Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Надзвичайна ситуація в Україні: головне, що треба знати

Надзвичайна ситуація в Україні: головне, що треба знати

08:08, 28.03.20
380
Суспільство / Важливо
Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня. Причини запровадження такого режиму, порядок організації заходів із подолання самої ситуації та її наслідків, особливості правових відносин у державі на визначений час, повноваження органів влади та права громадян у надзвичайній ситуації визначаються Кодексом цивільного захисту України. Радіо Свобода розповідає про основні норми цього документа.


Надзвичайна ситуація – це спеціальний тимчасовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя і діяльності людей через аварію, катастрофу, стихійне лихо чи епідемію, говорить кодекс. В даному випадку уряд виконує план боротьби з поширенням інфекції COVID-19. Рішення зумовлене тим, що випадки зараження коронавірусом вже виявлені в 13 областях та місті Києві.
Роз’яснення основних засад режиму надзвичайного стану від Міністерства внутрішніх справ України
Згідно із законом, режим надзвичайної ситуації передбачає мобілізацію ресурсів на об’єктах чи територіях для придушення причин її виникнення, ліквідації наслідків та недопущення погіршення ситуації.
Що тепер може уряд?
Кабінет міністрів запровадив надзвичайну ситуацію, щоб посилити координацію дій центральної та місцевої влади, а також служб, залучених до протидії поширенню коронавірусу. Для цього закон передбачає такі повноваження для органів влади та залучених служб:
– Призначення відповідального за ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, який може самостійно приймати рішення про евакуацію, зупинення діяльності підприємств, залучати до проведення рятувальних операцій транспорт із зони надзвичайної ситуації і громадян (за їх згодою). Він також може приймати будь-які інші рішення, необхідні для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації і забезпечення безпеки людей.
– Посилення охорони громадського порядку і важливих об’єктів.
– Перевірка документів у громадян.
– Встановлення особливого режиму в’їзду та виїзду, обмеження пересування по території надзвичайного стану. Допускається огляд транспорту та обмеження його руху.
– Заборона страйків для служб, залучених до ліквідації надзвичайної ситуації.
– Евакуація людей з місць, небезпечних для проживання, установка карантину та інших обов’язкових протиепідемічних заходів, введення особливого порядку розподілу їжі і продуктів першої необхідності.
– Організація роботи з локалізації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, здійснюється життєзабезпечення постраждалих і захист населення.
– Аварійно-рятувальні служби отримують право безперешкодного доступу на територію підприємств, а також можуть впроваджувати тимчасову заборону або обмеження руху транспорту і пішоходів поблизу та в межах зони надзвичайної ситуації.
Обов’язки громадян
Режим надзвичайної ситуації визначає обов’язки для громадян:
– дотримуватись правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях;
– до прибуття аварійно-рятувальних підрозділів вживати заходів для рятування населення і майна;
– дотримуватися режимів захисту.
Роз’яснення основних засад режиму надзвичайного стану від Кабінету міністрів України
У надзвичайній ситуації служби цивільного захисту мають перейти на посилений режим роботи. Єдина державна система цивільного захисту України – це сукупність органів управління, сил і засобів центральних і місцевих органів виконавчої влади, а також підприємств, установ і організацій, які забезпечують державну політику в сфері цивільного захисту. Серед таких: служба зв’язку та оповіщення; охорони громадського порядку; протипожежна; медична; інженерна; комунально-технічна; технічна; транспортна; енергопостачання; санітарної обробки; продовольчого постачання; матеріально-технічного постачання; служба сховищ та укриттів.
Відшкодування збитків
Також за нормами Кодексу цивільного захисту України, постраждалим держава має відшкодувати матеріальні збитки. Закон говорить, що постраждалий внаслідок надзвичайної ситуації – це особа, якій заподіяно моральну, фізичну або матеріальну шкоду внаслідок надзвичайної ситуації або проведення робіт з ліквідації її наслідків. Заходи соціального захисту та відшкодування матеріальних збитків постраждалим передбачають:
– надання (виплату) матеріальної допомоги (компенсації);
– забезпечення житлом;
– надання медичної та психологічної допомоги;
– надання гуманітарної допомоги;
– надання інших видів допомоги.
Що робитиме влада у першу чергу?
25 березня Кабінет міністрів України визначив першочергові заходи у режимі надзвичайної ситуації:
– Належним чином облаштувати контрольно-пропускні пункти в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів.
– Залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби Міністерства охорони здоров’я, Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
– Усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію.
– Надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.
Надзвичайна ситуація – не надзвичайний стан
В уряді також наголошують на тому, що надзвичайна ситуація має істотні відмінності від надзвичайного стану. Надзвичайний стан запроваджує Верховна Рада за поданням президента. В такому режимі держава може напряму керувати державними і приватними компаніями, а права і свободи українців можуть бути обмежені. При надзвичайній ситуації держава не буде втручатися в управління приватними компаніями та обмежувати права і свободи українців, запевняють у Кабінеті міністрів України.
Зі ЗМІ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.