Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » «Сонячні люди, ми поруч» – захід, що вчить доброти

«Сонячні люди, ми поруч» – захід, що вчить доброти

14:29, 01.04.19
148
Суспільство / Освіта
21 березня увесь світ відзначав день «дітей сонця» – Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Вперше він був проведений у 2006 році, його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (ІDSA). А вже у грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна. Це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з цим синдромом мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Синдром відомий ще з 1866 року й названий за ім’ям англійського лікаря, який його відкрив і описав, але причини виникнення патології були відкриті вченими-генетиками лише у ХХ столітті. Синдром Дауна розповсюджений в усіх регіонах світу і часто призводить до змін моторики, фізичних характеристик і здоров’я людини. 
Сьогодні в світі народжується від трьох до п’яти тисяч дітей з синдромом, в Україні – близько 400 осіб. У Тячівському районі проживає 21 дитина з синдромом Дауна віком до 18 років. А 5 з них є вихованцями Тячівського відділення обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів, де завідувач Віталія Пущинська. 
Як розповідає Віталія Іванівна, таких малюків називають ще дітьми сонця, але труднощі, з якими стикаються вони та їхні батьки, зовсім не сонячні.
Тож для того, аби привернути увагу суспільства до проблем адаптації таких діток у соціумі, а також більше розповісти про них їхнім одноліткам, Віталія Пущинська з колегами зініціювала та провела з 18 по 22 березня тематичний тиждень «Сонячні люди, ми поруч», під час якого  фахівці Тячівського відділення ОЦКРІДІ проводили різні заходи, приурочені Дню дітей з синдромом Дауна. 
Найперше, було проведено свято для вихованців закладу, куди запрошено й батьків та друзів дітей. Під час заходу вихованці разом з друзями  брали участь у партнерських квестах та конкурсах. 
У рамках цього тижня завідувач закладу Віталія Пущинська, вихователь Віра Кут, логопед Олена Кучерява, фізреабілітолог Ніколета Палінкаш навідувалися до школярів різних вікових груп у 7 школах району та розповідали їм про особливих людей, що мають синдром Дауна. Під час зустрічей фахівці також проводили тестування школярів на психологічне сприйняття людей з особливими потребами та вели з аудиторією бесіди у формі діалогу.
Такий тиждень, приурочений до Дня людей з синдромом Дауна, проведено вперше не тільки у районі, а й на Закарпатті. 
Віталія Пущинська зазначає, що основна його мета – це привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими можливостями. Адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждає від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те , в чому вони обділені, а деякими здібностями й перевершують звичайних людей. Попри те, що діти з синдромом Дауна розвиваються дещо повільніше, ніж звичайні, пізніше починають ходити і розмовляти, – вони здатні до навчання, багато з них може освоїти професію, досягти оптимальної якості життя і опікуватися собою без зайвої допомоги. Людина з синдромом Дауна може здобути вищу освіту, влаштуватися на роботу, мати сім’ю. Ці діти дуже добродушні, життєрадісні і позитивні, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садках або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітне відставання в розвитку, кращий психічний і фізичний розвиток таких дітей. І дуже важливо, аби інші не цурались їх та йшли їм назустріч.
Разом з тим, Віталія Пущинська зазначила, що просвітницька місія серед школярів виявилася доволі вдалою. Адже чимало тих дітей, які раніше сторонились людей з особливими потребами, змінили свою неприязнь на бажання підтримувати та допомагати їм адаптуватися у суспільстві. 
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.