Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Як тячівські бійці навчались територіальній обороні

Як тячівські бійці навчались територіальній обороні

08:40, 14.10.19
149
Суспільство / Захист Вітчизни
Днями завершились десятиденні збори резервістів та військовозобов’язаних 69 окремого батальйону територіальної оборони, які  проходили на території туристичного комплексу в селі Осій, що на Іршавщині.

Близько 200 чоловіків  з усієї області, і, зокрема, Тячівщини, мали можливість пройти навчання з тактичної підготовки, стрільби, захисту адміністративних будівель, знищення диверсійних груп, надання медичної допомоги та евакуації в умовах бойових дій.
Серед учасників зборів був й сільський голова Тернова Василь Кустрьо, який є резервістом першої черги прикордонної служби та 128-ї гірсько-піхотної бригади. Адже з серпня 2014 року по липень 2015 року під час четвертої хвилі мобілізації Василь Юрійович був мобілізований та проходив вишкіл у  прикордонній службі, а у 2017 році – місячні військові навчання у складі 128-ї гірсько-піхотної бригади. Тож він розповів про навчальні збори територіальної оборони та навички, які там здобув.
Ще четверо військово-зобов’язаних з Тячівщини – офіцери Михайло Немеш, Леонід Рибар, Ігор Лендєл та Ярослав Мишанич – були розподілені до управління батальйону. Інші військовозобов’язані з району – по ротах та взводах, де обіймали відповідні посади.
Василь Юрійович був призначений на посаду начальника служби  зенітно-артилерійського озброєння, що перебуває у підпорядкуванні заступника командира батальйону з озброєння. У обов’язки Василя Кустря входило разом з іншими бійцями планувати та розробляти завдання, навчання для бійців трьох рот та спеціальних взводів батальйону. Самі ж навчання для учасників зборів проводили інструктори-військовослужбовці. Щоденно резервісти та військовозобов’язані виконували різні індивідуальні та групові завдання із захисту стратегічних об’єктів на території краю та з охорони кордону.  
Яскравим спогадом для багатьох учасників зборів стали виїзні стрільби у м. Мукачево. Там офіцери вдосконалювали навички зі стрільби з пістолетів та автоматів, а також вправлялись у  киданні гранат, інші бійці – тільки зі стрільби з автоматів та у киданні гранат. 
Окрім заходів з тактичної та бойової підготовки, добре було організовано й дозвілля для військових. На території батальйону тричі виступали з концертною програмою самодіяльні колективи, працівники культури  села Осій та району. Не були бійці обділені й увагою керівництва – до них навідувалися керівники відділів культури та освіти Іршавської РДА. Приїздив і обласний військовий комісар Богдан Череміський, він цікавився умовами проживання бійців та процесом навчання. Також на урочистих заходах кожен з учасників був нагороджений грамотами від районної ради, РДА чи обласного військового комісаріату.  
Відмітив Василь Юрійович і налагоджений побут бійців, які проживали у комфортних кімнатах, харчувалися у їдальні, кожен отримав й обмундирування. 
А ще каже, що важливим було дружнє спілкування, обмін досвідом. Особливо цінні знання з ведення бойових дій отримали від  учасників АТО, які також були у складі батальйону. 
Для Василя Юрійовича навчальні збори стали й місцем зустрічі зі старими друзями. Адже у батальйоні він зустрів колишнього однокласника, з яким не бачився з 1978 року. 
Про важливість та користь проведених навчальних зборів розповіли й працівники ДП «Брустурянське ЛМГ» – юрист Михайло Немеш, провідний спеціаліст Андрій Газдик, майстер лісу Василь Сойма та інженер лісового господарства Юрій Калинюк. 
Так, офіцер Михайло Немеш був призначений на посаду заступника начальника штабу, а його колеги були стрілками: Андрій Газдик – у другій роті, а Юрій Калинюк та Василь Сойма – у третій. 
 Зі слів лісівників, за десять днів навчання вони здобули хороші навички у веденні бойових та тактичних дій, вправлялись у стрільбі з військової зброї, поспілкувалися з досвідченими військовослужбовцями. Тож, переконані: зможуть не тільки охороняти ліс, а, за потреби, гідно виконувати завдання з оборони стратегічних об’єктів краю та кордону. 
Для того, аби про навчальні збори з територіальної оборони учасники пам’ятали якомога довше, оператори з Іршавщини, що були також у складі батальйону, навчальний процес фільмували на відео- та фотокамеру. Тож у останні дні служби на бійців чекав сюрприз – їм було представлено тематичний відеофільм, кліп та слайд-шоу про перебування у батальйоні. 
Л.БІЛАК.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.