Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Військова служба за контрактом – свідомий вибір кращих

Військова служба за контрактом – свідомий вибір кращих

15:58, 11.05.18
347
Захист Вітчизни
Строки військової служби при прийнятті на службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу

Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, встановлені такі строки військової служби:
• на посаді рядового складу – строком на 3 роки;
• на посаді сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років, залежно від згоди сторін;
• з військовослужбовцями, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану – до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;
• з військовослужбовцями строкової військової служби та військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію – строком на 6 місяців.
(У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково).
Стаття 23. Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» №2232-ХІI – 1992 року (зі змінами).
Пільги та гарантії для військовослужбовців рядового, сержантського складу за контрактом
Під час проходження служби за контрактом військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу у відповідності до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 21.12.91 №2011-XII (зі змінами) мають право на пільги:
1. Отримання житла за рахунок держави.
У разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися в спеціально пристосованих казармах у військовій частині, а сімейні – у сімейних гуртожитках. Військовослужбовці, які мають вислугу військової служби 20 років і більше, мають право на отримання постійного житла.
2. Речове забезпечення у відповідності до визначених норм.
3. Використання щорічної основної відпустки зі збереженням матеріального забезпечення та допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
4. Отримання підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї, який переїжджає з ним на нове місце військової служби, при переїзді на нове місце служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому не менше шести місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини.
5. Забезпечення безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду).
6. Безоплатну допомогу у військово-медичних закладах .
7. Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на турбазах Міністерства оборони України (один раз на рік).
8. Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання).
Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, – в інших вищих навчальних закладах.
Після завершення першого контракту (у тому числі 6-місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту.
9. Право на пенсійне забезпечення, незалежно від віку, якщо мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше, ніж 12 календарних років і 6 місяців – військова служба.
Разом з тим відповідно до ст. 119 «Кодексу законів про працю України» (зі змінами) внесено зміни щодо розширення прав громадян України, їх соціального захисту, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на службу за контрактом, а саме:
за працівниками, призваними на строкову військову службу, службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на службу за контрактом разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.
За детальнішою інформацією звертайтесь у Тячівський районний військовий комісаріат за адресою:
м. Тячів, вул. Незалежності, 49. Тел. (098) 90-21-718
І.ТИЩУК, підполковник, військовий комісар Тячівського РВК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.