Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Краще самому поберегтися

Краще самому поберегтися

09:02, 19.10.20
263
Суспільство / Сільське життя / Здоров'я / Важливо
Як відомо, у липні-серпні ц.р. у Руському Полі вирувала ковідна інфекція, яка щодня поповнювала число уражених 5-6-ма хворими з важкою вірусною пневмонією і в результаті забрала життя шести осіб. Тож про те, в якому напрямку розвивається ситуація, цікавимося у зав. КНП «Руськополівська АЗПСМ» М.К.Чорби.


– Маргарето Корнелівно, то як виглядає на сьогодні побіжний порівняльний аналіз того, що було влітку, й нинішньої картини із коронавірусною захворюваністю серед руськополівців?
– Серед тих, що стали жертвою підступного вірусу COVID-19, було четверо сельчан з хронічними супутніми захворюваннями, в тому числі, онкологією. Це люди з «групи ризику», чий вік наближався до 70.
Станом на сьогоднішній день тих, у кого ПЛР-тестом був підтверджений позитивний результат, нараховується 89 осіб – це переважно люди середнього і старшого віку, дітей – п’ятеро. Минулого тижня захворіла одна жінка, яка лікується амбулаторно. Її чоловік перебуває зараз у лікарні з пневмонією.
Було вжито вимушених запобіжних заходів щодо учнівського контингенту – з 2 до 15 жовтня 140 вихованців шести класів перебували на самоізоляції й навчалися дистанційно.
Дитсадки працюють у звичному режимі, випадків захворюваності в колективах не спостерігається. Отже, ситуацію можна вважати більш-менш благополучною.
– Що можете порадити читачам газети задля максимальної убезпеченості від Covid-19?
– Головне, скрізь і завжди пам’ятати про основні засоби захисту: дотримуватися соціальної дистанції, носити маски в людних місцях та громадських установах, магазинах, не палити, якнайчастіше мити й обробляти антисептиком руки. Варто також полоскати горло гарячою водою, оскільки вірус не є термостійким і гине при температурі 39 гр.С.
Корисні також сольові розчини. Досліджено: ті, хто промивав  ніс і полоскав горло солоною водою, хворіли менше часу й рідше заражали близьких. 
На тканинах вірус активний 12 годин, але звичайний пральний порошок його вбиває. Стільки ж він «живе» на металі. Тож, стикаючись із металевою поверхнею, слід ретельно мити руки.
До речі, визначити зараженість коронавірусом можна за такими симптомами, як втрата нюху і смаку. А якщо нездужання супроводжується нежиттю і мокротою, ви не можете бути носієм цієї недуги,  для якої характерні  сухий кашель без нежиті. 
Характерно й те, що коронавірусна хвороба розпочинається з підвищення температури, тоді як грип та застуда – з інших симптомів. Це найпростіші способи, про які варто розповісти друзям і знайомим.
– Спасибі за розмову.
Ганна Макаренко.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.