Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Цікавинки з архіву: гірські села Німецька Мокра та Брустури на картах XVIII ст.

Цікавинки з архіву: гірські села Німецька Мокра та Брустури на картах XVIII ст.

09:58, 01.03.21
226
Суспільство
Серед численних архівних матеріалів на сайті Національного архіву Угорщини знаходимо історичні «родзинки» нашого краю. Зокрема, зображення гірських сіл Тячівщини та їх околиць на гідрографічних картах 18 ст.


Так, на гідрографічній карті Німецької Мокрої показано, як виглядало поселення у січні 1775 р. Там зображено гірські хребти, долини, потічки,  річку  Мокрянку та саму територію села Німецька Мокра  з житловими будинками, межами ділянок, є також церква, монастир, склади, лісопильні, службові будівлі; дороги, мости, захисні дамби, берегові захисні споруди. Крім того, на карті є додатковий текст: легенда про село, імена жителів, список громадських будівель.
На карті, створеній у 1781 році, зображено прикордонне розташування Німецької Мокрої. Тут також зазначено гори, долини, струмки та  територію, яка придатна для заселення.
А ось на гірсько-гідрографічній карті, датованій 1770 р., зображено  місцезнаходження сіл Кобилецька Поляна, Дубове, Німецька Мокра, а також зазначено гірські хребти, гори, долини; позначено річки Яблониця та Тересва, струмки. Є й план населеного пункту Брустури (Лопухово) з межами ділянок,  житлові будинки, церква, дороги.
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу.