Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Цифрові технології – на службі здоров’я

Цифрові технології – на службі здоров’я

10:10, 02.11.20
354
Суспільство / Події / Здоров'я
Нещодавно у Тячеві проводилася Школа цифрових технологій «Радіологічна візуалізація в ранній діагностиці новоутворень». Про програму і мету заходу цікавимось у лікаря-рентгенолога вищої категорії медичного Центру «Візіон» м. Тячів М.І.Дьолог.


– Маріє Іванівно, хто був організатором цього представницького заходу і чому місцем його  проведення було обрано Тячів?
– Ініціаторами чергового заняття ШЦТ виступили солідні медичні структури – ГО «Всеукраїнська асоціація рентгенологів», Центр рентгенівських технологій АРЦ та ВІЦ «Медицини України». До речі, в нашому місті Школа проводиться не вперше. Адже сьогодні особлива увага приділяється наданню медичної допомоги першого рівня, особливо у сільській місцевості. Тячівщина ж – найбільший в Україні район за кількістю сільських мешканців. Крім того, тут діє один з найактивніших регіональних осередків Асоціації рентгенологів й уже кілька років поспіль проводяться курси Української школи безперервної післядипломної освіти в радіології та Школа цифрових технологій. Для цього існує відповідна база  з належним спеціальним обладнанням – у місті створений медичний центр  «Візіон», де встановлені цифрові рентгено-діагностичний комплекс КРДЦ-03-Альфа та мамограф.Крім цього, МЦ «Візіон» є західною філією Центру рентгенівських технологій Асоціації радіологів України.
– Чим пояснюється така посилена увага до новітніх технологій у медицині?
– Рентгенодіагностика сьогодні –  найкращий і надійний помічник пацієнта і лікаря. Сучасна рентгенологія на  першому світовому рівні представлена головним чином цифровими технологіями – рентгенографією, флюорографією, комп’ютерною томографією, оцифруванням зображення після їх отримання на екрані РЕОП або ПЗС-матриці. Щоб об’єднати зусилля вітчизняних підприємств у напрямку впровадження цифрових технологій у рентгенодіагностиці, у 1998 році при Асоціації радіологів України було створено Центр рентгенівських технологій під керівництвом професора С.І.Мірошниченка.
Впровадження в клінічну практику таких технологій для первинного обстеження пацієнтів дозволяє відчутно скоротити шлях діагностування, тобто лікарям АЗПСМ не відправляти пацієнтів на обстеження в поліклініки та лікарні для збору  даних, а отримувати необхідну інформацію на місці, залучаючи при потребі для їх аналізу висококваліфікованих фахівців третього рівня.
– Тому тема розмови про раннє радіологічне діагностування новоутворень – напевно, теж вибрана не випадково?
– На жаль, ця тема нині  особливо актуальна. Адже злоякісні новоутворення є зараз однією з найнебезпечніших медико-біологічних і соціально-економічних проблем. Щороку це захворювання виявляється у 180 тисяч осіб, помирає від раку майже 90 тисяч хворих, з яких  35% – люди працездатного віку. Через запізнілу діагностику онкозахворювань значною є кількість хворих, які помирають протягом року після встановлення діагнозу (близько 40%). У структурі захворюваності провідне місце займають злоякісні пухлини шкіри, легенів, молочної залози, шлунку і прямої кишки.
– Вочевидь, саме про це і йшлося у виступах лекторської команди ШЦТ?
– Так, скажімо, професор О.П.Шармазонова (кафедра променевої діагностики ХМАПО, м. Харків) прочитала лекцію про «Основи променевої візуалізації пухлин опорно-рухового апарату» та провела майстер-клас на тему «Диференційна променева діагностика пухлин кісток. Випадки з практики», заступник керівника ЦРТ м. Київ Ю.М.Коваленко – «Про доцільність та ефективність профілактичних рентгенівських досліджень органів грудної клітки», доцент М.О.Бортний (кафедра променевої діагностики ХМАО, м. Харків) – про «Сучасні підходи до ранньої променевої діагностики раку шлунка», а я та колега-експерт С.В.Балашов (ЦРТ АРУ, м.Київ) поділились  міркуваннями про особливості клінічного застосування легких цифрових рентгено-діагностичних комплексів. Загалом, виступили семеро науковців. І вони, й усі учасники заходу, котрі приїхали в Тячів, незважаючи на складну епідемічну ситуацію, продемонстрували, таким чином, небайдужість до  медичних проблем сьогодення та бажання вплинути на стан справ у рентгенології,  зробити власний внесок у розвиток цифрових технологій у медицині.
– Спасибі за розмову.
Ганна Макаренко.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу.