Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Крізь терни пошуків і хвилювань – у світ...

Крізь терни пошуків і хвилювань – у світ...

12:11, 10.06.19
216
Суспільство
Може здатися на перший погляд, що нічого особливого у «газетярській кухні» немає, що процес підготовки номера відбувається за примітивною схемою: прийшов, побачив, написав, а все інше – справа техніки. Насправді, усе не так просто, оскільки творчість, що апріорі не любить обмежень й пресингу обставин, тут затиснута у вузькі рамки часу. Бо не вийти у світ газета може хіба що у випадку землетрусу, повені, що добралася до редакції, чи якогось іншого природного чи суспільного катаклізму. Тому, насправді, рівненькі колонки газетних сторінок постають із поспіху й вічних сумнівів, невизначеності й нервових пошуків.


Чим ближче до п’ятниці, тим більша напруга. Бо газетні шпальта ще з «вікнами», а матеріали – «в процесі». Правда, зосередитись над ними не завжди вдається. Роботу над матеріалом може перервати будь-хто і будь-що. Це може бути несподіваний візит таксиста, який передав до редакції скаргування  котрогось із мешканців гірської глибинки, виведене нерозбірливими каракулями й, на уточнюючі запитання лишень здвигує плечима й рветься до виходу, бо час – це гроші. Може з добрими намірами завітати громадянин чи громадянка, що вирішив(ла) порушити злободенну тему. Тож, скажімо, із журналістських роздумів про  роль мистецької освіти у формуванні  особистості  вам доведеться переключитися на екологічну забруднюваність прирічкових територій й гарячково формулювати запитання експрес-(стрес) інтерв’ю для несподіваного респондента.
Тим часом лунає дзвінок із неблизького, важкодоступного села, де перерізають «червону стрічку» вистражданого довгобуду, і без преси ця подія – не подія. Усі натяки на те, що фото організувати можна самостійно, а текст – по телефону, бо ж сезон відпусток і їхати нікому, сприймаються на тому кінці як особиста образа. Тож  журналісту, відрядженому зранку до   заповідника, круто міняють маршрут. Й замість природних красот уже маячить на його творчих обріях куди прозаїчніша розбудова сільської інфраструктури.
– Раз ти вже у тих краях, то можна і до знаного в районі пасічника завернути, – саме пора перших обльотів, – на свою превелику радість він чує  у трубці  «заманливу» пропозицію  і поринає в хаотичну круговерть думок.
Тим часом претендує на своє висвітлення флеш-моб, приурочений здоровому способу життя, і оточений  громадянами, що прийшли з проханням написати вітання чи некролог, журналіст, після затяжної паузи, зрештою, дає «добро»: «Подивлюся з вікна й напишу». Та завваживши, що  переступає поріг вічний борець за справедливість  громадянин  Б. блискавично перебудовується: «Хоча ні, вирвуся на хвилинку»...
У комп’ютерному відділі атмосфера не менш наелектризована. Бо те, що вже є і що буде, добре припасованими пазлами потрібно стулити в цілісний, добре скомпонований номер. Паралельно увесь «сирець», що потрапляє на сторінки, ще слід довести до кондиції, забравши зайвину, внісши доповнення, відредагувавши стилістику. Тут потрібна потроєна пильність, бо трапляється, дописувачі бажають шеф-кухареві вдячних пацієнтів,  5-річній іменинниці – трудової наснаги, а помилившись буквою, хлібобулочне підприємство може запросити замість пекарів, токарів, Сама ж верстка – це ціла низка перверсток, аби відгукнутись на злобу дня й догодити замовникам. Найгірше, коли хтось із них вирішує перекласти матеріал у наступний номер (чи зняти його взагалі) і сторінка зяє лякаючою порожнечею. Тоді, як дарунок з небес, сприймається отой самий допис позаштатного дописувача, і яким би «кострубатим» він не був, за ціною  зусиль, аби його «причесати», вже ніхто не стоятиме. А поки триває вичитка, з’ясовується ще багато  чого: ким приходиться братова невістка бабусиному дівереві, депутатом якого скликання був спонсор шахових змагань  і коли набирає чинності новий український правопис...
Нарешті, здається, все на своїх місцях і про газету до понеділка можна забути. А тоді знову – з чистого листа...
Ганна Макаренко.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.