
Днями у тячівській галереї ім Ш.Голлоші відбулася інформаційна година «Ні – сучасному рабству! Людина – не товар! Люди не продаж! Не стань товаром!» для учнів загальноосвітніх шкіл Тячівської громади до Всесвітнього дня боротьби торгівлею людьми.
Здається досить дивним, що сьогодні, в ХХІ столітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі. На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві. Звичайно, «нові раби» не носять кайданів, їх не пропонують відкрито на ринках, як то було у прадавні часи, на них ніхто не має легальних прав, тому що у всіх країнах рабство заборонено. Тим не менш, люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом. Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не робить різниці між багатими і бідними державами. За даними ООН, людей продають у рабство в 127 країнах світу. В 11 держав відмічений «дуже високий» рівень активності викрадачів людей, серед них –Україна, Молдова і Литва.
Щороку в Україні, Болгарії, Молдові, Румунії до тенет работоргівців потрапляє близько 225 тис. людей. При цьому Україна є лідером Східної Європи за кількістю постраждалих.
Світова спільнота намагається боротися з цим явищем, але, незважаючи на увагу міжнародних організацій до зазначеної проблеми, торгівля людьми останніми роками набула надзвичайного поширення.
Інформаційне повідомлення «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства» зачитали Михайло Манзюк і Назарій Пущинський – учні Тячівської загальноосвітньої школи №1 І-ІІІ ст. ім.В.Гренджі-Донського.
Перед учасниками зустрічі виступила представниця поліції Вікторія Коршинська з презентацією «Стосується кожного! Як не потрапити в пастку торговців людьми?» та начальник служби у справах дітей Тячівської міської ради Катерина Монич.
Працівниці соціальної служби – Тетяна Цупра, провідний спеціаліст відділу соціального захисту Тячівської міської ради, та Галина Чижова, фахівець із соціальної роботи КЗ «Центр надання соціальних послуг Тячівської міської ради», роздали присутнім інформаційні матеріали: флаєри, брошури «Людина – не товар».
На завершення зустрічі виступили гуртківці клубу села Тячівка (зав.клубом Ганна Молнар), які з нагоди відзначення 28 липня Дня української державності підготували літературну композицію «Україно, рідна нене!».
Центр культури і мистецтв Тячівської міської ради.

