10:36, 23.06.22

366
Захист Вітчизни / Пам'ять / Наші земляки / Важливо

Важка та непоправна втрата для Тячівщини, Закарпаття та всієї України – минулої неділі, 19 червня, на східному фронті (на Ізюмському напрямку) від ворожого снаряду загинув український громадський, політичний та військовий діяч, засновник і багаторічний керівник «Легіону Свободи», командир батальйону «Карпатська Січ» (49-ий окремий стрілецький батальйон ЗСУ), Почесний громадянин міста Тячева, Олег Іванович Куцин (позивний «Кум»).
Олег Куцин народився 23 листопада 1965 року в місті Івано-Франківську, де у той час навчалися його батьки. Закінчив Тячівську СШ №1, нині ОЗО «Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 імені Василя Ґренджі-Донського».
У 1982-1984 роках навчався в Івано-Франківському інституті нафти і газу. Після строкової служби, яку проходив у 1986-1989 роках, продовжив навчання у Львівському політехнічному інституті. Закінчив Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України. З 1987 року працює на Тячівському заводі «Зеніт», де пройшов шлях від майстра до виконуючого обов’язки директора.
У 2005-2006 роках Олег Куцин – перший заступник голови Тячівської райдержадміністрації, двічі обирався депутатом Тячівської міської ради.
Командир батальйону «Карпатська Січ» Олег Куцин почав боротьбу за Українську державу в 1989 р. на Закарпатті. Вступив у «Народний рух України за перебудову», брав активну участь у виборах до Верховної ради 1990 року. Учасник «Революції на граніті».
У 2014 р. Олег Куцин, спільно з побратимами, створив та очолив окрему добровольчу чоту «Карпатська Січ». Командир відродив військову традицію Карпатської Січі 1938 року, героїчним чином якого надихався.
«Мені пощастило – я побачив нову когорту українських героїв, які гідно стали в один ряд з тими, про кого читав, ким захоплювався. І мав щастя формувати цю силу», – казав Олег Куцин.
У 2014-2016 рр. чота перетворилась на роту та увійшла до складу 93-ї ОМБр ЗСУ. Воїни «Карпатської Січі» витримали бої в районі Донецького аеропорту, сіл Пісків, Водяного, Опитного, шахти «Бутівка». З 2016 р. – очільник «Легіону Свободи».
24 лютого 2022 р. Олег Куцин, разом з побратимами відновив Добровольчий батальйон «ОДЧ Карпатська Січ». Вони обороняли Київ, тримали позиції в Ірпіні, Романівці, Стоянці та на Броварському напрямку. Після деокупації Київщини підрозділ виконує завдання на Ізюмському напрямку.
Січовики під командуванням Олега Куцина в черговий раз проявили себе на полі бою, тому було прийнято спільне рішення про створення 49-го окремого стрілецького батальйону Сухопутних військ Збройних Сил України «Карпатська Січ». Уперше в історії командиром батальйону ЗСУ став молодший лейтенант, адже іншого командира, окрім Олега Куцина, для легендарного батальйону бути не могло. Для бійців завжди був авторитетом, завжди вів за собою, був переконаний, що командир має бути бойовим, разом з бійцями планувати та брати участь у боях, а не відсиджуватись у штабі. За час війни з московським ворогом Олег Куцин-«Кум» на своєму прикладі виховав сотні козаків-націоналістів. Багато воїнів здобули військовий досвід та стали офіцерами.
«Олег Куцин-«Кум» загинув як справжній воїн-націоналіст, бойовий командир та провідник, – у бою, на передовій лінії фронту», – йдеться на офіційній сторінці 49-го стрілецького батальйону ЗСУ «Карпатська Січ».
В Олега Куцина залишилася дружина та троє дітей – син Тарас та доньки Олеся та Мілана.
Прощання з загиблим командиром відбулося 22 червня на Майдані Незалежності у Києві. Поховали Олега Куцина на Байковому кладовищі в українській столиці. А днем раніше у храмі Святої Великомучениці Варвари, що в Тячеві, відбулася панахида на знак шани до загиблого, за участі побратимів, ветеранів та учасників російсько-української війни, тячівців, які знали і шанували Олега Івановича.
Світлі спогади про Олега Куцина назавжди залишаться в серцях усіх, хто мав за честь бути з ним знайомим та поважав. Вічна пам’ять, честь і слава Воїну, патріоту, державнику! Щирі співчуття рідним, близьким, а також побратимам загиблого. Герої не вмирають!
Вл. інф.


