Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » «Сонячні люди, ми поруч» – захід, що вчить доброти

«Сонячні люди, ми поруч» – захід, що вчить доброти

14:29, 01.04.19
267
Суспільство / Освіта
21 березня увесь світ відзначав день «дітей сонця» – Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Вперше він був проведений у 2006 році, його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (ІDSA). А вже у грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна. Це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з цим синдромом мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Синдром відомий ще з 1866 року й названий за ім’ям англійського лікаря, який його відкрив і описав, але причини виникнення патології були відкриті вченими-генетиками лише у ХХ столітті. Синдром Дауна розповсюджений в усіх регіонах світу і часто призводить до змін моторики, фізичних характеристик і здоров’я людини. 
Сьогодні в світі народжується від трьох до п’яти тисяч дітей з синдромом, в Україні – близько 400 осіб. У Тячівському районі проживає 21 дитина з синдромом Дауна віком до 18 років. А 5 з них є вихованцями Тячівського відділення обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів, де завідувач Віталія Пущинська. 
Як розповідає Віталія Іванівна, таких малюків називають ще дітьми сонця, але труднощі, з якими стикаються вони та їхні батьки, зовсім не сонячні.
Тож для того, аби привернути увагу суспільства до проблем адаптації таких діток у соціумі, а також більше розповісти про них їхнім одноліткам, Віталія Пущинська з колегами зініціювала та провела з 18 по 22 березня тематичний тиждень «Сонячні люди, ми поруч», під час якого  фахівці Тячівського відділення ОЦКРІДІ проводили різні заходи, приурочені Дню дітей з синдромом Дауна. 
Найперше, було проведено свято для вихованців закладу, куди запрошено й батьків та друзів дітей. Під час заходу вихованці разом з друзями  брали участь у партнерських квестах та конкурсах. 
У рамках цього тижня завідувач закладу Віталія Пущинська, вихователь Віра Кут, логопед Олена Кучерява, фізреабілітолог Ніколета Палінкаш навідувалися до школярів різних вікових груп у 7 школах району та розповідали їм про особливих людей, що мають синдром Дауна. Під час зустрічей фахівці також проводили тестування школярів на психологічне сприйняття людей з особливими потребами та вели з аудиторією бесіди у формі діалогу.
Такий тиждень, приурочений до Дня людей з синдромом Дауна, проведено вперше не тільки у районі, а й на Закарпатті. 
Віталія Пущинська зазначає, що основна його мета – це привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими можливостями. Адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждає від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те , в чому вони обділені, а деякими здібностями й перевершують звичайних людей. Попри те, що діти з синдромом Дауна розвиваються дещо повільніше, ніж звичайні, пізніше починають ходити і розмовляти, – вони здатні до навчання, багато з них може освоїти професію, досягти оптимальної якості життя і опікуватися собою без зайвої допомоги. Людина з синдромом Дауна може здобути вищу освіту, влаштуватися на роботу, мати сім’ю. Ці діти дуже добродушні, життєрадісні і позитивні, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садках або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітне відставання в розвитку, кращий психічний і фізичний розвиток таких дітей. І дуже важливо, аби інші не цурались їх та йшли їм назустріч.
Разом з тим, Віталія Пущинська зазначила, що просвітницька місія серед школярів виявилася доволі вдалою. Адже чимало тих дітей, які раніше сторонились людей з особливими потребами, змінили свою неприязнь на бажання підтримувати та допомагати їм адаптуватися у суспільстві. 
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.