Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » Брифінг: "Запобігти поширенню коронавірусу"

Брифінг: "Запобігти поширенню коронавірусу"

13:56, 23.03.20
143
Суспільство / Здоров'я
О.Гетманенко – в.о.голови ОДА:
– Через пункти пропуску на Закарпатті продовжують повертатися з-за кордону багато громадян України.
Важливо, щоб українці могли добратись до своїх домівок і в той же час якісно організувати цей процес, щоб мінімізувати ризики. Власники транспортних засобів оперативно організували роботу, надали необхідну кількість транспорту. Велика частка тих, хто повертається – це закарпатці. Є люди і з Івано-Франківської області, Львова. На дорогах здійснює патрулювання поліція. Автобуси їдуть маршрутом, по якому визначені дві АЗС, де можна дозаправити автобуси, і далі  вони поїдуть за межі території області. На кордоні проводять температурний скрінінг  людей. 


Із резервного фонду  виділено 4 мільйони 50 тис грн. Ці гроші підуть на фінансування КП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» в розмірі 3 мільйона 685 тис. грн. Їх планують витратити на придбання засобів індивідуального захисту, лікарських засобів, виробів медичного призначення та тест засобів. Також отримують кошти в сумі 395 тис. грн. КНП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги», щоб «швидкі», у разі потреби,  могли вчасно реагувати.
Михайло Поляк – директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня»:
– В обласній інфекційній лікарні є 3 особи, госпіталізовані. Стан їх задовільний, згідно протоколу вони отримують лікування. Аналізи цих пацієнтів відправлені у Київ, де будуть визначати наявність CoVir19.
Один  хворий похилого віку відноситься до групи ризику, і мав задишку. Крім того, має гіпертонічну хворобу і цукровий діабет. Обстежений на ГРВІ, але ні грипу ні інших інфекцій не було знайдено, у нього забраний аналіз і  відправлений на CoVir19. Інші хворі більш «легкі», теж підлягають дообстеженню.Поки що тестів немає. Ми проплатили кошти, щоб закупити швидкі тести. Проводимо моніторинг як закупити засоби індивідуального захисту. У першу чергу, закупимо респіратори в достаній кількості, бо зараз це – проблема.  Ми отримали значну частину одноразових масок, хірургічних, і вони вже роздані у всі райони, тому на перший час засоби індивідуального захисту.
Вікторія Тимчик – заввідділу епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України:
– Розпочато необхідні протиепідеміологічні заходи.  Встановлено коло тісних контактів, за якими ведеться медичне спостереження.  Зараз ВООЗ оновила визначення критерій випадків, що ж саме підлягає під підозру на CoVir19. Це є ознаки ГРВІ, який має раптовий початок, лихоманку, гарячку 38 градусів і вище. Один із клінічних симптомів: кашель або задишка. Крім того, така особа має мати відповідну історію подорожей. Основна маса людей, які приїхали з-за кордону, звертаються. Рекомендовано 14 днів самоізоляції, по можливості не виходити з дому, щоб не інфікувати тих людей, з якими вони проживають.
Що таке тісні контакти? Це коли людина перебуває в безпосередній близькості 1-1,5 м до людини, яка хвора на CoVir19 і виділяє вірус. Вона  чхає, кашляє, не носить засоби індивідуального захисту, має бути спілкування з такою людиною довше, ніж 15 хв. Тобто контактні –  це ті особи, які безпосередньо проживають дома або проживали за 14 днів до початку перших симптомів. Особи, які відвідували медичні заклади і доглядали за хворими у медичних закладах – це теж тісні контакти. Під час відвідування магазинів необхідно триматися осторонь від тих людей, які візуально схожі на хворих. CoVir19 передається не через повітря, а через краплі  слизу.
Михайло Поляк – директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня»:
– У лікарні кожен із  хворих знаходиться окремо у боксі. Всі ізольовані, вони у задовільному стані, отримують терапію. Перебуватимуть в окремому боксі до встановлення діагнозу.
Питання:
–  Яка кількість об’єктів закрита по області через обмежувальні заходи і ще скільки мають закрити? Як контролюватимуть перевізників, які мають перевозити по 10 людей?
Олексій Гетманенко – в.о. голови Закарпатської ОДА:
– Контролювати буде поліція. Патрулювання вже здійснюють на трасах.  У містах маршрутки будуть працювати. Комісія прийняла рішення, яким  рекомендовано закрити повністю всі басейни, театри, магазини, окрім автозаправок, аптек і продуктових магазинів. Все інше повинно бути закрито. І, як  бачите, по місту це  діє.
Питання:
– Чи є якийсь механізм дій в ситуації коли, наприклад, людина прилітає (приїздить) із зони розповсюдження коронавірусу і не дотримується двотижневої самоізоляції? Хто і що має зробити?
Олексій Гетманенко – в.о. голови Закарпатської ОДА:
– Ми підготували «пам’ятку». З одного боку – пояснення терміну «самоізоляція», і що людина повинна робити. З іншого боку – чітка інформація: ПІБ, звідки їде, куди. В ОДА вже є штаб, що працює цілодобово, де є представники всіх структур. Буде зводитися уся ця інформація і зроблений реєстр тих людей, які заїжджають на територію України, по Закарпаттю: будемо чітко розуміти, куди людина приїхала і звідки. Відбувається тристороння перевірка даної особи. З одного боку – це дільничний лікар, потім – сільський голова, якому надають інформацію, дільничний працівник поліції. Вони слідкуватимуть, чи знаходиться людина на самоізоляції, який у неї стан здоров’я. Також вся інформація про людей, які роз’їжджатимуть по всій території України, буде надаватися МВС та Міністерству охорони здоров’я.
Питання:
– Озвучте кількість апаратів штучної вентиляції легенів в області у розрізі районів і міст. Учора йшлося про 174, сьогодні керівник охорони здоров’я Ужгорода назвав цифру 4 – в місті. Чому в  обласному центрі тільки чотири? І де решта?
Єлизавета Біров – директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА:
– У нас дійсно 174 апарати наркозно-дихальні. З них 94 –  апарати ШВЛ. Із цих, 83 –  середнього класу, а 11 – вищого експерт класу. Враховуючи сьогоднішню ситуації в світі по COVID-19, статистику,  то цих апаратів нам потрібно ще дозакупити. Тому МОЗ прийняло рішення, що вони закуповують додатково на кожну область ще апарати штучної вентиляції. Щодо інформації з Ужгородської міської ради про апарати: вони говорили за міську центральну лікарню. Але на території Ужгорода знаходяться ще онкодиспансер, інфекційна лікарня (5 апаратів), кардіодиспансер, фтизіатрія, обласна клінічна лікарня, яка є оплотом інтенсивної терапії в області. Тому на території Ужгорода  кількість апаратів значно більша. 
Михайло Поляк – директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня»:
– У 80 % людей захворювання протікають у легкій формі, і лише 20% - потребують госпіталізації. 3-5 % потребують ШВЛ терапії. Якщо до МОН надійде 500 млн грн. і вони дозакуплять апарати для областей, то ми справимося із завданням, якщо об’єднаємо всі наші лікарні.
Питання:
– Заробітчани активно поверталися минулого тижня. Чи були від них звернення з приводу температури? Чи фіксували це медслужби?
– Олексій Гетманенко – в.о. голови Закарпатської ОДА:
– Всі люди, які заїжджають на територію області, проходять температурний скрінінг. Але будемо відверті: вони, напевно, вживають якісь пігулки, щоб знизити гарячку, повідомлень про випадки  фіксації температури вище 38 до нас не надходило. Це на кордоні.
Єлизавета Біров – директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА:
– Як сказав Олексій Олександрович, люди пробують хитрити, це  дуже погана тактика. Якщо вони заїжджають на кордон, збиваючи собі температуру, мають думати про те, що їдуть до своєї родини, до стареньких батьків, малолітніх дітей, дружини, сусідів. Свідомість населення – це головне  у профілактиці. Наразі, в Україні, є 7 випадків коронавірусу. І вони  завезені. Хоча сьогодні надійшла інформація, в Україні госпіталізована молода людина, яка відвідувала жінку, що хворіла на COVID-19. Змінюється формат, коли є завезені випадки, а коли є колективні, зараження один від одного в середині країни. З такими випадками ми б справилися, якщо б громадяни дотримувалися всіх правил.
Питання:
–  Хто возить у села продукти? Як людей, у разі чого, будуть доставляти у лікарні? Чи є все необхідне для «швидких»? Чи багато викликів і з якими симптомами?
Олексій Гетманенко – в.о. голови Закарпатської ОДА:
– Стосовно продуктів. Всі дистриб’ютори працюють у посиленому режимі. У достатній кількості є продукти. Певні магазини здійснюють контроль кількості людей, які їх відвідують. Ажіотажу і проблем в Закарпатській області на сьогодні немає. До нас звернулися працівники «швидкої»,  попросили допомогти певним обладнанням і придбанням засобів індивідуального захисту. Ми відреагували – виділили  395 тисяч гривень, щоб вони мали можливість якісно забезпечити  персонал засобами захисту.
Єлизавета Біров – директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА:
– Департамент охорони здоров’я щоденно моніторить ситуацію.
Михайло Поляк – директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня»:
– Активно працює первинна ланка, це відчувається з телефонних дзвінків до обласної інфекційної лікарні, до лабораторного центру, де лікарі  часто консультуються, як поводитись у тому чи іншому випадку. Це дуже добре, бо   багато залежить від первинної ланки зараз. Дуже багато залежить від громадян як вони ставляться до себе, з ким  спілкуються, з ким він проживають. Зараз є дуже багато інформації, як себе правильно ізолювати, що робити. Це дуже важливо. Треба оберігати людей старшого покоління. Щоб вони менше ходили,  менше спілкувалися, а діти, які з ними чи окремо проживають, забезпечували їх продуктами, медикаментами. Тоді захворюваність  зменшиться.
 Ми готові до поодиноких випадків захворювання, але  не  до масових. Це залежить від кожного громадянина, як  виконуємо рекомендації, розписані Міністерством охорони здоров’я.
Прес-служба Закарпатської ОДА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.