Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Міфи про строкову службу

Міфи про строкову службу

11:00, 04.11.19
136
Захист Вітчизни
Протягом останніх років армія, як відомо, суттєво змінилась. Реформи у військовій сфері  дали позитивні результати. Попри те, серед населення досі ширяться міфи про строкову службу. До прикладу, що строковиків направлять на війну, що солдати  будують дачі командирам, що у військових частинах хлопців погано годують і проживають вони в жахливих умовах, а до того ж потерпають від «дідівщини»... 
Характерним є те, що розповсюджують таку інформацію переважно ті, хто не має ніякого відношення до служби, ті, що «відкосили» від неї самі, або їх оточення. Відомо, кому вигідна ситуація, коли юнаки бояться військової служби і всіляко її уникають. Не для самих ухильників і їх близьких, як це може здатися, – такий стан речей передусім тішить та задовольняє ворога, який мріє бачити нас слабкими та переможеними. Аби протистояти пропаганді, спрямованій на дискредитацію військової служби в Україні, постає потреба в донесенні громадянам достовірної інформації, зокрема щодо проходження юнаками строкової військової служби:
Строковик в жодному разі не потрапляє в зону військового конфлікту, тобто на територію Луганської та Донецької областей, що чітко визначено законодавством. Будь-які побоювання з цього приводу є абсолютно безпідставними.
Строковиків не годують зіпсованими кашами і не тримають голодними. Отримують триразове гаряче харчування за новими стандартами. В їдальні військовослужбовець зможе обирати на власний смак щось із двох-трьох запропонованих перших і других страв, асортименту салатів, фруктів і тістечок. Перехід всіх військових частин на нову систему харчування, меню якої містить майже 400 найменувань, завершиться у 2019 році. В усіх навчальних центрах ці нововведення вже запроваджені.
Строковики не ходять в лахмітті. Вони перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах із зручностями, забезпечуються новою військовою формою та спорядженням. Отримують комплект, до якого входять десятки найменувань предметів одягу та спорядження.
Строковика забезпечують різними типами берців відповідно до сезону, одягом з якісної тканини: польовою формою, термобілизною, вітро-вологозахисними та флісовими куртками, рюкзаками та багато чим іншим.
Строковики не будують дачі командирам. Перші місяці (від одного до трьох) служби вони знаходяться в навчальних центрах Збройних Сил України, де проходять курс військової підготовки. Здобувши базову підготовку, підтримуючи фізичну форму, повинні дбати про постійне місце дислокації військової частини, полігони і бути надійною опорою професійним військовим, які перебувають на сході.
Чи можна вважати марним час, присвячений служінню своїй державі, зміцненню її військової потужності та обороноздатності? Відповідь на це питання кожен узгоджує зі своїм сумлінням, гідністю та переконаннями. Воно залежить від усвідомлення причетності та відповідальності за долю свого народу.
Строковики не залишаються без державних пільг та гарантій. Призиваючись на строкову військову службу, вони отримують одноразову грошову допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів (3800 грн.), щомісячні виплати на особисті потреби (400-700 грн.), а при звільненні в запас – допомогу у розмірі 8-ми посадових окладів відповідно до посади та звання. Після звільнення управління соціального захисту також виплачує одноразову допомогу в розмірі середньої заробітної плати (до 7000 грн) або прожиткового мінімуму непрацюючим.
За строковиками, які офіційно працювали, зберігаються робоче місце, середній заробіток, військова служба зараховується до стажу роботи, що гарантує пенсійні накопичення. Під час служби надається 10-ти денна відпустка.
І, нарешті, про «дідівщину». З початку війни на сході України все менше згадується відлуння цього ганебного явища пострадянської армії. Адже кожен військовий, незалежно від терміну служби, розуміє, що будь-який солдат, незважаючи на вислугу та інші чинники, є його товаришем по зброї. 
Переважна більшість молоді, яка поповнює лави ЗСУ, зараз розуміє всю важливість створення справжнього братерства та людяних відносин у військовому колективі. Саме тому приниження, непорозуміння і конфлікти з тими, з ким у майбутньому треба буде стати на захист батьківщини, просто неможливі. Наявність обставин ворожої агресії підштовхнула до нового осмислення значення військової служби, потреби в єдності, а відповідно, й до якісних змін у взаєминах між військовослужбовцями.
Ю.Клюшник, Тячівський районний військовий комісар.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.