Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини

Час в армію іти...

09:46, 16.03.20
112
Захист Вітчизни / Важливо
Двічі на рік в Україні проводиться набір на строкову військову службу, в рамках якої армію поповнюють тисячі юнаків.
Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком громадян (ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). Саме обов’язком, а не бажанням, як вважає більшість. Військовий обов’язок встановлено з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом ЗСУ, інших військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення. Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії.


З чого починається призов громадян?
Згідно Указу Президента України № 13/2020 від 16 січня 2020 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» в квітні-червні проходить призов на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань.
Призову (виклику на призовні комісії) підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку.
Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці у вказаний термін. У Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.
Отже, як тільки в країні оголошено про початок  призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.
Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.
За порушення правил військового обліку для призовників настає адміністративна відповідальність. За ухилення від призову на строкову військову службу – кримінальна й карається обмеженням волі на строк до трьох років ( стаття 335 Кримінального Кодексу України).
У разі неявки призовника до призовної дільниці без поважних причин у встановлений законодавством термін матеріали на нього передаються до правоохоронних органів для розшуку і примусової доставки, а також відповідно до Закону України від 16.03.2017 року № 1951-VIII «Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних» відомості про ухилення громадянина від призову на строкову військову службу вносяться до єдиного Державного реєстру військовозобов’язаних і призовників.
Також нагадуємо, що згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014, військовослужбовців строкової служби до виконання завдань в зоні проведення Операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей залучати заборонено.

Ю.КЛЮШНИК, підполковник, військовий комісар 
Тячівського РВК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.