Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Вісімдесятилітній перукар дасть фору молодим майстрам

Вісімдесятилітній перукар дасть фору молодим майстрам

08:49, 07.09.20
217
Суспільство / Сільське життя / Про людей хороших
Дубівчанин Михайло Мезей ось уже понад 60 років займається своєю улюбленою справою – стриже чоловіків. А ще він великий фанат футболу, свого часу був одним з кращих воротарів у районі, також тренував футбольну команду «Колос»  та був арбітром  матчів. 
Попри свій поважний вік, а 4 вересня Михайлу Васильовичу виповнилося 80 років,  досі працює в перукарні. Майстер каже, що вже би й полишив це заняття, та ніяк не вдається. А все тому, що має постійних клієнтів, які інших перукарів не визнають і користуються тільки його послугами: чи то чуб підстригти, чи вуса підрівняти – йдуть до цирульника Мезея. Напередодні ювілею ми зустрілися з іменинником та розпитали  про його життєвий і професійний шлях.

Народився Михайло Мезей 4 вересня 1940 року в Дубовому, в сім’ї будівельника Василя Мезея та кухарки Марії Дурунди. Він був другою дитиною у багатодітній родині, ще мав старшу сестру та двох молодших братів. Дитинство Михайла минало у післявоєнні роки, тож, як всі дубівчани,  жила сім’я скромно, вела сільське господарство, тримала худобу. Власне, на дітей було покладено обов’язок випасати та доглядати корів. І саме на полях, де випасалася худоба, проходили й перші футбольні матчі Михайлика та сусідських хлопчаків. Пан Михайло пригадує, що справжніх м’ячів вони не мали, тож майстрували їх з підручних матеріалів. У дитинстві проявився не тільки потяг до футболу, а й  до перукарського мистецтва. Пригадує чоловік, що якось нишком від дорослих взяв ножиці для стрижки овець та постриг ними молодшого брата Миколу. Це була не зовсім вдала спроба, бо зачіска вийшла не така ідеальна, як хотілося, не сподобалась вона й брату, однак це не зупинило хлопця надалі працювати над своїм хистом. 
Навчався Михайло Мезей у місцевій школі,  закінчив тільки 7 класів. У 1959  році був призваний до радянської армії. І саме там розкрилися перукарські здібності юнака. Спочатку солдат Мезей просто підстригав товаришів по службі, а згодом, пройшовши відповідні курси у м. Йошка́р-Ола́ (Росія), став офіційним перукарем військового підрозділу. 
Після трьох років армійського вишколу, у 1962 році ,повернувся Михайло до рідного Дубового. Невдовзі відкрив свою першу перукарню на залізничній станції. Окрім пана Мезея, у той час у селі був ще один цирульник Михайло Столец.
– Спочатку між нами була певна ворожнеча та конкуренція, а згодом ми навіть працювали разом, бо ж робили спільну справу, – розповідає Михайло Васильович.
З тих пір він є незмінним перукарем у багатьох дубівчан. Хоч основна більшість клієнтів – це чоловіки, однак й  зверталися до нього й жінки-модниці. 
За понад 60 років практики Михайлу Васильовичу довелося робити різні зачіски – від «полубоксу» до «канадки». Пригадує, що був період, коли модними були зачіски «площадки», тож більшість клієнтів саме так і стриглись. У 80-х роках, у часи стиляг, популярні серед чоловіків були зачіски з довгим волоссям. Зараз же більшість його клієнтів  надають перевагу класичним стрижкам.
Паралельно з перукарською кар’єрою розвивав Михайло Мезей і футбольну. Так, у період з 1965 по 1970 роки грав за колгоспний ФК «Колос» та за сільську футбольну команду с. Ганичі, був одним з кращих воротарів у районі. А коли вже вік не дозволяв грати в футбол, то тренував рідну команду, також був арбітром на районних футбольних змаганнях.  Пригадує пан Михайло, що  з дитинства вболіває за ФК «Динамо» (Київ), і якось під час того, як був тренером ФК «Колос», йому  поталанило зустрітися з Йожефом Сабо, колишнім гравцем ФК «Динамо» (Київ). Вони швидко зайшли спільну мову та навіть випили закарпатського вина.
Добре  склалося у пана Михайла й особисте життя. Разом з дружиною Мариною  виховали двох доньок – Світлану та Оксану, які подарували їм двох онуків – Михайла та Дмитра.
До речі, пан Мезей започаткував цілу династію перукарів. Світлана теж працює  перукаркою, продовжує справу дідуся й онук Михайло. Ось вже майже 10 років, як вони разом відкрили власну перукарню. Чоловіки старшого та середнього віку – то клієнти Михайла Васильовича, а молодь та діти – молодшого Михайла. Тут завжди панує особлива атмосфера: телевізор транслює футбольні матчі чи новини спорту, а на столику в кутку очікування лежать спортивні  газети. І це закономірно, адже футбол – це також спільне захоплення перукарів. Так, внук Михайло не тільки продовжив професійну  справу свого дідуся, а й  грає за дубівський футбольний клуб «Карпати».  
Окрім згаданих захоплень, має пан Мезей ще одну віддушину. Полюбляє проводити час на природі, подалі від гамірного селища. На околиці Дубового збудував дачу, на літній період туди виводить й корівку, а ще полюбляє газда й садівництвом займатися – щепить плодові дерева. 
З нагоди славного ювілею щиро бажаємо Михайлу Мезею ще довгих років прожити в здоров’ї та натхненно займатись улюбленою справою – робити зачіски відданим клієнтам, прикрашаючи світ та створюючи позитивний настрій іншим. Адже Софі Лорен колись казала: «Зачіска впливає на те, як складається день, а в підсумку – і життя».
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.


Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельної ділянки, в межах топо-геодезичної зйомки,  частини вул. Садова в с. Дулово, Тячівського району,  Закарпатської області
Громадські слухання відбудуться   12.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Дулівської сільської ради.