Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Комісія завершила розслідування смертельного випадку, що стався з лісорубом

Комісія завершила розслідування смертельного випадку, що стався з лісорубом

15:37, 11.04.20
157
Суспільство / Надзвичайне
У березні цього року в селі Лопухово трапилася трагедія – під час розробки лісосіки в урочищі Бистрик (Кедринське лісництво ДП «Брустурянське ЛМГ») внаслідок падіння гілки був смертельно травмований 43-річний лісоруб.


Комісія завершила розслідування смертельного випадку, що стався з лісорубом. Як ідеться у медичному висновку, чоловік отримав черепно-мозкову травму з пошкодженням кісток черепа та забоєм головного мозку. Спеціальне розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком проводила створена в Управлінні Держпраці у Закарпатській області комісія.
Члени комісії з’ясували, що аналогічних нещасних випадків у практиці підприємця, в якого працював потерпілий, раніше не було. 
Судячи з пояснень інших членів бригади, у складі якої потерпілий, до речі, досвідчений  лісоруб, здійснював лісосічні роботи, усі вимоги безпечної праці того фатального дня були дотримані. Перед початком роботи та виходом працівників на лісосіку з ними був проведений позаплановий інструктаж (про що свідчить відповідний запис у журналі реєстрації інструктажів), члени бригади мали захисні каски та інші засоби індивідуального захисту.
Перед звалюванням чергового хвойного дерева один із лісорубів оглянув напрям його падіння і, переконавшись у безпечності подальшої валки, члени бригади провели підготовчі роботи: вирубали довкола дерева чагарник, прибрали захаращеність та підготували дві відхідні доріжки в протилежному напрямку до звалювання.
Здавалося б, ніщо не віщувало лиха. Однак несподівано, за якихось 20-30 секунд після того, як звалене дерево опинилося на землі, почувся тріск. Усі кинулися втікати. Потерпілий лісоруб подався вгору по схилу, де його й травмувала гілка, що обламалась на  сусідньому сироростучому двовершинному буковому дереві. Чоловікові надали першу медичну допомогу і викликали «швидку». Та медики, які  прибули за викликом, змушені були констатувати смерть. Пізніше, при судово-токсикологічному  дослідженні, у крові та в сечі загиблого виявили певну дозу спирту.
Тож на підставі зібраних матеріалів комісія дійшла висновку, що нещасний випадок із лісорубом на Тячівщині стався під час виконання лісосічних робіт, що входило в його (потерпілого) трудові обов’язки. Тому цей випадок вважається пов’язаним з виробництвом. Головною причиною настання трагедії визнано самовільне падіння гілки, що пов’язано з  біологічними особливостями росту букових деревостанів (висновок Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва), а супутньою – алкогольне сп’яніння працівника. За результатами розслідування, були розроблені відповідні заходи щодо запобігання виникненню подібних нещасних випадків.

Пресслужба Закарпатського ОУЛМГ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється детальний план
Розробляється детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, част. вулиці Молодіжна в с.Біловарці, Тячівського району, Закарпатської
області. Громадські слухання відбудуться 27.07. 2020 року о 10.00 в приміщенні Біловарської сільської ради.