Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Спомин про першу вчительку

Спомин про першу вчительку

09:23, 05.10.20
113
Суспільство / Сільське життя / Про людей хороших / Пам'ять / Освіта
Мої однокласники в цьому році відзначають свої 70-річні ювілеї.  Від імені багатьох із них хочу згадати нашу першу вчительку – В.К.Русин.
1 вересня 1957 року у Вітернянській школі ми познайомилися із Вірою Корніївною. Добра, привітна, завжди усміхнена, вона повела нас у світ знань. У той час ми не були схожі на сучасних першачків. Бідно одягнені – більшість у постолах і вуйошах, з тайстринами замість портфелів, у яких були заляпані чорнилом зошити і книжки, бо чорнильниці ми носили з собою і писали дерев’яними ручками з пером, яке вічно ламалося і шкрябало. Віра Корніївна брала кожного з нас за руку, часто немиту, вела по лініях в зошитах, межу яких ми переходили, вчила букви і цифри, які важко засвоювались. У тайстринах були зв’язані палички, які слугували нам унаочненням. Віра Корніївна була до нас терплячою, ніколи не підвищувала голосу, старалась прищепити нам любов до книги, вчила поваги до старших, елементарних правил поведінки, дружби і поваги один до одного, відавала частинку свого тепла, не ділила на бідних і багатих, бо таких і не було, і всі ми були її дітьми, за яких вона хвилювалася й завжди переживала. У нашому класі було 40 учнів – із Баржан, Вітерної, Пасічної. Ніхто не водив нас до школи, хіба що старші брати і сестри, адже більшість була з багатодітних сімей: 5 – 10 дітей було звичайним явищем.Учителька була для нас зразком, хотілося бути схожими на неї. У платті в клітинку, зі скромною зачіскою, добра і привітна, з якимось приємним ароматом – вона спонукала нас до навчань. І після закінчення школи завжди цікавилась долею своїх учнів.
Віра Корніївна народилася в далекому місті Кувандик Оренбурзької області. На Закарпаття приїхала в серпні 1945 року після закінчення Вовчанського педучилища Харківської області – як молодий спеціаліст разом з іншими вчителями. Їхала ненадовго, та залишилась на все життя. Перше місце роботи  – школа в с. Широкий Луг, яке в той час (до 1946 року) називалося Сейлешні Лонка. Тут зустріла свого коханого Василя Русина, одружилися, народили дітей... Вчителька віддала школі своє життя, за що нагороджена медаллю «Ветеран праці» та «Відмінник народної освіти УРСР». 
Серед випускників Віри Корніївни багато педагогів, медичних працівників, інженерів, кулінарів, людей різних професій, та головне – добропорядних громадян. Це і Головчук Василина, Бережник Михайло, Денисенко Ірина, Магула Володимир, Дудла Іван, Цубера Василь, Крегул Василина, Цубера Ганна, Рарич Людмила, Бедзир Світлана та багато інших.
Віра Корніївна разом з чоловіком виховали двох доньок – Надію і Ніну. Надія навчалась у м. Львів і там залишилась працювати, створила сім’ю, а Ніна працює бібліотекарем в ЗМТ. Вищу освіту здобули внучки – Галина і Людмила, залишились працювати і створили сім’ї в Ужгороді, третя онука Світлана мешкає з родиною у Львові.
Тож зерна, посіяні Вами, Віро Корніївно, щедро проросли. З теплотою багато дубівчан, ваших учнів, згадують Вас добрими словами, пам’ять про Вас у наших серцях залишилася на все життя.
Ваша учениця, педагог-пенсіонер, Василина Головчук-Декет.
Зі спогадів Віри Корніївни про школи у Дубовому:
З 1949/50 н.р. почала працювати в початковій школі, розташованій в присілку с. Дубове, поблизу урочища Вітерна.
В 1949/50 н.р. у центрі Дубового була середня школа, яка розташовувалася в кількох приміщеннях; в присілках Н. Дубовець та Вітерна, працювали початкові школи. Причому, Дубове-Вітернянська – в трьох приміщеннях, одне з яких (типове) було в центрі присілка Вітерна біля шосейної дороги, друге – в урочищі Забереж – у пристосованій під школу, точніше, під клас, сільській хатині, в кухні якої жила вдова з дітьми; третім   було приміщення колишнього монастиря і знаходилось у вузькій долині гірського потоку в урочищі Верхній Дубовець (Звур). Одне від одного вони були віддалені на декілька кілометрів.
На початку 50-их років Дубове-Вітернянська початкова школа стала неповною середньою.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.


Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельної ділянки, в межах топо-геодезичної зйомки,  частини вул. Садова в с. Дулово, Тячівського району,  Закарпатської області
Громадські слухання відбудуться   12.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Дулівської сільської ради.