Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Добрий день, учителю!

Добрий день, учителю!

09:29, 05.10.20
129
Суспільство / Про людей хороших / Освіта
Родину Талапків знають майже всі корінні жителі Тячева. Старші люди пам’ятають Юлія Талапка, який очолив у районі першу пожежну команду  1945 року. Його племінник Степан Андрійович Талапко обрав спорт, якому присвятив усе своє життя. Особливо полюбив футбол. Його  наставником у школі №1 був чудовий вчитель фізвиховання Адальберт Карлович Борбель, який згодом став засновником і директором Тячівської ДЮСШ.


Після закінчення десятирічки у 1956 р. Степан Талапко році вступив до Кам’янець-Подільського педінституту на спеціальність «фізична культура і спорт». Брав активну участь у футбольних баталіях. У 1962 році, успішно закінчивши вуз, був призначений вчителем фізвиховання у рідну Тячівську  СШ №1, де працює й понині.
Треба віддати належне, що зі своєю улюбленою командою «Спартак» він ніколи не розлучався, бо не міг зрадити старшому товаришу Людвику Бийрешу. Роботу в школі поєднував з тренерською, його юні підопічні футболісти ніколи не пасли задніх.
…Промайнули роки. Разом з дружиною Валентиною Олександрівною (нині покійною) виховали двох чудових синів – Віктора і Степана. Молодший  Степан нині працює плі-о-пліч з батьком, охоче запозичуючи його багатий досвід  і мудрість.
Плідна робота на спортивній ниві, висока результативність учнів не пройшли безслідно – Степан Андрійович має безліч вагомих нагород – «Відмінник народної освіти», Орден «Знак Пошани», за підписом міністра красуються в його колекції  грамоти міністерства освіти і науки. А в якості тренера у 2006 році С. Талапко одержав відзнаку «Шкіряний м’яч». Цінують його і в рідному місті – пишається він званням й медаллю «Почесний громадянин Тячева». 
Колись у скромному будинку Талапків побували і ветерани київського «Динамо», які у свій час грали у футбол  в Тячеві, залишивши автографи у спортивній колекції Степана Андрійовича. 
…Вже у 58-ий раз покликав його жвавий дзвінок у вересні до порогу  рідного закладу. Бо не мислить він себе без дітей та неповторної шкільної аури. Завжди енергійний, ввічливий і скромний він притягує до себе юнь, для якої створені всі умови, щоб примножувати спортивну славу школи та  міста.
«Добрий день, учителю», – з цими словами звертаються до нього на вулиці численні колишні учні, які згадують лише добром свого наставника.
Напередодні освітянського свята зичимо Вам, шановний  Степане Андрійовичу, міцного здоров’я, любові від дорогих серцю людей, довголіття і миру!
М.Савчук, педагог-пенсіонер, випускник Тячівської СШ №1 1965 р.в.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.


Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельної ділянки, в межах топо-геодезичної зйомки,  частини вул. Садова в с. Дулово, Тячівського району,  Закарпатської області
Громадські слухання відбудуться   12.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Дулівської сільської ради.