Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Шукали щастя і знайшли його ... в Канаді

Шукали щастя і знайшли його ... в Канаді

11:40, 12.08.19
61
Суспільство
1936 рік. Нелегко жилося нашим краянам. Важко працювали на землі, аби мати на столі шматок хліба. А хотілося чогось кращого. Так п’ять молодих сімей – А.Шелевера, В.Дебича, В.Попа, І.Біндаса, В.Чонки з Бедевлі вирішили їхати в Сербію на заробітки. Правда, Дебичі і Біндаси незабаром повернулись, щось їм там не сподобалось. Інші три родини працювали у поті чола, щоб заробити на прожиток. Сім’ю наших родичів Андрія Шелевера у Сербії застала Друга Світова війна.Та вони не падали духом. Тут народились у них ще двоє дітей – донька Катерина та син Василь. Старший Іван, з котрим пішли на заробітки, загинув, потрапивши під військову машину.
Та ось війна закінчилась,  в країні оголосили колективізацію. Секретар КПЮ Броз Тіто заявив: хто не хоче вступати в колгосп, повинен залишити югославську Сербію протягом двох діб. Що ж, наказ є наказ, довелось його виконувати.
Біженців на певний час прихистила Італія, створивши для них табори, але ненадовго. Вже у 1958 році були змушені покинути Італію. Сім’я Чонків подалася в Австралію. А родини Шелеверів та Попів виїхали в Канаду. Там мої родичі живуть і тепер, у місті Калгарі, у провінції Альберто. Тут вони влаштовували своє життя, писали нам листи, розповідали про себе. Ми раділи за них, бо жилось їм непогано. Правда, тітка Олена  Шелевер (Тиводар) у 1982 році померла, дядько Андрій – у 1992. Їх молодший син Василь, поліцейський, теж загинув під час виконання службової операції. Всі поховані на цвинтарі у м. Калгарі. 
Двоюрідна сестра Катерина вийшла заміж за українця Василя Сидорука, вихідця з Івано-Франківщини. Вони виростили чотирьох синів: Стефана, Бориса, Миколу, Петра. Всі хлопці одружились на нащадках українців. Велику любов до України проявляв Борис. Вже у 18 років відвідав  батьківщину батьків. Будучи студентом, здобув спеціальність фармацевта. Але, попри основну роботу, займався політичною діяльністю. Тривалий час очолював Спілку української молоді у м. Калгарі. Та й зараз не стоїть осторонь політичного життя. Тричі приїжджав на Україну в цьому році, як спостерігач на виборах. Мала можливість зустрітись з ним у Києві і я. Останній раз знайшов час, аби побувати у Бедевлі, зустрітися з ріднею. Звісно, всіх відвідати можливості не мав, тому вирішили зустрітися у ресторані «Олімпія». Зібралося більше тридцяти чоловік. Борис розповідав, як  живеться їм за океаном, у Канаді. За розмовою швидко пролетів час. Борису було приємно, що його рідня живе заможніше, ніж при радянській системі.
Сподіваємося, що в скорому часі зустрінемося з його братами. Донька молодшого брата Петра з групою танцюристів ансамблю «Тризуб» перебуває нині на Україні. 8 серпня виступили в Івано-Франківську, а згодом даватимуть концерти у Львові. Там буду присутня і я. Нині гостюють у нас канадці – батько, мати й 82-річна бабуся Катерина. Потім подорожуватимуть Тернопільською та Чернівецькою областями, де живуть родичі мами Соні. Десь 20 серпня сподіваємося на зустріч з ріднею у Бедевлі. Будемо раді вітати дорогих гостей, плануємо знову зібратись  у ресторані «Олімпія».

Оксана Маркуш, вчителька історії Бедевлянської ЗОШ І-ІІІ ст.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.