Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Спорт і мисливство – дві грані життя педагога

Спорт і мисливство – дві грані життя педагога

09:52, 29.06.20
64
Суспільство / Про людей хороших
30 червня святкує славний ювілей – 70-ліття – вчитель фізкультури Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1 та голова Дубівської ПМО Степан Золтанович Монич. Все своє життя він присвятив педагогіці та мисливству. 

Народився Степан Монич у Дубовому в сім’ї Мілана-Золтана та Орони. Батько працював головним бухгалтером у сільській раді, а мати – кухарем та вела домашнє господарство. У сім’ї Моничів було двоє дітей – старша Марія та молодший Степан.
Ріс допитливим та енергійним хлопцем, любив грати на музичних інструментах, навіть був учасником самодіяльного колективу при ЗВВО. Також у шкільні роки проявився хист юнака до спорту – грав у юнацькій сільській футбольній команді.  Тож, закінчивши школу, у 1967 році вступив до Кам’янець-Подільського педінституту  на факультет фізичного виховання. Після закінчення вузу повернувся до рідного Дубового, у місцевій школі почав викладати фізкультуру. 
Степан Золтанович пригадує, що у 1979 році вперше на базі школи організував всесоюзний турнір з настільного тенісу. Тоді до Дубового приїхало чимало команд з усіх куточків тодішнього Радянського Союзу. Бронзові медалі для нагородження переможців на його замовлення було виготовлено на ЗВВО. Їх досі зберігає фізкультурник, як згадку про ті часи. 
За 50 років педагогічної діяльності Степан Монич організував та провів чимало турнірів з настільного тенісу. Він був і залишається здібним, енергійним учителем фізкультури, який зумів розкрити талант та потяг до спорту у великої кількості дітей. Виховав гідну зміну –  10 його учнів обрали професію вчителя фізкультури й нині продовжують справу наставника. Разом з тим, впродовж більше 10 років – з 1977 по 1987 роки – Степан Золтанович  працював тренером у Тячівській ДЮСШ, виховав з десяток майстрів спорту.  
А у вільний час займається й мисливством. Ось вже 40 років він є незмінним головою Дубівської ПМО. Разом зі ще 35 мисливцями опікуються лісовою зоною поблизу селища. У високогір’ї  не тільки відловлюють хижаків, а ще й допомагають лісовим мешканцям пережити холодні зими: заготовляють сіно, кормові віники, майструють годівниці та солонці. 
Любов до природи Степану Золтановичу передалася від його діда Золтана, який був лісничим у Синевирській Поляні ще у 30-х роках минулого століття. Від діда  навіть збереглись тогочасні газети про мисливство у Карпатах. Каже, що це безцінний спадок. Полюбляв мисливство й батько Степана – Мілан-Золтан Монич. 
На їхньому обійсті  створено цілий міні-музей мисливства. Тут і трофеї господаря – череп ведмедя та шкіра вовка, мисливська зброя, чимало вирізьблених скульптур на відповідну тематику та картин. Всім цим Степан Монич ревно опікується та дорожить. 
Іменинник ділиться: поки що ні педагогіку, ні мисливство не має наміру полишати. Адже робота з дітками дає йому наснагу, а мисливство – це віддушина і єднання з природою. 
З нагоди славного ювілею односельці, колеги та друзі щиро вітають Степана Золтановича та бажають йому бути до 100 років таким же енергійним та позитивним. Міцного здоров’я та здійснення мрій!  
Л.БІЛАК.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється детальний план
Розробляється детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, част. вулиці Молодіжна в с.Біловарці, Тячівського району, Закарпатської
області. Громадські слухання відбудуться 27.07. 2020 року о 10.00 в приміщенні Біловарської сільської ради.