Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Поезія, яка підносить імідж краю

Поезія, яка підносить імідж краю

09:55, 20.05.19
174
Суспільство / Про людей хороших / Наші земляки
Один із провідних українських поетів Петро Миколайович Мідянка, який народився 14 травня 1959 року в селі Широкий Луг, святкує 60-річний ювілей. У сузір’ї  сучасних українських поетів наш земляк Петро Мідянка, безперечно, одна з найяскравіших особистостей. Йому не бракує популярності в Україні і за її межами («поет з великої літери», «бренд Закарпаття», «екзотичний патріарх української поезії», «широколузький феномен», його книги швидко розкуповують в магазинах.

Як поет і творча особистість Петро Мідянка почав формуватись у 1970-ті роки. Саме тоді гостро відчув, як дорого дається  свобода творчості. А в середині вісімдесятих увірвався в літературу відразу і впевнено, заявивши своєю першою збіркою «Поріг» про себе, як про поета нової хвилі. В 1994 році побачили світ дві збірки «Осередок» і «Фараметлики». Поет на цьому не зупиняється і продовжує торувати свою поетичну стежину. Він видає нові книги: «Зелений фирес», що відзначена літературною премією ім. Ф Потушняка, «Трава Господня», «Дижма»,  «Срібний примаш», «Запах тирличів». Збірка «Ярмінок» визнана кращою книгою року в Україні. Останні в часі збірки поезій «Луйтра в небо», «Вірші з поду».
У сучасному українському літературному дискурсі Петро Мідянка – постать осібна насамперед через оригінальний творчий метод, що полягає в насиченні текстів топонімікою Закарпаття, діалектизмами й архаїзмами.
Петро Мідянка – член Національної спілки письменників України.  Удостоєний премії Бу-Ба-Бу «За найкращий вірш року» (1995), премії «Благовіст» (1994). У 2012 році нашому земляку присуджено найпрестижнішу, найвищу нагороду – Національну премію України імені Т.Г. Шевченка.
Без сумніву, Петро Мідянка належить до тих українських поетів, які творять образ найближчого майбутнього України. Від імені шанувальників вашої творчості, шановний, щиро зичимо нових злетів, здійснення найзаповітніших мрій! Чекаємо нових, яскравих поезій!
Г.Волос, зав. довідково-бібліографічного відділу ЦРБ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.