Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Спогадів накликало ювілейне літо

Спогадів накликало ювілейне літо

10:20, 12.07.16
413
Суспільство
Спогадів накликало ювілейне літоСправедливо вважається, що для дитини не настільки важливою є школа, в якій вона вчитиметься, як особистість першого вчителя. Адже його уроки й розуміюче ставлення – це той своєрідний камертон, який налаштовує першачка на всю  подальшу навчальну працю.
Вихованцям Софії Дмитрівни Німчук, педагога-пенсіонера Усть-Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст., Заслуженого вчителя України, по-справжньому пощастило. Свої перші кроки у світ шкільної науки вони робили під наставництвом вчительки, котра володіла дивовижною якістю: попри всю свою вимогливість, не вміла бути суворою. А уроки не вміла подавати  нецікаво. Кожне заняття малим школярикам  запам’ятовувалось розвиваючими іграми, казковими ілюстраціями до теми й безліччю цікавинок, що заполоняли увагу.
…На сьогодні для Софії Дмитрівни все це – в минулому. І хвилююча, неординарна дата, яка прилинула на її життєвий поріг літнім птахом, накликала немало споминів з тих літ, що майнули яскравим калейдоскопом шкільних буднів і свят, пізнавальних і творчих занять, екскурсій, зустрічей, розваг.
Хоч народилася С.Д.Німчук в селі Довге на Іршавщині, гірська Усть-Чорна стала для неї не менш рідною: тут відбулося немало доленосних подій, які назавжди поріднили її з цим краєм. Правда, направлення юна випускниця Мукачівського педучилища отримала в Руську Мокру (зараз Німецька Мокра), де впродовж двох літ вчителювала у місцевій восьмилітці. А з 1968-го й аж до завершення трудової кар’єри Софія Дмитрівна водила першими стежками пізнання усть-чорнянську дітвору. Тут і судилося їй осягнути секрети справжнього професіоналізму, немислимого без щедрого таланту, творчої праці й любові до діток.
Вже з перших занять вона заявила про себе як здібний і вдумливий педагог, який цілеспрямовано домагався результату всіма доступними методами – додатковою роботою зі слабшими учнями, пошуком дієвих прийомів, які активізують дитячу увагу й пізнавальний інтерес, ненав’язливим, у цікавій формі, повторенням вивченого. Що ж до побудови занять, то до кожного вона підходила з величезною відповідальністю, уникаючи однотипності, сухого, нецікавого викладу. Тому всі вони були неповторними, із власним «сценарієм», ролями і активними, талановитими виконавцями-учнями. Сама ж почувалася режисером жвавого дитячого колективу, де кожен із хлопчиків і дівчаток – неповторна індивідуальність зі своїми нахилами, можливостями й світовідчуттям. Тому до кожного  дитячого серця прокладала окрему стежину, для кожного школярика знаходила особливі – настановчі й підбадьорливі слова, від яких завжди віяло добротою й зичливістю.
Результатом такої творчої, самовідданої праці були надійні знання вихованців, які успішно витримували перевірку часом і дозволяли школярам впевнено підніматися наступними сходинками шкільної освіти. Зрозуміло, непересічний педагогічний хист С.Д.Німчук не міг зостатись непоміченим – за переконливі успіхи у справі навчання і виховання підростаючої зміни Софія Дмитрівна неодноразово нагороджувалася грамотами районного та обласного відділів освіти, а в 1996-му була удостоєна почесного звання Заслуженого вчителя України. Та все ж найбільшою винагородою за вчительський пошук і вічний неспокій вважала непідкупну любов хлопчиків і дівчаток, що світилася в їхніх ясних оченятах, шанобливе ставлення батьків та всіх односельців.
Тут, у мальовничому гірському селищі, знайшла Софія Німчук і свою долю, стала берегинею родини, щасливою ненькою і бабусею гідних нащадків, котрим надійним життєвим орієнтиром зорить її мудрість і любов.
Більшість учнів С.Д.Німчук вже стали солідними, самодостатніми людьми, гарними фахівцями й сім’янинами. Та всі вони з приємністю згадують свою першу вчительку, яка допомагала виводити перші літери, прочитати по складах  слова «мама» і «Батьківщина»... І вона щаслива, коли стрічається з ними і вслухається в слова, що бринять вдячністю й теплотою.
Тож прийміть, шановна, найщиріші вітання від усього нашого колективу, для якого Ви були й залишаєтесь авторитетом, зразком і щирою порадницею.
Нехай ще довго палає любов’ю до світу ваше серце, не міліє життєдайне джерело сил і наснаги, людською теплотою будуть зігріті довгі й щасливі прийдешні літа!

Юлія Косюк, вчитель, директор Усть-Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст. 2003-2011  рр.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.