Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Історія в документах

Історія в документах

09:05, 03.01.22
1 415
Суспільство
Закінчуючи календарний рік, підсумовуємо свою роботу. Працівники архіву активно працювали за усіма основними напрямками архівної діяльності: від забезпечення збереженості документів, поповнення Національного архівного фонду, зміцнення матеріально-технічної бази до популяризації архівних документів та всебічного використання їх інформації. Протягом року відкрито 3 нові фонди і поступило на зберігання 2915 справ, в тому числі, 874 постійного зберігання та 2041 з кадрових питань (особового складу). Наразі нараховується 189 фондів, 52142 справи, в т.ч. 38515 од. постійного зберігання, 13627 од. з кадрових питань (особового складу).
За останній рік на зберігання до архівного відділу державної адміністрації прийнято документи ряду ліквідованих установ. Серед них і документи відділів Тячівської районної державної адміністрації, які припинили діяльність. це відділи – культури, охорони здоров'я, освіти, агропромислового розвитку. Як наслідок, зросли обсяги соціальних запитів громадян. Задовільнено у 2021 році 1316 заяв від громадян та 223 запити установ, підприємств, організацій.
На виконання плану заходів Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду в архівному відділі Тячівської районної державної адміністрації на 2020-2024 роки проведено перевірку у 5 фондах, 602 справ. Зашифровано 2550 одиниць зберігання, знепилено 1350 одиниць, закартоновано – 2000, написано і наклеєно 35 ярликів на картонні коробки, відремонтовано 705 аркушів, оправлено і підшито 185 одиниць зберігання, пронумеровано 2800 аркушів.
Протягом звітного періоду проведено 6 засідань експертної комісії, на яких схвалено 7 номенклатур справ, 4 положення про архівний підрозділ та експертну комісію, описів на управлінську документацію – 581 од. збірників та описів з кадрових питань (особового складу) 746 од.зб.
Відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та після проведення виборів до місцевих рад 31 жовтня 2020 року селищні та сільські ради об'єдналися в територіальні громади. На початку року всім громадам надіслано в електронному варіанті методичні рекомендації «Організація архівної справи в територіальній громаді», розроблені Державною архівною службою України, примірні положення про архівний підрозділ, експертну комісію, номенклатуру справ, інструкцію з діловодства. 
Надаються консультації та методична допомога у розробці номенклатури справ громади та її структурних підрозділів, юридичних осіб, створених у громаді, та інструкцій з діловодства.
Відвідувачі архіву мали можливість ознайомитися з виставками архівних документів до Дня конституції України та 30-річчя  Незалежності України.
Хочеться висловити подяку територіальним громадам району – Тячівській, Буштинській, Солотвинській, Дубівській, Бедевлянській, Вільховецькій – за підтримку архіву в придбанні стелажів для розміщення документів постійного зберігання сільських рад, які увійшли до складу відповідних громад.
Наостанок хочу привітати всіх архівістів району з професійним святом та побажати їм творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок та успіхів. Ваша невтомна робота – це надійна гарантія того, що пам’ять залишиться живою та вільною від ідеологічних міфів.
До речі, вся ця робота – непомірно велике навантаження на двох, разом зі мною, працівників.
Тамара МУХА, начальник архівного відділу РДА. 
На фото (зліва направо): Тамара Муха, Надія Калинич, Мар’яна Степа.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Шановні читачі!
«Укрпошта» розпочала передплатну кампанію на 2022 рік. Тож віднині можна оформити передплату на тячівську районну газету «Дружба» у всіх стаціонарних і пересувних поштових відділеннях.


Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.

У Солотвині відзначать 30-ліття Незалежності України та День шахтарського селища
28 серпня Солотвино запрошує усіх  відсвяткувати 30-у річницю Незалежності України та День шахтарського селища  біля нового скверу  по вулиці Європейській (на території Солотвинського ЗЗСО №1).