Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » У нетлінних документах – віхи епохи

У нетлінних документах – віхи епохи

10:34, 30.12.19
117
Суспільство
Архіви – невід’ємний інститут будь-якої держави, який зберігає історичну пам’ять нації, є запорукою її самоусвідомлення та розвитку. Справа працівників архівних установ надзвичайно важлива для всього суспільства. Саме архіви продовжують вік документів, зберігаючи їх для наших нащадків, чим сприяють пізнанню історії та усвідомленню людського буття. Головною місією архівного відділу є приймання та збереження документів Національного архівного фонду з терміном зберігання – вічно. Це документи, які утворилися в різні історичні періоди у діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, установ усіх форм власності, окремих фізичних осіб. На сьогодні в  архівній установі району на обліку перебувають 186 фондів  установ, підприємств та організацій, в них зібрано 48545 справ, з яких 37290 постійного зберігання та 11255 з кадрових питань.
У процесі діяльності установ, організацій та підприємств також утворюються документи з кадрових питань (особового складу). Для громадян вони мають особистий характер та слугують підставою для видачі різноманітних документів, що посвідчують їхню особу, посаду, а також для отримання різних соціальних послуг.
Якщо підприємство, установа або організація були ліквідовані, то зазначені документи передаються на зберігання до архіву та зберігаються 75 років. В поточному році відкрито ще три фонди закладів, які повністю припинили діяльність. Це Тячівська районна полонинська управа, комунальний заклад «Тячівська районна стоматологічна поліклініка» та Тересвянський «АКТОРП» (колишній Тересвянський ОРС).
До архівного відділу найчастіше звертаються з питань соціально-правового характеру, а саме: отримання довідок про підтвердження стажу роботи та заробітної плати, реорганізації установ, земельних та майнових прав, вступу в спадщину та інше.
Так, протягом року на особистому прийомі до мене звернулися 255 громадян. Взагалі, до архівної установи у 2019 році надійшло від громадян та юридичних осіб 1450 запитів, з яких соціально-правового характеру – 1092.
Планів на наступні роки багато. Підтримуючи світову тенденцію  у створенні цифрової архівної спадщини та напрямку діяльності уряду у сфері цифрових технологій, архівний відділ потребує матеріально-технічної підтримки у забезпеченні технікою для сканування документів та переходу на електронне документування. 
Наостанок хочу привітати всіх архівістів та причетних до цієї справи людей з професійним святом, яке відмічаємо 24 грудня, прийдешніми Новорічно-Різдвяними святами і побажати творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок та успіхів. 

Тамара Муха, начальник архівного відділу РДА. 
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Передплата на «Дружбу» на 2020 рік розпочалася
Шановні читачі нашого сайту! Ми вдячні вам за вашу незмінну підтримку, за ваші лайки і перепости на наші публікації! Сподіваємося, що ви підтримаєте і паперовий варіант газети, передплативши її у своєму поштовому відділенні.Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.