Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » До призову слід ставитись відповідально

До призову слід ставитись відповідально

09:02, 26.03.18
486
Захист Вітчизни / Важливо
До призову слід ставитись відповідальноНа порядку денному наради в РДА, були, зокрема, питання, пов’язані з проведенням весняного  призову громадян на строкову військову службу у квітні-травні цього року. Передусім, слово мав військовий комісар Тячівського районного військкомату полковник Ігор Тищук. Він зауважив, що призову на строкову військову службу підлягають громадяни України  від 18 до 27 років. З 1 квітня, коли вступає в дію Указ Президента про проведення чергового призову, кожен із них зобов’язаний у 10-денний строк добровільно прийти до райвійськкомату, навіть у випадку, якщо з тих чи інших причин не отримав повістку.

18-20-річні юнаки мають право на відстрочку від призову, але все одно повинні з’явитись на призовну дільницю для проходження медкомісії. Якщо їх визнають не придатними до служби в армії за станом здоров’я, таких юнаків зарахують у запас. Якщо комісія вважатиме, що вони придатні, – то їм надається відстрочка від призову до 20-річчя.
Як зауважив райвійськком, на сьогодні понад 2,5 тисяч мешканців Тячівщини віком 20-27 років офіційно перебувають у розшуку. Їх списки подані до Нацполіції. Юнаків, які на час весняного призову досягли призовного віку, підлягають призову і відправці до ЗСУ, – близько 700. Отож Ігор Тищук звернувся до селищних, сільських голів та начальників ВОС з проханням забезпечити їх 100-відсоткову явку для проходження медичної та призовної комісії. Доповідач попередив, що в дію введено Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних, і ті призовники, які не з’явились до військкомату, будуть обмежені у громадянських правах.
Ігор Михайлович звернув увагу й на те, що відповідальність за проведення призову на території місцевих рад несуть селищні та сільські голови. Місцеві ради проводять оповіщення призовників. Селищні та сільські голови підписують повістки та скріплюють їх печаткою місцевої ради. Списки призовників, які не з’явилися до райвійськкомату чи відмовилися від отримання повістки, голови місцевих рад подають до органів Нацполіції, повідомляючи про це і райвійськкомат. Ігор Тищук підкреслив: в обов’язки поліції не входить вручення повісток, а лише проведення розшуку за наслідком відмови від повістки, доставка «ухилянтів» до райвійськкомату, а також прийняття рішень щодо визначення ступеню їх провини.
Як поінформував доповідач, з другої половини квітня працюватимуть обласні комісії держміграційної служби та обласного військкомату на предмет реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання призовників та військовозобов’язаних. Тому просив звернути увагу голів сіл та селищ на те, щоби контролювали цей процес, адже мають місце факти підробки документів, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Райвійськком наголосив: на території сільських та селищних рад є зареєстровані та незареєстровані підприємства, де зайняті працівники призовного віку. Їх керівники зобов’язані подавати дані про таких осіб у місцеві ради, а органи місцевого самоврядування – до райвійськкомату.
«План весняного призову дозволяє його виконати, він ненабагато більший, ніж у минулі роки. Кожна сільрада отримала розподіл, який не стане для них серйозним навантаженням», – додав Ігор Тищук.
Нововведенням весняного призову-2018 стало відновлення призову до Держприкордонслужби. Близько 30% призовників поповнять лави Нацгвардії. 60% юнаків підуть служити до Збройних Сил України. Спочатку їх направлять до навчальних центрів «Десна» та «Старичі», а після цього – до  військових частин. Служитимуть строковики у пунктах постійної дислокації. До виконання завдань у зоні російської агресії їх не залучатимуть. Це заборонено законодавством.
Після доповіді райвійськком, представники районної влади та поліції відповіли на питання присутніх. Начальники ВОС та сільські голови, здебільшого, скаржились на погрози з боку односельців, низький рівень патріотичної свідомості молоді, а також просили  владу і поліцію сприяти їм в організації роботи.
Н.Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.