Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Вже 20 років працює секретарем Дулівської сільської ради

Вже 20 років працює секретарем Дулівської сільської ради

10:02, 20.07.20
88
Суспільство / Сільське життя / Про людей хороших
Секретар сільської ради – це не професія, а робота, ввірена людьми. Це почесно, але водночас надвідповідально. Секретар Дулівської сільської ради Наталія Кевешлігеті, юристка за фахом, двадцять років безперервно працює секретарем сільської ради. Розповідає: вперше її обрали на цю посаду у 22-річному віці, коли була у декретній відпустці. Спочатку було нелегко, тож молода секретарка завжди дивувалася витримці деяких старших колегинь: як можна віддати цій роботі 20-25 років? Зараз же сама належить до когорти найдосвідченіших секретарів місцевих рад Тячівщини. Днями за багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток територіальних громад та активну участь у громадському житті Тячівщини Наталію Іванівну нагородили грамотою Тячівської районної ради. Ми розпитали «ювілярку» про особливості роботи та попросили поділитись думками про перспективи села.


– Пані Наталіє, розкажіть, будь ласка, як розпочинали свою кар’єру у сфері місцевого самоврядування? 
– З 2000-го року сесією сільської ради з числа депутатів мене обрали на посаду секретаря сільської ради. Для мене це було кроком до самореалізації, адже то сталося у моєму юному віці. Спочатку доводилося важко, бо, чесно кажучи, і не знала всіх мешканців села. А потім налагодила контакти, організувала роботу з населенням. З часом прийшов досвід. Це така робота, якої вчишся на практиці. 
– Що входить у коло ваших обов’язків?
– Оскільки населення села нечисельне – дві з половиною тисячі людей, обсяг роботи невеликий. Але оскільки зараз у штаті сільради немає ані діловода, ані помічників, то справ вистачає. Це і ведення сесій сільської ради, протоколів, діловодство, реєстрація місця проживання, новонароджених та померлих, шлюбів. Виконую обов’язки і секретаря виконавчого комітету, а отже, згідно з законодавством, маю повноваження виконувати нотаріальні дії при сільраді.
– Як вдається налагодити співпрацю з сільським головою та депутатами?
– За 20 років успішно співпрацюю вже з третім сільським головою – спочатку був Іван Васильович Ковач, відтак Янош Яношович Данч, і зараз – Василь Антонович Майор. Колектив у нас дружній, і в депутатському корпусі є представники всіх установ села. Всі 14 депутатів – люди освічені, компетентні у своїй галузі, активно беруть участь у вирішенні всіх питань та проблем села. Це дуже важливо у прийнятті важливих рішень, адже все починається з рішення сільської ради.
– Які зміни в селі за час вашої роботи вважаєте найбільш корисними? Що би хотілось поліпшити?
– Радує, що в останні роки було багато зроблено щодо реконструкції та поточного ремонту дитсадка. Проведено поточний ремонт і у приміщенні сільської ради. Найбільш нагальна проблема в селі – дорога, її вирішення у процесі. Хотілось би покращити умови і в Дулівській АЗПСМ, яка розташована у пристосованому приміщенні. Через це виникає чимало незручностей. Сподіваємось, реформа медицини дозволить це реалізувати. 
– Чи радує  демографічна ситуація в селі? 
– Народжуваність не в мінусі, маємо приріст населення. Але, на жаль, еміграція впливає на його чисельність. Кожного місяця люди виїжджають на постійне місце проживання за кордон. Покладаємо великі надії на створення ОТГ, щоб був стимул для людей повертатись додому. Бо зараз втрачаємо спеціалістів, робочі руки. Так, у зв’язку з карантином, заробітчани повернулися, але тільки через те, що не мають можливості виїхати за кордон. А коли буде громада, всі села разом будуть працювати на її добробут. А оскільки Дулово географічно розташоване у центрі майбутньої громади, то виникають нові можливості для його розвитку.
– У чому ще бачите перспективу розвитку Дулова?
– Якщо би були державні програми підтримки для людей, які бажають розвивати зелений туризм, можна би було активізувати цю сферу. А поки що немає можливостей… Хоча подивитися в нас є на що. Село розташоване у мальовничій місцевості: з одного боку річка, з іншого – ліс. Діє у селі народний історико-краєзнавчий музей імені Степана Вайди, де знаходиться чимало цікавих та вартих уваги експонатів, а біля входу на подвір’я установи розташований танк. 
– Що дав Вам досвід роботи секретарем сільської ради, чому навчив?
– Навчив, насамперед, впевненості у своїх силах, задіювати в роботі всі здібності та можливості. 
– Чи маєте намір і далі працювати у сфері місцевого самоврядування?
– Налаштована працювати й далі, бо обожнюю свою роботу. Часто люди приходять не тільки за вирішенням особистих питань, а й як до психолога – розповідають про свої проблеми, негаразди у сім’ї. До кожного ставлюся з розумінням і намагаюся допомогти.  
– Дякую за розмову. 
Розмовляла Наталія Маджара.
До Слова: Такими ж грамотами районної ради за багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування і виконавчої влади (понад 20 років) нагороджені ще троє секретарів сільських рад: Широколузької – Тетяна Василівна Мула, Кричівської – Любов Василівна Стойка, Руськомокрянської – Мар’яна Степанівна Худан.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється детальний план території для будівництва
Розробляється детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, част. вулиці Ф.Манайла в с. Терново, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться 21 серпня 2020 року 0 10.00 в приміщенні Тернівської сільської ради.
Онлайн-передплата – послуга від АТ «Укрпошта»
АТ «Укрпошта» пропонує скористатися послугою онлайн-передплати на ІІ півріччя 2020 р., яка розпочата з 7 квітня поточного року.
Оформлення онлайн-передплати займе до 5 хвилин часу. Необхідно зайти на головну сторінку сайту  www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити», обрати потрібне видання, додати його «у кошик», натиснути «оформити замовлення». Обов’язково зазначити поштову адресу, на яку здійснюватиметься доставка обраних видань, та розрахуватися за оформлене замовлення платіжною карткою. Комісія за операцію оплати зі споживача додатково не береться. 

Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.