Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » Брифінг. Як протистояти поширенню COVID-19 в області

Брифінг. Як протистояти поширенню COVID-19 в області

09:06, 16.11.20
75
Суспільство / Здоров'я / Офіційно / Важливо
Днями голова Закарпатської ОДА Олексій Петров провів брифінг, під час якого йшла мова про ситуацію з поширенням COVID-19 та заходи протистояння. Він, зокрема, сказав:
"Спостерігаємо високу динаміку інфікування COVID-19, особливо в нашій області. Відповідно до критеріїв МОЗ, перевищено порогові величини. Через це райони області віднесено  до «червоної» зони. Невтішні цифри, динаміка і статистика.


В Ужгороді 4 заклади охорони здоров'я, які приймають інфікованих з усієї області, зараз на 100% заповнені всі, зокрема й Центральна міська клінічна лікарня.
Ми входимо вже в такий пік, що навіть не зможемо виконувати критерії МОЗ щодо 60-хвилинного транспортування хворого до лікарні, яка може надати такі послуги.
По всій Україні, не тільки у нас, є проблема із забезпеченням киснем, концентраторами або станціями, які дегазують і виробляють його. Серйозне навантаження на всю медичну систему – на виїзні бригади та лабораторії, які зараз роблять 2 тис. тестувань на добу, на сімейних лікарів та ін.
У Центральній міській клінічній лікарні поспілкувалися з директором Іваном Курахом. Там є станція, яка виробляє кисень із, так званого, крапельного кисню в балонах, що привозять, дегазують його і відправляють уже до ліжок інтенсивних палат. Якщо раніше тієї ємкості вистачало на місяць, то зараз її уже не вистачає на тиждень. Вимагаємо від міської влади, щоб  дала  50% від ліжкового фонду, тобто припинила надавати інші послуги, зокрема й ургентні,  тому що найбільше інфікованих  саме містян, більшість – ужгородці. Не хочеться їх вивозити за межі, бо вже повністю переповнили Берегово, практично заповнили Сваляву. У нас буде патова ситуація, коли за 60 хвилин не зможемо вийти, тобто  доведеться транспортувати хворих ще далі.
Від міської влади вимагається збільшення ліжкомісць. Є такий вираз «м’який локдаун» – карантин вихідного дня, тобто коли на вихідні будуть повністю закриваті  муніципальний транспорт,  заклади громадського харчування та ін. 
Протоколи про правопорушення можуть складати як представники органів місцевого самоврядування, так і працівники поліції та Держпродспоживслужби.
В області 16 лікарень законтрактовано з НСЗУ – це чи не найбільше, порівняно з іншими областями. Тому, коли дійдемо до заповнення ліжкового фонду на 75%,  будемо змушені звертатися до НСЗУ, щоб залучали нові заклади охорони здоров’я, які зможуть надавати такі послуги."
Пресслужба Закарпатської ОДА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.