Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Для чого ми постимось

Для чого ми постимось

11:16, 27.02.17
2 920
Духовність
Для чого ми постимосьВеликий піст – це особливий період, який треба пройти з користю, в першу чергу, для своєї душі. Кожен особисто вирішує наскільки важливим є цей період часу і, як поститись. Приймаючи такі рішення, необхідно керуватись настановами священиків і не забувати про церковні правила.  
Найчастіше слово піст в уяві людей асоціюється з дієтою, або обмеженням у вживанні їжі деяких продуктів харчування. Та піст, насамперед, в своїй основі має духовне підґрунтя, без якого просте утримання від їжі втрачає будь-яке значення. Сучасний стиль життя ставить перед нами, так би мовити, певні рамки і, для того, щоб крокувати в ногу з сучасністю, ми постійно маємо їх дотримуватись, а часу для осмислення свого внутрішнього духовного буття, у нас зазвичай не вистачає. Тому про духовний бік посту ми замислюємось дуже рідко. Навіть відмовляючись від скоромної їжі, мало хто з нас задається питанням, а для чого це робиться взагалі?

Відмовляємося ж ми від скоромної їжі у пости тому, що «Кожний рід їжі має властиву йому дію на кров, на мозок, на усе тіло, а через тіло – й на дух», – говорить нам свят. Ігнатій Брянчанінов. Але маємо пам’ятати, що: «Гріх не в їжі, а в нестриманості, в непослушанні Церкві, у віддаленні від подвигу» (І. Брянчанінов). Першою заповіддю на Землі була заповідь про піст – людям заборонялося вживати плоди одного із дерев саду. І гріх полягав не в самому плоді, а в людській нестриманості, непослуху. Св. Василій Великий каже: «Через те, що ми не постили, нас було вигнано з раю. Отже дотримуймо посту, щоб повернутися туди».
Для того, щоб легше стриматись від переїдання, у дні говіння страви мають бути простими і невигадливими. Так буде легше займатися добрими ділами, а перенасичення ж, навпаки, призводить до ліні, тілесного спокою і насолоди для себе. Святий Василій Великий говорив: «Перенасичення – початок всякого зла, бо разом з надлишком і вишуканістю їжі виникають всі види нестриманості». Звичайно, що більш пристрасною до гріхів є та людина, яка об’їдається та зловживає алкогольними напоями, бо саме у такі моменти тілесні примхи заволодівають людським розумом. І вже майже не контролюючи свої слабкості, підкоряємось різним спокусам. Святі отці навчають нас, що у пості важливо не що ми їмо, а для чого. Тобто у дні говіння їжа має вживатися для підтримки життєвих сил, а не для насолоди, що є недопустимим у піст. Адже під час воздержання молитва твориться легше, бо душа буває легша, не обтяжується й не пригнічується згубним тягарем задоволень. Якщо є можливість, то бажано протягом посту частіше, або хоча б у неділю, бувати у храмі, для того, щоб помолитися і попросити у Бога допомоги у проходженні цього духовного і тілесного подвигу.
Період посту є певним етапом оновлення душі, за висловом святих отців Церкви, – це весняний час не тільки за календарем, але й у житті кожного християнина, який дотримується канонів православної Церкви. Адже людина повинна пробудитись від сну, відкрити очі на свої духовні рани, побачити свою зачерствілу душу, і, нарешті, стати християнином, не тільки за назвою, а й за ділами. Православному християнину протягом посту також обов’язково потрібно прийняти таїнства сповіді і Причастя, саме через які й очищується душа. Загальними правилами говіння для всіх православних також є: утримання від подружніх стосунків, розваг та веселощів, уміння стримувати свій язик (не тільки від поганих, злих слів, а й від порожніх), більше уваги приділяти милосердю.
Ні в якому разі не можна привертати увагу інших до особистого говіння і дорікати за недотримання церковних уставів. Кожна людина сама відповідатиме за свої вчинки, а справжній християнин має любити ближнього, незалежно від його позиції, віросповідання, національності і т.д.
В сім’ях, де виховуються діти, батьки мають бути взірцем для наслідування. Адже саме найближчі люди закладають перші духовні цінності у внутрішньому світі дитини, відтак власним прикладом формують і саме відношення свого чада до релігійних домінант.
Вступаючи у великий піст, потрібно відпустити всі образи і злість, які переслідують нас щодня, вибачитись перед людьми, яких образили і вже відтак, з благоговінням розпочинати період відродження душі.
Архімандрит Варнава,
духівник Углянського Свято-Успенського жіночого монастиря.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.