Зараз, порівнюючи фотознімки тих часів із сучасними, «Берізку» не впізнати. Доглянуте подвір’я з фонтаном та ігровими майданчиками, затишний спальний корпус, зали для занять хореографією та спортом у підвальних приміщеннях, світла простора їдальня – на юних відпочивальників завжди чекають комфорт та сприятливі для гармонійного розвитку умови. А ще – п’ятиразове калорійне харчування, насичене дозвілля, участь у змаганнях, конкурсах та вікторинах із заохочувальними призами, захоплюючі екскурсії. 
З часом вдалося вирішити і транспортну проблему – у «Берізки» є власний автобус, тож діти мають можливість їздити на екскурсії та до школи. 
Функціонування закладу надає унікальну можливість для оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій 7-17 років (сиріт, дітей із багатодітних, малозабезпечених сімей, талановитих, обдарованих та інших). Упродовж кожної зміни набираються сил 60-70 дітлахів. Відпочинок поєднаний з навчанням – школярі відвідують уроки у Вонігівській ЗОШ І-ІІІ ст. підбір дітей проводиться з допомогою дирекцій шкіл району. 
За десять років у «Берізці» оздоровилися майже 9 тисяч дітей. Серед них є такі, що з часу відкриття закладу відпочивають майже щороку. Це Каміла Демченко з Нересницької ЗОШ І-ІІІ ст., Денис Стойка та Дарина Спащук з Углянської ЗОШ І-ІІІ ст., Анастасія Рак, брати Юліан та Василь Швалі з Буштинського ліцею. Дехто з «берізківців», вже маючи власні сім’ї, навідуються до улюбленого табору. 
Один із секретів успіху «Берізки» – в майстерності та небайдужості педагогічного колективу. Тут працюють не тільки досвідчені педагоги, віддані своїй справі, а люди з чуйною душею, які вміють знайти ключ до дитячих сердець і організувати цікаве дозвілля. Оздоровчий заклад повністю укомплектований кваліфікованими кадрами. З дітьми працюють директор, старший вихователь, тринадцять  вихователів (з них 4 – за сумісництвом), керівник гуртка, культорганізатор, інструктор з фізкультури, психолог. Педагоги перебувають у постійному пошуку нових ідей та форм роботи, вони не тільки наставники для дітей, а й старші друзі. 
Керівник «Берізки» Нінель Стойка каже: усім завдячують сприянню та розумінню районної влади, яка дбає про достатнє фінансування установи.  
На досягнутому в «Берізці» не зупиняються: у планах – двоповерхова добудова до основного корпусу з душовими, туалетами, пральнею та кімнатами для персоналу. Це дасть можливість збільшити кількість ліжко-місць. Проект уже виготовлений, справа – за фінансуванням. Одним із можливих варіантів є залучення грантових коштів. У старій будівлі, де зараз розташований кабінет директора, планують створити музей старожитностей. Його вже почали облаштовувати. А ще тут мріють про басейн та літній амфітеатр, адже поки що залом для виступів юних талантів слугує їдальня.  
Задумів багато, а головне  – у колективу є бажання працювати з тим, щоби оздоровчий заклад «Берізка» з кожним роком розцвітав і наповнював радістю дитячі серця.  
Наталія Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.