Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Про призов громадян України на строкову військову службу восени 2018 р.

Про призов громадян України на строкову військову службу восени 2018 р.

16:17, 10.09.18
671
Захист Вітчизни / Важливо
Про призов громадян України на строкову військову службу восени 2018 р.З вересня 2018 року розпочинається призовна кампанія, а саме у Тячівському районному військовому комісаріаті працюватимуть медична та призовна комісій з метою визначення ступеню придатності громадян України призовного віку до проходження строкової військової служби. Оповіщення призовників (призовний вік з 18 до 27 років) про їх виклик у військовий комісаріат розпочато, органи місцевого самоврядування, тобто сільські та селищні ради, керівники підприємств, організацій та установ відповідні розпорядження військового комісара вже отримали.

Сам же осінній призов на строкову військову службу до лав Збройних Сил України стартує в жовтні 2018 року, тобто з жовтня починаються відправки призовників до підрозділів Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії України та Державної спеціальної служби транспорту через певні навчальні центри.
Перш за все, як військовий комісар, хотів би наголосити, що солдати строкової служби участі в операції об’єднаних сил (антитерористичній операції) не беруть – вони служать в місцях постійної дислокації військових підрозділів. Жодного призовника за період ООС (АТО) в зону військового конфлікту не відправлено. Якщо ж солдат-строковик має бажання служити за контрактом, то, відслуживши рік строкової служби, він має право написати про це рапорт. Лишень у такому випадку може опинитись у зоні бойових дій.
Звертаючись до призовників та їх батьків, запевняю, що юнаки, які з’явилися у військкомат за викликом,  будуть мати певні «преференції» – з вибору місця служби, виду та роду  військ.
Отже, призову  на строкову військову службу (тобто відправці до війська) підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку.
Ті ж, кому ще не виповнилось двадцяти, в ході призовної кампанії зобов’язані прибути у райвійськкомат, пройти медкомісію і отримати відстрочку. Хто проігнорує цю вимогу, потрапляє до категорії т.зв. «ухилістів», й на нього чекає розшук та примусова доставка у РВК органами Національної поліції України.
Першим етапом призовної кампанії є проходження всіма претендентами в «строковики» огляду стану здоров’я призовною медичною комісією.
У ході призовної кампанії, військовим комісаріатам буде ретельно вивчено особисті якості призовників (їх ділові, морально-психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітню і спеціальну підготовку, сімейний стан).
Порядок надання відстрочки або звільнення від призову на строкову військову службу визначено статтями 17 та 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», після особистого прибуття до військкомату і проходження медичної комісії шляхом подання відповідної заяви на ім’я голови призовної комісії району.
Призовники, яким надійшла повістка на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці. До речі, оповіщення призовників проводиться повістками за підписом селищних та сільських голів, відповідним письмовим наказом керівника підприємства, організації чи установи та повісткою  військового комісара.
У випадку якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний термін з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (тобто до 10 жовтня 2018 року). Крім того, у ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком, підтверджених відповідними документами випадків (стаття 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).
За порушення призовниками правил військового обліку, неприбуття у військовий комісаріат за викликом, ухилення від військової служби передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. У випадку неявки призовника без поважних причин у строки, встановлені військовим комісаріатом та вказані в повістці, до обласного збірного пункту для відправлення у військові частини карається обмеженням волі на строк до трьох років (ст. 335 Кримінального кодексу України). 
Якщо відомі факти про громадян, які ухиляються від призову на строкову військову службу та місце їх перебування, повідомляйте у Тячівський РВК. 
Отже, чекаємо всіх юнаків призовного віку у Тячівському районному військовому комісаріаті за адресою: м. Тячів, площа Незалежності, 49, тел. 3-34-34.
Ігор Тищук, військовий комісар Тячівського районного військового комісаріату, підполковник.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.