Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Історія становлення пенсійної служби області

Історія становлення пенсійної служби області

09:42, 25.01.21
499
Суспільство
Історія створення органів Пенсійного фонду України в Закарпатській області бере свої витоки в далекому грудні 1990 року: тоді Постановою Ради Міністрів УРСР та Ради Федерації незалежних профспілок утворили Українське республіканське відділення Пенсійного фонду СРСР. Відтак на Закарпатті у січні 1991 року створено філіал Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР. Керуючим філіалу призначено Юрія Павлишинця.  Відкрили два відділи – надходжень і видатків та обліково-економічний. Тут працювало семеро співробітників. Заступником керуючого – начальником відділу надходження і видатків призначили Олександра Фабіана, начальником обліково-економічного відділу – головним бухгалтером – Анастасію Пентек.Цього ж 1991 року призначили уповноважених у містах і районах області. Згодом більшість уповноважених очолили районні та міські управління. Серед них – Магдалина Юришин, яка пропрацювала керівником Тячівського районного відділу Пенсійного фонду до 2000 року. Головним бухгалтером районного управління з 1995 по 2018, працювала Ганна Копинець
У 1994-2002 роках обласним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області керував наш земляк Михайло Думнич. 
Із 2002-го і донині головне управління очолює Анастасія Пентек. Її першим заступником є Наталія Кіш, яка у Фонді із 1997 року і пройшла всі службові сходинки від рядового спеціаліста. Заступник начальника – Галина Маслякевич. 
У Тячівському районі керівником районного управління Пенсійного фонду з 2000 до 2014 року був призначений нині покійний Іван Дочинець. Заступниками керівника в різний час працювали Світлана Шелевер, Ріта Данилич, першим заступником був призначений Сергій Данилич, який з 2014 по 2019 рік очолював управління Пенсійного фонду в Тячівському районі. 
Сьогодні в пенсійній системі області – понад 530 працівників. Серед них ті, хто створював службу і до сьогодні працює в пенсійній системі: Ніна Ухаль, Оксана Сом’яш, а також теперішній керівник Тячівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) – Сергій Данилич.
У 2000 році від органів соціального захисту Пенсійному фонду передано функції із призначення та виплати пенсій. Відтак надходження коштів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, своєчасність фінансування пенсій потребували постійного контролю. Розуміючи важливість цього питання, закарпатські фахівці-айтішники вперше в системі Пенсійного фонду України на основі виділених каналів зв’язку побудували корпоративну мережу з усіма управліннями Фонду в містах та районах області, що, в свою чергу, дало можливість поставити на якісно новий рівень виконання завдань із взаємообміну інформацією та доступу до баз даних. 
Ще одним цікавим нововведенням закарпатських айтішників стало створення серверу тестування. Розроблена система в онлайн-режимі проводить тестування спеціалістів водночас по всій області, що дозволяє визначати кваліфікаційний рівень працівників.
Запроваджується система інформування громадян про набутий страховий стаж та пенсійні виплати за допомогою смс-повідомлень.
З жовтня 2012 року розпочав роботу вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Закарпаття межує з чотирма країнами Євросоюзу, що породжує значні міграційні процеси серед закарпатців. У 2003 році першим в Україні у структурі обласного управління створено відділ іноземних пенсій, незмінним керівником якого упродовж цих років є Олексій Большаков. В компетенції відділу на той час було оформлення міжнародних формулярів громадянам, які виїхали на постійне місце проживання в Угорщину. З часу підписання Україною міжнародних договорів з питань пенсійного забезпечення зі Словаччиною, Чехією та іншими країнами відділ вже готує міжнародні формуляри для громадян цих країн, а також призначає пенсії для виплати за кордон. Завдяки володінню угорською, словацькою, чеською мовами працівники відділу забезпечують переклад документів, які надходять від іноземних установ, а також постійно надають усну консультативну допомогу мешканцям закордоння.
У цей період закарпатські пенсійники брали безпосередню участь і у законотворчому процесі: зокрема, працювали у складі робочих груп українських делегацій на переговорах з експертами Словаччини, Чехії та Угорщини. На запрошення Генерального директора Центральної дирекції Національного пенсійного страхування Угорщини Йожефа Мейсароша представники Пенсійного фонду України та начальник головного управління Анастасія Пентек у 2015 році взяли участь у Міжнародній конференції актуаріїв та статистів соціального забезпечення (м. Будапешт) та зустрічі по обміну досвідом (м. Ніредьгаза). 
Протягом останніх десяти років в області відбувається перехід на якісно новий рівень обслуговування пенсіонерів: так, у 2011 році в Мукачівському об’єднаному управлінні створена перша в області громадська приймальна, згодом запроваджується новий порядок прийому та обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна». 
Із червня 2019 року головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області стає єдиною юридичною особою. У всіх адміністративно-територіальних одиницях області працюють відділи/сектори обслуговування громадян (сервісні центри) та 20 віддалених робочих місць обслуговування громадян.
Відповідно до прийнятих Пенсійним фондом України стандартів обслуговування громадян протягом останніх двох років у 11 районах та обласному центрі капітально відремонтовано сервісні центри та інші приміщення, що дозволило створити комфортні умови як для відвідувачів, так і  для працівників Фонду. 
2015 – 2020 роки для органів Пенсійного фонду в області позначені кардинальними змінами у всіх напрямах діяльності: відбувається глобальна модернізація пенсійної системи, впровадження новітніх інформаційних та управлінських технологій, єдиних сучасних стандартів якості обслуговування громадян. Так, із січня 2017 року розпочато електронний документообіг щодо передачі до «Ощадбанку» виплатних відомостей пенсіонерів силових структур. 
У всіх сервісних центрах встановлено міжмережеві екрани checkpoint та системи відеоспостереження.
Запрацював попередній запис відвідувачів через систему електронної черги. 
Упроваджується комплексна система захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі Пенсійного фонду України.
В області активно впроваджуються електронні сервіси «Мобільний застосунок «Пенсійний фонд України», «Автоматичне призначення пенсії за віком», а також пов’язаних з ними сервісів «Пенсійний калькулятор» та «Електронна трудова книжка», що дозволяє наближати надання пенсійних послуг безпосередньо до людей.
Новостворений відділ з ретроконверсії переводить в електронний формат пенсійні справи попередніх років. Запроваджується облік трудової діяльності працівників в електронній формі.
Перед органами Фонду області постали масштабні завдання, впроваджуються ефективні технології адміністрування, зокрема щодо наповнення бюджету, детінізації доходів громадян, легалізації трудових відносин. У співпраці з податковою та виконавчою службами, Держпраці з цих питань проводиться значна профілактична, інформаційно-роз’яснювальна робота безпосередньо з керівниками-роботодавцями, головами об’єднаних територіальних громад.
Працівники головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області – це згуртований колектив професіоналів, які вміють не тільки вирішувати складні виробничі завдання, а й у вільний час відпочивати, подорожувати, займатись благодійністю. Не забуваємо і про закарпатських довгожителів – на дні народження до них навідуються працівники  з квітами і привітаннями.
А ще побували в більшості областей України, відвідали багато країн, вони активні прихильники здорового способу життя – є постійними учасниками і переможцями спортивних змагань, чому підтвердження численні нагороди. Не забувають і про творчий розвиток: серед працівників немало по-справжньому талановитих людей – письменників і поетів, художників і фотохудожників, різьбярів і вишивальниць, співаків і танцюристів, майстрів кулінарної і кондитерської справи та інших. Це засвідчують вернісажі художніх робіт закарпатських пенсійників, приурочені 25- і 30-річчю Пенсійного фонду України. А ще у нас дуже талановиті дітки, вони, зокрема, представили роботи на цьогрічний конкурс  дитячого малюнка «Моя сім’я – мій оберіг!».
Історію Пенсійного фонду в Закарпатській області з перших днів і до сьогодення творять її працівники. Гордість фонду в районі – наші ветерани: Оксана Микулянич, Магдалина Деяк, Галина Канюка, Марія Мідянко, Катерина Сом’яш, Василь Маджара, Ольга Калинська, Тетяна Бережник. Їм наша шана і повага! Майбутнє фонду – молодь! Багатий досвід і професіоналізм старших працівників, помножений на креативність і завзяття молодих, без сумніву, впише нові сторінки в історію Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
І, насамкінець, факти: в районі на обліку перебувають 31,3 тис. пенсіонерів. Для виплати пенсії в місяць потрібно близько 80,6 млн грн.  Тячівський район забезпечує виплату на  32%. В банківських установах пенсію отримують 13,2 тис пенсіонерів або 42%.
Протягом року до сервісного центру Пенсійного фонду України в Тячівському районі лише за минулий рік надійшло 16153 звернення. З них 1078 звернень – щодо призначення пенсій, 1753 – перерахунку пенсій, 1051 – отримання допомоги на поховання.
С. Данилич, керівник Тячівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру). 
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.