Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Основне – мотивація до праці

Основне – мотивація до праці

15:07, 29.06.16
961
Суспільство
Основне – мотивація до праціЗавдання Тячівського районного центру зайнятості відображені в «Програмі зайнятості населення Тячівського району на період до 2017 року», яка затверджена розпорядженням голови Тячівської РДА від 07.03.2013 р. № 124.
Наша служба на початку року зазнала змін, пройшло скорочення персоналу,  на сьогодні в центрі зайнятості працює 30 фахівців, з них 10 на 0,75 окладу. Державною службою зайнятості прийнято новий Регламент роботи служби, основне завдання якого:   знайти роботу клієнту в пошуковий період:  тобто до надання статусу безробітного до початку виплат державної допомоги.
За результатами роботи обласної служби зайнятості за перший квартал Тячівський районний центр зайнятості посів третє місце.
На сьогодні на обліку в центрі зайнятості перебуває 1027 безробітних, з них 837  отримують допомогу по безробіттю в розмірі від 544 до 580 грн. На 10 червня 2016 року виплачено   більше 4 млн. грн. (4 169 317 грн.) допомоги по безробіттю. Всього за 5 місяців ц.р. статус безробітнього мали 2439  осіб.
Одне  з основних завдань, які стоять перед службою зайнятості, - це працевлаштування безробітних в найкоротші терміни. За цей рік за сприянням фахівців Центру зайнятості працевлаштовано  635 безробітних, рівень працевлаштування складає 25 %. Середня тривалість перебування на обліку - 144 дні. Основні підприємства, на які  працевлаштовуємо безробітних, це «ДП Ламелла»,  ТзОВ «Шкала Енержі», ТОВ «Стаф»,   але основна частина це фізичні особи – приватні підприємці.    На  16 червня підприємство «Зеніт- Текс» подало звіт про наявні вакансії. В цьому місяці вони готові прийняти на роботу 20 швачок.     Постараємося в найкоротші терміни укомплектувати ці вакансії, тим більше, що на сьогодні на обліку перебувають швачки, які мають досвід роботи.
При працевлаштуванні на роботу особлива увага приділяється соціально незахищеним особам. До цієї категорії входять і жінки, які виховують дітей до 6 років. Та турбує те, що  мотивація до праці в сільських жінок відсутня повністю.  Страховий стаж більше 5 днів і довідка  сільської ради про те,  що особа не є членом особистого селянського господарства дає право   реєстрації в службі зайнятості і отримання довідки на призначення соціальних виплат. На жаль, це основна мотивація звернення до Центру зайнятості, а не прагнення працевлаштування.  З цією категорією безробітних найбільше працюють профконсультанти. До речі, вакансії, які не вимагають певної кваліфікації, укомплектовуються важко.
Однією з послуг,  яку надаємо безробітним, є підвищення їх професійного рівня. Якщо колись професійна підготовка проходила на базі професійних училищ, то сьогодні приділяємо більшу увагу стажуванню на робочому місці. Це зв’язано, перш за все, з економією коштів Фонду і з тим, що стажування проходить у більш стислі строки і гарантує працевлаштування на підприємстві.  За цей рік 97 безробітних пройшли професійне  навчання – всі працевлаштовані.
Одним з пріоритетів нашої роботи є організація та проведення громадських робіт, які для безробітних є одним із важливих напрямків активних програм сприяння зайнятості населення. Вони підтримують мотивацію та інтерес до праці у незайнятих громадян, забезпечують додатковий дохід, стимулюють пошук постійних заробітків. Водночас значну вигоду від таких робіт мають селищні та сільські громади. На осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії, включаючи право на пенсійне забезпечення, виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності. Період участі у громадських роботах зараховується до страхового стажу.
28.12 2015 року прийнято Розпорядження голови Тячівської РДА «Про організацію громадських робіт у 2016 році за рахунок коштів районного бюджету, бюджетів сільських і селищних рад, об’єднаних територіальних громад та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття».
Фахівцями ЦЗ  проведено 4 семінари для представників місцевого самоврядування з метою роз’яснення умов фінансування та проведення громадських робіт. За результатами проведеної роботи 12 сільських, 3 селищні ради та Тячівська об’єднана громада повідомили про виділення коштів з місцевих бюджетів на 2016 рік на організацію громадських робіт у сумі 120 тис. гривень.
Станом на 17.06.2016 р. укладено 19 договорів на проведення цього виду робіт. Участь у громадських роботах взяло 85 осіб, відпрацьовано 643 людино-дні. Загальна сума проведених громадських робіт складає 58 812,93 грн., з яких 33096,46 – це кошти Фонду, 25716,47 – кошти сільських та селищних рад.
Громадські роботи проводилися у Буштинській, Дубівській селищних радах, Углянській, Кривській, Лопухівській, Краснянській, Ганичівській, Нересницькій, Великоуглянській, Новобарівській, Тернівській сільських радах. Ці роботи фінансуються в рівних частинах (кошти Фонду та місцевих рад). Ті, хто тимчасово опинився без роботи, впорядковують громадські місця населених пунктів, працюють на об’єктах соціальної сфери.
Особливої уваги заслуговує робота голови  Біловарської сільської ради Г.В.Войтенко. Це єдина сільська рада, де проходять громадські роботи по інформуванню населення про порядок отримання житлових субсидій та роботі з документацією. Цей вид робіт фінансується повністю за рахунок Фонду. За 4 місяці цього року нами виплачено 7379,99 грн. на заробітну плату безробітній, яка працює в Біловарській сільській раді, а також вона отримує державну допомогу.
На жаль, більше жодна сільська рада цим видом робіт не скористалася, хоча інформація з цього питання оприлюднена всім керівникам місцевого самоврядування.
На початку року районний центр зайнятості звертався до начальників Тячівського та Дубівського управлінь соціального захисту населення з пропозицією розглянути можливість організації громадських робіт з оформлення документів на отримання житлової субсидії за кошти нашого Фонду, але через відсутність потреби в організації вищевказаних робіт було відмовлено.
Роботи тимчасового характеру  організовуються і для роботодавців, але виконання цих робіт фінансується за їх кошти. На проведення цих робіт є відповідне Розпорядження Голови Тячівської РДА  за № 715 від 28.12.2015 року.
Безробітні виконували роботи з благоустрою території підприємств. Таким видом послуг в цьому році скористалося  35 підприємств, залучено 60 безробітних, відпрацьовано 112 людино-днів.
Тетяна ДОЧИНЕЦЬ, т.в.о.директора районного Центру зайнятості.
На фото з архіву: автор поруч з колишнім директором В.В.Кушілкою (на передньому плані) та членами колективу.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.