Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Примножуючи відлік добрих справ

Примножуючи відлік добрих справ

08:55, 22.06.20
115
Суспільство / Сільське життя
Тихе, мальовниче село Теребля, що розкинулось на березі однойменної річки, останніми роками мимоволі опиняється у фокусі загальної уваги завдяки  неординарним об’єктам, що з’явилися на його території, та новим тенденціям у громадському житті населеного пункту. Як ці реалії позначаються на сьогочассі села, яку долю прогресу привносять в будні його мешканців і на що дозволяють сподіватися в ближньому майбутньому, розпитуємо у Тереблянського сільського голови Р.М.Янчія:


– Руслане Миколайовичу, навіть  поверховий аналіз ваших напрацювань впродовж терміну каденції, засвідчує ваше прагнення до позитивних перемін та вміння заручатися підтримкою громади.  Що посприяло формуванню такої  цілеспрямованості й умінню  контактувати з людьми?
– Безперечно, серйозною школою були й роки навчання у Львівському держуніверситеті безпеки життєдіяльності, який закінчив у 2013 році, де здобув кваліфікацію інженера з пожежної безпеки, й ризикована та відповідальна робота в цій сфері, що привчила до зібраності та вміння самостійно приймати важливі рішення. Трудився ж спочатку начальником караулу державної пожежно-рятувальної частини м. Дніпро, а з 2013-по 2015-ий рік – заступником начальника Державного пожежно-рятувального посту в смт Дубове.
У 2015-му односельці довірили мені кермо сільської влади. І щоб почуватися впевненіше в керівній стихії, у 2019-му я вступив до Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, де навчаюся зараз.
– З чого розпочали свою роботу?
– Як корінному тереблянцеві, мені хочеться, звичайно, бачити рідне село осучасненим, цивілізованим, із розбудованою інфраструктурою, що відповідає, бодай, найнагальнішим матеріальним та духовним  запитам, людей, їхній потребі в комфортному  середовищі. Тому на сесії сільської ради було вирішено покращити сільський благоустрій – встановити автобусні зупинки, дорожні знаки, поліпшити стан сільських шляхів, зокрема, заасфальтувати вулиці Шкільну та Травневу, організувати очищення доріг від снігу взимку, а перед Тереблянською дільничною лікарнею та сільською радою прокласти тротуар з бруківки. Сама ж сільська рада теж давно потребувала ремонту, й із цим також вирішили не зволікати. Тому нині працюємо в теплих, затишних приміщеннях.  Подбали  і про малечу –  Тереблянський ДНЗ нині не впізнати: тут виконано капітальний ремонт даху, вікна і двері замінено на енергозберігаючі, до послуг юних господарів – новенькі, симпатичні меблі, а місцем активних дитячих розваг є встановлений  майданчик. Буде в селі ще один – спортивний. Тішить, що вдалося  втілити вагомий проект, вірніше два – з підключення вуличного освітлення в селі, яким охоплено 10 вулиць. Додають настрою й впорядковані у центрі села клумби, що буяють всіма барвами літа.
– Але ж, Руслане Миколайовичу, за усім цим – гроші, якими не надто багата невиробнича сільська провінція…
– У плані фінансування програм нас неабияк виручає ТОВ ФЕС «Теребля», яка збудувала на території села сонячну електростанцію. У 2018-му інвестор поповнив казну сільської ради 1 млн. 310 тис.грн, призначених для розвитку інфраструктури, а у 2019-му – 451 тис.грн., – щорічним внеском за оренду земельної площі. До речі, на цій території, в урочищі Верхнє Поле, раніше було стихійне сміттєзвалище. Тож цією вигідною оборудкою вдалося, як мовиться, вполювати трьох зайців: позбутися хронічної проблеми зі сміттям, яке полюбляли зносити сюди наші сусіди, натомість отримати додаткове джерело надходжень і 13 робочих місць для односельчан, які обслуговують станцію.
– До слова, як загалом підтримуєте належний санітарний стан населеного пункту?
– Територію ради обслуговує ТОВ «Чисте місто», яке надає послуги з вивезення сміття. Проте є люди, для яких ці послуги через матеріальну скруту є недоступними. Тому було вирішено піти їм назустріч і встановити додаткові контейнери для загальносільського користування.
Санкціонованого чи несанкціонованого сміттєзвалища в Тереблі немає – ми категорично проти складування побутових відходів на території села. І проти сміттєсортувального заводу, проте за «сміттєпереробний», якщо надійде така пропозиція – охоче пристанемо на неї. В боротьбі за чистоту наших вулиць не скидаємо з рахунку й фактор людського ентузіазму. Адже станом довкілля переймається переважна більшість населення, в т.ч. й учнівська юнь, з ініціативи якої минулоріч у Тереблі було запущено челендж із прибирання сміття. Його  радо  підхопили  сельчани, й це дозволило справитися із солідним фронтом робіт. Із загального настрою відчувалося: люди прагнуть зробити своє село привабливим  і  охайним й готові заради нього потрудитися на совість. На жаль, на заваді цьогорічному весняному  прибиранню постав карантин, однак питання з порядку денного не знімається, і, думаю, вже найближчим часом візьмемося дружно наводити лад.
– Руслане Миколайовичу, ситуація, що склалася довкола занепадаючого, так званого, «солотвинського кварталу», спорудженого для відселенців із зони карстових проваль, сприймається громадянами, як шокуюча аномалія, прояв масштабного марнотратства, безгосподарності й безкарності щодо мародерів. Чи з’явилися останнім часом якісь обнадійливі симптоми у цій справі? І чи готова сільська рада взяти об’єкт на свій баланс?
– Під час перебування з робочим візитом на Тячівщині губернатор області Олексій Петров навідався й у містечко для солотвинців, ознайомився із ситуацією на місці і, судячи з усього, прийшов до певних висновків. Ним було надано доручення провести невідкладні заходи задля заселення кварталу. Тому 12 червня під керівництвом голови РДА Тімура Аверіна в адміністрації відбулася нарада, учасники якої розробили стратегію подальших дій задля того, аби вже у цьому році квартал був заселений. Звичайно, ми готові взяти його на баланс сільської ради у випадку дотримання сторонами всіх вимог процедури і якщо буде попередньо налагоджено водо-, електропостачання, вирішено питання майнових прав  і т.д., як це передбачалося проектами, щоб не отримати разом з кварталом купу нових проблем.
– Які традиції культурного життя, започатковані Вами, сподобалися тереблянцям?
– Моя рідна Теребля – це село з давньою цікавою історією, яке дало світові немало яскравих, мудрих, майстровитих людей. Тому вирішив, що воно теж заслуговує на День села, який вперше відсвяткували влітку минулого року. Планувалося воно й на 28 червня ц.р., однак через непослаблені карантинні заходи  змушені перенести його на 23 серпня. Такі свята дуже зріднюють людей, формують і  виховують почуття гордості за малу Батьківщину, яка починається з отчого порога, знайомої вулиці, рідного села.
Відзначали громадою і День святого Миколая, який обдарував 600 діток презентами й порадував масою незабутніх вражень. 
На всіх таких заходах звучить Гімн Тереблі на слова місцевого поета, покійного Василя Бухала й на видному місці красується геральдика села – прапор  та герб, відновлені завдяки дослідницьким пошукам місцевих краєзнавців Степана Чопика-Микунди  та Олександра Ороса…
– Що в найближчих планах на майбутнє?
– Відкрити дитячий майданчик, створити сільський парк, що став би гарним місцем відпочинку, розпочати й завершити в короткі терміни будівництво сільської АЗПСМ, на яке вже оголошено тендер, продовжити благоустрійні роботи – розбудувати стадіон, впорядкувати кладовище, встановити в людних місцях лавички. Потрібна й надійна дамба у верхній частині села, однак тут нам самим не впоратися – необхідне державне фінансування.
– Що ж, залишається побажати Вам успіхів і підтримки, а селу Теребля – розвитку і процвітання.
 Спасибі за розмову.
Ганна Макаренко. 

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється детальний план
Розробляється детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, част. вулиці Молодіжна в с.Біловарці, Тячівського району, Закарпатської
області. Громадські слухання відбудуться 27.07. 2020 року о 10.00 в приміщенні Біловарської сільської ради.